Bu diyete, ne kadar spor?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    merhaba, şimdi kaç aydan beri diyet yapıyorum ancak yaz gelince rayına oturttum biraz. ancak çok yavaş kilo veriyorum sürekli diyeti bozmaktan dolayı 63'ten 58'e düştüm 5-6 ayda herhalde. şimdi daha felaket bir diyet yapıyorum ancak diğerlerine oranla daha az zorladı beni.
    diyetim öyle listeli bir şey değil şu tarz;

günde; üç kase yoğurt, bir yeşil elma,
    günde; bir tabak edecek şekilde 3 öğüne yayılmış bulgur pilavı
    ya da
    günde; 400 kaloriye yakın bir şeyler gibi.

bir gün bozuyorum, diyet iyi gidiyor evdeki tartı bozuk olduğu için sık sık tartılamıyorum eczacıda falan işte ancak kilo veriyorum herhalde yani hissediyorum.

ben kilo vermeyi hızlandırmak için ne spor yapayım bu diyet yanında onu bulamadım. fazla zorlayamıyorum kendimi günde 30 dakika koşu veya 1 saat yürüyüş yeterli olur mu? ya da başka neler yapılabilir?

2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bilgilerini ver ona göre yorum yapalım yaş boy falan :) Ayrıca günde 400 kaloriye hastalık bulursun bu kadar düşük kalorili beslenme .

3. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    1.60 boy 58 kilo. yazdığım diyeti genelde biraz aşıyorum illaki, bu yüzden ne kadar spor yapsam bu fazla kalorileri yakar merak ediyorum.

4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten şöyle birşey var bazal metebolizman sen hiç birşey yapmadan da yiyecekleri yakıyor 400 kalori alırsan vücudun zaten yakar ama dediğim gibi hastalık bulursun aman aman yemiyosun hatta benim 1 öğünde yediğimi dahi yemiyosundur ama az yemekle alakası yok bu işin azar azar sık sık .

5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    hep azar azar sık sık şeklinde uyguladım diyetleri ama öyle her dakika yemek yemek çok sıkıyor ve müsait olamıyorum. bu şekilde bir hafta oldu biraz halsizliğin dışında iyiyim gayet. hem çabuk gitsin kilolar fitnessa başlamak istiyorum artık. uzun diyetleri uygulayamıyorum, bu şekil biraz sağlıksız ama sonuca çabuk varılıyor.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Lady.V.Vivien ;

Yanlış anlamış olmayı umuyorum sanırım diyetin toplam 400kcal enerji içeriyor eğer öyle ise oldukça sağlıksız ve aslında faydasız olacaktır ,

Çünkü 2 haftaya kalmadan metabolizman o kadar yavaşlayacak ki kilo vermemeye başlayacaksın ,

O sebep ile de min düşeceğin kcal günlük maks 1200 olsun ,

Bu aslında zor değil günde 3 öğün her öğün 400kcal içerecek , hem daha çok doyacaksın hem de daha fazla yağ yakıp kilo vereceksin :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

diez ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ama ben çok kısayım ne bileyim benim zaten almam gereken kalori 1400-1500 falan değil midir?
    yani ayda 4 kilo falan vermek istemiyorum.
    ve şu kilo vermenin durması kanıtlanmış bir şey mi ya? ben bir çok kişiye sordum kimi durur kimi durmaz diyor.

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili Lady.V.Vivien ;

Şok yada az kcal içeren diyetlerin met hızını azalttığı zaten uzun zamandır bilinen ve kanıtlanan bir durum ,

Yok hayır senin yaşında bir bayan min zaten 1800 kcal bazal olarak yakar her gün ,

1200 alırsan oldukça düzenli şekilde kilo verirsin ve sarkma , selülit , çatlak olmaz ve en önemlisi hormonal dengen düzenli kalır ve göğüslerinde hacimlerinde ufalma olmaz , yoksa sarkmalar kaçınılmaz olur bu şok diyetlerde ...

Saygılarımla , Danny Boy ..

Akay ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    peki 1200 kalorilik diyet yapsam günde ne kadar süreyle spor yapmamı önerirsin??? 1 saat yürüyüş kilo vermemi hızlandırır mı yoksa daha ağır bir şeyler mi yapmak gerek???

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Sevgili Lady.V.Vivien ;

Her gün 15 dk H.İ.İ.T kardio + 45 dk tempolu yürüyüş + evde yapılabilen egzersizler karın için mesela oldukça yeterlidir ,

Saygılarımla , Danny Boy ..

Lady.V.Vivien bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş