Bu beslenme ve antrenman kilo vermeye ve kas kaybetmemeye uygun mudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve myfranco tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. myfranco

myfranco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,

sabah kahvaltisi
    4 yumurta beyazı
    1 bardak süt
    beyaz peynir sandeviç
    yarım dilim tam buğdaylı ekmeğe fındık ezmesi

ara öğün
    bir avuç fındık, badem, ceviz ve çekirdekli kuru üzüm

öğle yemeği
    150 gr tavuk
    salata
    2 günde bir mercimek çorbası
    akşam yemeği
    200-250 gr kadar beyaz et/but karışık haşlanmış veya çevirme tavuk

Bunlar dışında 2-3 çay mümkün mertebe şekersiz veya tatlandırıcı
    birkaç parça çukulata
    normal ölçülerde kiraz, kayısı,nektar

Haftanın 4 günü body yapıyorum.
    Pazartesi ve perşembe hafif kardiyo, mide, göğüs, omuz,biceps
    Salı ve cuma mide, bacak, kanat, triceps

Antrenman başına 48 set yani her bölge 3er set olarak 3er hareket

Antrenman günleri antrenmandan önce BCAA ve sonrasında BCAA ve glutamine
    Antrenman dışı günlerde sabah glutamine

Sormak istediğim ise sizce bu beslenmeye bu antrenman fazla mı? Haftada 3 gün olmak üzere, her hafta her kası birer kere çalıştırsam daha iyi olmaz mı? Şu anda bana biraz ağır geliyor bu antrenman. Çalışmaya başlayalı 1 ay oldu ve 39 yaşında 90 kiloyum. Başlamadan önce 93 kiloydum. Vücuduma baktığımda yağ oranı azaldı ve kaslanma oldu ancak bugün salonda ölçüm yaptığımda saf vücut ağırlığım 68 kilodan 64 kiloya inmiş gözüküyordu. yağ değil, kas vermiş gözüküyordum. Hoca, ölçümle ilgili bir sıkıntı olabileceğini ve öyle kas kütlesi vermişe benzemediğimi söyledi ancak tahmin edeceğiniz gibi moral bozukluğu yarattı.

2. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Öncelikle beslenme listeniz hk. birkaç yorum yapmak istiyorum. Sabah sandviç beyaz ekmek mi yani saf undan yapılan? Eğer öyleyse üzerine bir de yarım dilim tam buğdaylı ekmek ile fındık ezmesi fazla gelebilir, fındık ezmesi şeker ve yağ dan oluşur karbonhidratı yüksektir, tavsiye etmem, bunun yerine fıstık ezmesi kullanabilirsiniz, doğal yağ ve saf protein içerir.

Öğlen yemeğine karbonhidrat ekleyin, akşam yemeğine ise 150 gr. light yoğurt yağ yakma açısından faydalı olur.

Antrenmanı saat kaçta yapıyorsunuz bilmiyorum fakat antrenmandan önce karb. sonra ise protein ve cok az karb. almalısın. Denge çok önemli, vücuda alman gereken yağ çok önemli. hepsinin oranının ayarlanması gerekir. meyve ve taze sebze tüketilmesi çok önemli ayrıca bol su içilmesi gerekir. alkol sigara uzak durun :)

Yerinizde olsam salonda değil dışarıda imkan varsa koşu,jogging,yürüyüş tarzı 1 saat yapardım. üzerine barfiks, mekik, şınav, squat ve evde dumbell ve düz bar ile tüm bölgeyi çalıştırabilirsin.

Salonda çalışmak istiyorsanız, her antrenmanda bir kası çalıştırmak yerine her antrenmanda iki bölgeyi çalıştırın, ben salonda çalıştığımda kilo alıyordum beslenme ile birlikte olunca bir terslik vardı ve bıraktım doğaya döndüm kilo verdim. tavsiye ederim.

Saygılar.

Son düzenleme: 26 Temmuz 2013
  3. myfranco

myfranco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle vaktinizi ayırıp, üşenmeden yazdığınız için teşekkür ederim.

Beyaz ekmek hiç yemiyorum desem yeridir. En son 2-3 gün önce öğle yemeğinde yarım ince dilim yedim. Uno tam buğday ekmeği yiyorum ve onu da sabah 2 dilim kadar yiyorum. Fıstık ezmesi tavsiyenizi dinleyeceğim.

Öğlen mercimek çorbası içtiğim için başka karbonhidrat almak istemiyordum. Onun yerine patates haşlaması da olabilir ancak maalesef yediğim restoranda öyle bir şansım yok. Evdeyken deiğinizi deneyeceğim.

Antrenman akşam saatlerinde yapıyorum ve sonrasında karbonhidrattan özellikle uzak duruyorum. Öyle maymun iştahlı değilim açıkcası .Yoğurt tavsiyeniz için teşekkürler.

Salonda çalışıyorum ancak şunu sormadan geçemeyeceğim, haftada 3 gün şeklinde misal, ptesi göğüs biceps, çarşamba omuz triceps, cuma kanat bacak ve hergün 30 dk kardiyo ve mekik sizce uygun mu?

4. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim, bildiklerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyorum ama tüm söylediklerim de doğru olmayabilir, bilimsel araştırma, sürekli makale okumak gerekir bu alanda.

Sorunuza gelince, tabiki uygun olur, beslenme ve dinlenme. Bu ikilinin hakkını iyi verirsen haftada 3 gün iyidir. Dinlenme önemli.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş