Bu antrenman Doğru mudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bumptious tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Bumptious

Bumptious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Çalışma sistemime başlayalı henüz 1.5 ay oldu ancak doğrusunu yaptığımdan emin olmak istiyorum. İş yoğunluğumun çok fazla olması nedeniyle ancak evde çalışma yapabiliyorum. Haftanın 6 günü çalşıyorum. Programım şu şekilde,

P.tesi - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    Salı - Omuz, Karın, Sırt
    Çarşamba - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    Perşembe - Omuz, Karın, Sırt
    Cuma - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    C.tesi - Omuz, Karın, Sırt
    Pazar - Yoga (orta seviye)

6 yıllık bir Hentbol geçmişim olduğundan ve yoga yapmamdan kaynaklı bacaklarım vücuduma göre daha kaslı olduğundan bacak çalışmasını sadece yoga dönemimde yapıyorum.

Sizlere sorum şu arkadaşlar. Bu programın kas gelişimi açısından herhangi bir sıkıntısı varmıdır. Yaptığım çalışmaların hepsini Süper Set olarak yapmaktayım Kolay antrenmanlar değil. Ağırlık olarak çok yüksek olmasalarda. Geneli Vücut ağırlığıyla(Omuz Kollar ve Sırt haric). Haftanın 6 günü (Yoga günü haric), sabahları ve antrenman sonrası Ronnie Collman Proantium kullanıyorum tek porsiyon. Sizce bu çalışmada herhangi bir sıkıntı varmıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Sevgiler...

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Sen pro değilsin, herhangi bir yarışmaya katılıp derece yapma amacında yok sanırım. 1 kas grubunu haftada 1 kez şiddetli çalıştırsan yeterli oluyor. Kasların dinlenmesine izin vermiyorsun hiç.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    P.tesi - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    Salı - Omuz, Karın, Sırt
    Çarşamba - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    Perşembe - Omuz, Karın, Sırt
    Cuma - Göğüs - Biceps, Triceps, Forarm
    C.tesi - Omuz, Karın, Sırt
    Pazar - Yoga (orta seviye)
    Yanlış bir program başlı başına.Kaslarının dinlenmesi gerekli ve sen buna izin vermiyorsun.Yanlışlığın başı burda geliyor.Öncelikle 1 gün off koyucaksın oraya sonra kas gruplarını tanıyacaksın.Büyük kas grupları : Sırt-Göğüs-Bacak 72 saat dinlenmelidirler , küçük kas grupları : önkol-biceps-triceps-omuz 48 saat dinlenmelidirler.Ve şunlarıda düşünmen gerekli Sırt çalıştığın günlerde biceps kasıda ikincil kas olarak biraz çalışıyor.Göğüs çalıştığın günlerdede ikincil kas olarak triceps biraz çalışıyor.Haftada 1 kas grubunuda en fazla 2 kez çalıştırmalısın.

4. Bumptious

Bumptious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Yeni başladığımdan kondisyonum yettiği için hata yapmışım belliki. Biraz daha düzenlersem programı daha uygun olacak mesela,

1. Gün - Omuz, Karın
    2. Gün - Göğüs, Sırt, Kol
    3. Gün - Dinlenme ya da Cardio
    4. Gün - Omuz, Karın
    5. Gün - Dinlenme ya da Cardio
    6. Gün - Göğüs, Sırt, Kol
    7. Gün - Dinlenme ya da Cardio

Bu sanırım sizin dediğiniz normlara daha yakın bir program olmuştur diye umuyorum... Bir de çalıştırdığı kas gruplarından dolayı barfiks i Göğüs gününde mi çalışmam uygundur? İlginiz için tekrar teşekkürler.

5. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlım sen naptın? bu programdan %80 verim alırsan mucize adamsın derim :) Kaslarının dinlenmesine iyileşmesine müsade et , haftada 1 den fazla kas grubu calıtırma. Cok istiyorsan karın calıs ama göğüs , kol arka kol habire calıstırmak geliştirmez.

6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Oldukca yogun bi program bence gelisimden cok geri goturur beslenmeyede dikkat edilmezse.Sanirim siki calismayi seviyosunuz ama kaslar dinlendikce gelisir.Isterseniz fullbody antrenmanina goz atabilirsiniz tum vucut calistirilir 1 2 hareket ile

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yeni basladigi icin bana kalirsa izoleden daha verimli olacaktir. Tek sorun bacak. Onu da en azindan yoga haric bir gune koyarsan hormon sistemini uyarir ve daha hizli sonuc alirsin.

Sayfayı Paylaş