bu 2 sehpadan hangisini tercih etmeliyim ?

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve papi tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  2. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Mekik çekmek için mi yoksa ağırlık çalışmak için mi alacaksınız sehpayı? Karar vermeden önce alış-satış bölümünde sabit konularda "Ağırlık sehpası tavsiyesi" başlıklı konuya göz atmanızı öneririm..

3. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ürünlere göre fiyatı tuzlu geldibana daha ucuza bulabilirsin

4. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    her ikisi için de çalışacağım. hem ağırlık hem mekik. daha önce 300 tl ye bu ürünü aldım ama hiç hoşuma gitmedi iade ettim

5. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kullanım amacı açısından yukarıdaki 2 ürünün bu üründen farkı yok gibi.. Eğer ağırlık çalışacaksan bar koymak için ayakları olan bir sehpa alsan belki daha faydalı olur.. Sen en iyisi yukarıda bahsettiğim konuya göz at.. Mantıklı karar vermende faydalı olacaktır..

6. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    o dediğiniz demirle barlı sehpalarda omuz ve squat çalışılmıyor. o yüzden bar koymak için demiri sanayi de yaptıracağım birbirinden bağımsız olacak demirle sehpa. benim için önemli olan aletin yere sağlam basması ve aynı zamanda da mekik çalışmak istiyorum. yukarıdaki 300 tlye aldığım ürün üzerine çıktığın zaman titreme yapıyor o yüzden iade ettim.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2014 ---
    ilk ürün daha sağlam duruyor fakat onunda mekik çalışma aparatı yok kararsız kaldım

Son düzenleme: 9 Temmuz 2014
  7. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
  8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    York masa da bana göre hattrickle aynı kalitedir, altis daha kötü @mst_mysterious dediği gibi pasifik bakmalısın ya da diesel gibi gym türü bişey bakmalısın.

9. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    pasifik fiyatları çok pahalı yanına yaklaşılmıyor. altis ile hattrick zaten aynı firma . bana gelen hattrick sehpanın kutusunda altis hattrick yazıyordu. latis yorkdan biraz daha pahalı. ama york sehpada mekik aleti olarak da kullanılıyor aynı zamanda kararsız kaldım çok

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  10. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Birader dediğin doğru da, yapacwk birşey yok hakikaten piyasa malları aşağı yukarı aynı. bende iki tane pasifiğin seati var, direkt gym güveni konforu var aletlerde, tabii ben o kadar para vermedim ikinci el düşürdüm, bu arada rack ayrı seat ayrı düşüncen de çok doğru, ps2201i tavsiye ederim, 680 lira ama rack işini de çözmüş olursun

11. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Benim elimden 3 masa geçti , york kalitesinde de masa kullandım, ben olsam para biriktirirm bu kadar net, ya da 2.el kovalarım, 800 liranın üstünde param gitti çin üretimi masalara
    1- seati ayrı racki ayrı masanın konforu ayrıdır, incline benchde boyunuz uzunsa, standart masalara yatamazsınız, ben 12 cm geri çekerim flat benche göre, öyle yatarım,
    2- 12 rackli pasifikte ağırlığın altında kalmazsınız, normalde koymanız gereken yere gücünüz yetmiyorsa bir alta atarsınız, olmadı bir alta, boynunuza inene kadar, 3 rack var, o güvenliği hiçbir şeye değişmem, çok acil durumda barı çapraz bile atarsanız tutar.
    3- yine 12 rackli pasifikte squat ta atılır, en üst racke sadece bar takarak barfikste çekilir. Bu fonksiyonellik yine çok güzel,
    4- yine ps2201 için scott curl aparatı da var,
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2014 ---
    Bu arada 12 rackli pasifik dediğim ps2201in eski üretimi, yenileri 6 rack ama istenirse 12 rack üretirler, linkteki o modelden , fiyat daçma uçuk tabi

EVDE BODY SALONU - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 170295553

13. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ben sanayide bundan yaptırmayı düşünmüyorum. 150 lira civarında tutuyor . belki biraz daha geçebilir. yanına da bi tane bench sehpası aldığım zaman işimi görür gibime geliyor. ama işte sehpada baya baya kararsızım

14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Valla bu biraz garip bir rack, daha çok şöyle birşey olsa iş görür, en azından güvenliği var

15. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sizin koyduğunuz daha mı güvenli sizce. ben çok fazla bi fark göremedim. 1.83 cm bar ile çalışacağım ağırlık koyma yerleri hariç barın tutma mesafesi uzunluğu 113 cm . bu yaptıracağım barbell rack barbel için mesafesi ne kadar olmalıdır ? yani mesela 110 cm mesafede yaptırsam ağırlık kaldırdığımda barbeli koymak için hiç esneme payı kalmıyor aynı şekilde geri koymam gerekiyor bu da zor haliyle.

16. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Daha güvenli derken birinde güvenlik profili var birinde yok, squatta gücünüz gitti aşağıda kaldınız, ne yapacaksınız, benim söylediğim profilde aşağıdaki çıkıntıların üstüne ileri devireceksiniz kendinizi, sizinkinde ağırlığın altından kaçıp sırttan geri bıracaksınız barı yere vuracak, ki parke vs. Ne varsa patlatacak. Yaptıracağınız usta marifetliyse şu daha uygun bir seçenek olur

Mesafe kısmını bendeki rackten ölçer söylerim akşama, işteyim şu an

Son düzenleme: 11 Temmuz 2014
  17. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    çok iyi olur tutma mesafesi kısmını ölçerseniz bu hafta sonu sanayiye gidecem . bende ki bar 183 cm

18. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bendeki de 183, aşağısı sığmıyor zaten, bu arada yaptıracağınız profile ağırlık plakası koymak için düz silindir kaynattırmayı da ihmal etmeyin, set bittikten sonra, can havliyle barı koyarken (kasların tükendiği ve konsantre olamadığınız anı kastediyorum) profilin ağırlığı yetmezse direkt yürüyor/sürükleniyor rack, hem onu ağırlaştırıp yürümesini engeller, hem de boştaki ağırlıklarınız kalabalık yapmaz düzgün durur.

19. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    anladım fakat mesafe ne olmalıdır. bendeki 183 cm barın 114 cm tutma mesafesi var 34.5 er lik sağ ve sol kısımlar plakaların koyulacağı kısım. şimdi ben rackın mesafesini 114 cm yaptırırsam ağırlığı tekrar yerine koyarken hatasız sıfır olarak koymam gerekir bu da imkansız. mesafe ne kadar olmalıdır rahat bir şekilde ağırlığı tekrar yerine koymak için. 5 er cm boşluk yeterlimidir sağ ve sol olmak üzere . toplamda 10 cm olacak . bana da 104 cm bench genişiliği kalıyor.ne kadar geniş olursa benım için o kadar iyi bench yaparken

20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bendeki 111cm miş ancak koyarken hafif çarpma yapabiliyor, dediğiniz gibi o yüzden 104 gibi olursa daha iyi olacaktır. Çok geniş seviyorsanız 215 lik bara da geçiş yapabilirsiniz. Ölçü fotoda 112 gibi gözüküyor ancak şerit metreyi zaptedemedim yer darlığından, yanaşık değil profile yani :D

Sayfayı Paylaş