Bu diyet programıyla kasdanmı yagdanmı kilo veriyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve m4libu tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. m4libu

m4libu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet arkadaslar boyum 1,83 kilom 89,5 du 12 gün önce fitness a basladım 86ya indim 3,5 kilo verdim 2 gün sonra 2 hafta olacak toplamda 4 kilo veririm büyük ihtimal
    kilo verme hızım çok yüksek geldi acaba kasdanmı yagdanmı yakıyorum ?
    kendi çapımda yaptıgım diyet programı

sabah--

2 haşlanmış yumurta
    1 dilim kepekli ekmek
    kibrit kutusu kadar light peynir
    1 tane salatalık
    yarım domates
    1 su bardagı şekersiz çay

aralarda açıktıgım zamanlarda yarım eti kepekli bisküvi yiyorum yarısınıda öteki ara ögünde yiyorum

öğle--akşam aynı

1 tabak makarna yada bulgur yada pirinç pilavı (hiç yağ koymadan)
    1 salatalık
    1 kase yogurt
    80gr lık light ton balıgı
    1 tane salatalık
    yarım domates
    arada cocacola zero

hergun yatmadan önce bi bardak light süt içiyorum
    bulgur yada pirinç pilavı yaptıgımda protein oranını arttırmak için içine nohut haşlayıp atıyorum sade olmasın diye
    ton balıgını her zaman alamıyorum fiyatı yüksek oldugu için 2 gün de bir falan yiyorum

2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Muhtemelen kaslardanda verdin o kiloları . Günlük aldıgın protein miktarı çok az. Ben senden daha hızlı kilo verdim şuan diyetim hala devam ediyo 8 günde 4 kilo verdim günlük aldıgım protein miktarı 210 felan . tabi kg ile de alıcagın protein miktarının farkı var ama kg lerimiz hemen hemen aynı 96 dan 92 ye indim bende .
    Bu da benim diyet programım ilk yazılanlarda ara ögün yanlış yazılmış düzeltemedim 3 5 mesaj sonrasında dogru olan ara ögünü yazdım :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hedef-3-haftada-7-kilo-t63115.html?p=630758#post630758

3. m4libu

m4libu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    baktım programına lor peynirini çok tüketiyosun
    forumda en iyi yorsan lor peyniri diye okumuştum gittim aldım sabah 100 gr yiyeyim dedim bütün gün miğdem bulandı ara ögünlerde de yedim o günden beri yemiyorum dolapta küflencek büyük ihtimal
    kas dan kilo vermem kötü oldu günlük protein ihtiyacı ne kadarki ben ne kadar aldım :(

4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Ya kg başına 1.5 gr diyen var 2 gr diyen var ben 2 gr kadar alıyorum.
    Onu sen hesaplıcaksın yediklerinin besin degerlerini araştır protein miktarlarına bak ölç biç çarp böl kaç gr aldıgını bulursun :)

5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Proteini arttırıp karboyu kısmalısın zaten karbo az proteini arttır. Ağırlık çalışmaya devam et

6. m4libu

m4libu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hesapladım ortalama 85gr falan protein alıyorum
    ama ben zaten kasları çok fazla şişirmek istemiyorum sadece kilo vermek istiyorum
    yeterli olmazmı acaba

7. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Merak etme ben 8 aydır çalışıyorum şişmedi o kaslar :D öyle hemen şişmezler :D

8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ara öğünde badem fındık vs ekle,sabah peyniri biraz daha artır,öğlen ve akşam 100gr et yaparsan bunun dışında programın iyi başarılar.

9. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İyi güzel de kibrit kutusu ne tarz bir ölçü birimidir? 1 kibrit kutusu peynirde kaç gr protein, kaç gr yağ vs olduğunu yazan bir kaynak var mı? :)

Mümkün mertebe kola içmemeye çalış, yapay tatlandırıcılar da pek masum değiller. Sabah peynir miktarını 100-150 gr civarı tutabilirsin, bir tane daha yumurtayı sadece beyazı ile tüketebilirsin.

Öğlen ve akşam konserve ton balığı yemek yerine, ara ara haşlanmış tavuk, ızgara tavuk/et vs ile çeşitlendirebilirsin.

Bu arada, amaç kilo vermek olduğu için, akşam yemeğini antremandan sonra yiyorsan, bu öğünde karbonhidrat (pilav/makarna) almamaya çalış. Onun yerine et/tavuk/balık yanında bol bol yağsız sebze yemeği ve salata tüketebilirsin.

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş