Bu antreman kombinasyonlarıyla alakalı düşünceleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pashacan tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba arkadaşlar bugüne kadar genelde haftada 4 ağırlık antremanı yaparak

kombinasyonlarım
    göğüs - biceps
    omuz - triceps
    kanat - bacak
    - alt göğüs - triceps biceps super set kombinasyon
    şeklinde idi.

bu hafta şu şekilde bi kombinasyona başladım,

göğüs - biceps
    bacak - omuz
    kanat - triceps
    alt göğüs - bi-triceps super set

kasları şaşırtmak açısından iyi olacaktır diye düşünürken
    kombinasyonumda hatalı yerler var mıdır sizce?

şimdiden teşekkürler

2. caglr

caglr Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    gögüs
    bacak-omuz
    biceps-triceps
    altgögüs-sırt
    gögüs bölgende problemin oldugunu düşünerek böyle bişey yaptın sanırım.kol antremanını birlikte yapanlarda daha cok verim aldıgını gördüm.bunuda degerlendirebilirsin

pashacan bunu beğendi.
  3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Göğüs - Trizeps
    Bacak - Omuz
    Kanat - Bizeps zıt kaslar aynı gün içerisinde çalıştırılırsa daha iyi gelişir diye bir yerde görmüştüm.trizeps yaparken kanatların satten çalışıyor ondan dolayı olabilir ama yanlışda olabilir düşüncem..

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Bence Göğüs çalışırken alt üst göğüsü hepsine birden girmelisin ayırmamalısın

1. Göğüs + Önkol
    2. Omuz + Arka bacak
    3. Kanat + Arka Kol
    4. Ön Bacak

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben göğüs-biceps-triceps antremanını aynı gün yapıyorum..

bench press yaparken zaten triceps de ciddi biçimde çalışıyor, o yüzden bir de onun için ayrı bir gün yaparak zorlamak istemiyorum. aynı gün triceps hareketlerine çalışıyorum...bench press yaptıktan sonra tabii, zira bana göre bench press hareketiyle birlikte triceps de ısınmış oluyor.

pek çok harekette aslında ana kas ile birlikte başka kaslar da çalışıyor, mesela dumbell curl yaparken göğüs kaslarının şiştiğini görüyorum. o yüzden bu tip ayrıntılara dikkat ediyorum...

6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    göğüs problemde özellikle üst göğüs nispeten gözüme batan sorunlar var muhakkak ama bu antremanı buna çözüm üretsin diye almadım sanıyorum özellikle buna care olarak düsünülmedi .
    ilk gün sırf göğüs olarak yazmışsın sanıyorum
    tek adeleye bildim bileli sıcak bakmam ama denenebilir belkide
    teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:45 ----------

tavsiyeler için teşekkürler ama bu konuda ben tam tersi düşünüyorum
    şöyle ki ;
    göğüs çalışırken omuz ve triceps oldukca güc sarfediyo dolayısıyla yoruluyo bu yorulma kasın ısınmasından fazla bi durum bana kalırsa
    sende kabul edersinki bu aşamadaki yorgunluk bizim özellikle triceps yaptığımız antreman sırasındaki güc sarfedişimiz ve yorgunluğumuzun yanına yaklaşamaz dpolayısıyla
    o bölgede beni yıpratmayan yormayan bi adele grubunun arkasından nispeten daha aaz yorulmus ve yıpranmıs bi triceps ile triceps antremanına gircek olmam daha sert bi antreman cıkarıcam demektir dye düsünüyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:53 ----------

rutin göğüs programında zaten bench press arkasından üst göğüs adına incline bench press yapıyosun bu bile bench in arkasından %30 daha düsük kuvetle basmanı sağlarken 3 bölge press arkasından 3 bölge fly yapmaya bünyemin pek dayanacağını sanmıyorum =)

dayanabilip bomba antreman yapabilseydim evet belki faydalı olabilirdi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:58 ----------

triceps yaparken nasıl kanat çalıştırabiliyosun ?
    pek anlayamadım

7. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yok kanat çalıştırıyorsun demedim Kanatta bir yandan azda olsa etkin oluyor..Bu harekette kanatlarda çalışıyor gibime geliyor benm yanlış olabilir kusura bakma ama zıt kasların aynı gün içerisinde çalışırsan daha iyi verim alABİLİRSİN.

TRICEPS PARALEL BAR DIPS

Son düzenleme: 5 Kasım 2010
  8. dc50xmax

dc50xmax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    flexorun omuz-bacak aynı gün çalışanların omuriliğinde sorun olduğunu(sanırım disk kaymasıydı) söylediği bi yazısını hatırlıyorum yanlışsam düzeltiniz

9. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    eğer çalışırken dikkat edecek olursan
    kanat çalıştığımız tüm hareketleri çekerek yaparız kendimize çekeriz ittirmeyiz
    göğüs ve triceps kaslarında ise karşı koymak ittirmek esasına dayanan hareketler yapılır yani press hareketleri
    örnekse; alna triceps, bench press
    dolayısıyla triceps calısırken hiçbir şekilde kanat etkilendiğini düşünmüyorum
    çok ince ayrıntısına bakarsan tüm vücut etkileniyodur bi miktar ama prensipte etkilenmesi mümkün değil bence..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:59 ----------

anlayamadım omuz bacağı aynı gün yapınca omur ilikte sorun mu cıkabiliyomus?zararı war yani omuriliğe?

murderali bunu beğendi.
  10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yok disk kayması sorunu olanlar için herhalde o yasak veya zararlı galiba anlamadıgım kadarıyla :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:56 ----------

Tamam hatamı düzelttiğin için teşekkür ederim..Öğrenmiş oldum bende :] thums:

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    estafurullah thums:

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sanırım yapmaya çalıştığın şey, haftanın farklı günleri göğsün farklı bölgelerini vurmak, bu benim birçok ileri seviyedeki sporcuda gördüğüm bir sistem, fakat bu kombine sistemde beslenmenin hat safhada olması lazım, recovery mutlak surette ne yapıp edilip hızlandırılmalı...

Sayfayı Paylaş