Bu cardio ve beslenme doğru mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve meaningless tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. meaningless

meaningless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba ,

1.73 boyundayım 80kg, amaç göbek eritmek. 2haftadır cardio yapmaktayım, nasıl yaptığımı yazmaya calısayım yanlışım ve doğrularımı belirtirseniz sevinirim.

30DK Koşu bandı ( 5dk yürüyüş, 5dk koşu, 5dk yürüyüş, 5dk koşu, 3dk yürüyüş, 5dk koşu, 2dk yürüyüş )
    15DK Bisiklet
    5 adet mekik hareketi
    Twist ve dumbell ile aşağı yukarı bel hareketleri
    200 adet sopa çevirme

Beslenme olarak ;

Sabahları şekersiz çay, peynir, salatalık ve domates
    Öğlen ve akşamları haşlanmış patates yoğurtla birlikte ve fırsatım oldukca haşlanmış tavuk yiyorum. Bunlar haricinde hiçbirşey yemiyorum.
    Gece yatarken light süt içiyorum 1 bardak.

Şimdi yaptıpım yanlıslar ve doğrular nelerdir ? Önerilerinizi bekliyorum ? Hiç şeker almamam zararlı olur mu mesela ? Ayrıca hiç şeker kullanmadığımdan acayip şekere ihtiyac duyuyorum :( Şu yulaflı bisküviler var ondan yesek zararlı olur mu ?

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    interval koşu yapıyorsun galiba....5 dk 5dk yapmak yerine 2dk 2dk yapaabilrsin...bunun yanında akşam yemek yenmeli kilo vericem diye yemek yememek olmaz.bunun dışında bol su iç sana verebilecegim tavsiyeler bunlar şimdilik kolay gelsin...

3. meaningless

meaningless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    akşamlarıda yiyorum fakat haşlanmış patates ve haşlanmış tavuk ?

4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

yani onu öğlene çek akşama daha hafif birşeyler bul .önem sırası kahvaltı ögle akşam biliyorsundur...çok fazla da patates yeme orta düzey belki biraz daha az...

5. meaningless

meaningless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler, başka tavsiyeniz varmı yemek adına. Sürekli haşlanmış tavuk ve patates haricinde ne yiyebiliriz ki :)

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

ton balığı light olur light olmasada olur:)) onun dışında ev yemekleri yiyebilirsin sebzeler yani kendini cok kısıtlama tatlı yeme çikolata yeme asitli icecek icme vs bundan ibaret benim mantıgım gun icindede sadece bu tavuktan falan biraz fazla yemeye calıs o kadar:) kolay gelsin..

Sayfayı Paylaş