Bu şekilde bir beslenme nasil sizce?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve veveve tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben 27 yaşındayım 1,5 yıldır bb yapmaya çalışıyorum. 80 kgım ve ileride resimlerimide eklerim bu beslenme sizce nasıl neleri değiştire bilirim veya ekleye bilirim fikirlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

sabah kalkınca
    200 gr lor + bir kase yulaf ezmesi+ 5 gr glutamine

saat 11 gibi
    200 gr tavuk eti + salata + biraz da o günki yemekten bir küçük tabak

saat 15 gibi
    200 gr tavuk eti + salata

saat 6 gibi (idmandan önce)
    100 gr tavuk eti + 5 gr creatine + bir adet meyve

idmandan sonra
    1 ölçek whey + 5 gr glutamine

yatmadan önce
    5 tane yumurta + c vitamini+ b6 vitamini

evet bu şekilde düşündüm sizinde fikirlerinizi bekliyorum teşekürler.thums:

2. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    idmandan önceki menüde komplex karbonhidrat yok,genelde de diyetinde sadece sabahki öğün hariç karbonhidrat eksikliği gözüme çarptı,eğer kas kütlesi kazanmak istiyorsan her öğünde proteinle birlikte kompleks karbo da almalısın.ayrıca yumurtayı (sayısıı biraz daha artırarak)sabahki menüne,loru da gece yatmadan önceki menüye kaydırman daha yerinde olur,gece yatarken de çinko da almalısın,bence çiko,b6 ve c olmazsa olmazlardan.tabi maddi problem yoksa 1 ölçek whey de sabah kalkar kalkmazalabilirsin,yanında da 300 ml kadar basit şeker içeren herhangi bi meyve suyu yada en iyisi powerade yada gatorade alırsan vücut gece girdiği katabolik durumdan çok çabuk çıkar,kolay gelsin unutma "EAT BIG TO GET BIG"..

veveve bunu beğendi.
  3. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    en önemli menü de eksik o da idmandan sonraki menü,idmandan sonra sadece 5 yumurtamı yani,kırmızı yada beyaz et ve kompleks karbo içeren bi öğün daha koymalısın

veveve bunu beğendi.
  4. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    veveve bence sabah kahvaltsındaki lor'u yatmadan önceye al yumurtalarıda kahvaltıya böylelikle miden daha rahat olur ama tabi rahatsız olmuyorsan degiştirmene gerek yok birde 11'deki yemegini 12'ye al böylelikle 4 saat vücud'u aç bırakmazsın sabah kahvaltının tam zamanını yazmamıssın ama 9gibi bile yesen sıkıştırma bi ögün oluyor yine bu sana kalmıs antremandan sonrayada yine 100gram tavuk eti ekle dogal beslenmeyi kesme zaten 100gram birşey degil tek lokma thums: birde idmandan önce 6 da yemek yiyorsun tahminim idmanada 8 de baslayıp 9-10 civarı bitiriyorsundur bu yüzden idmandan sonra karbo alma bence bende senin gibi geç saat antreman bitirdigim için karbo almadan sadece protein alıp yatıyorum kendi hocam ve forumdada diez söylemisti bunu sanırım iyi günler iyi sporlar...

veveve bunu beğendi.
  5. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    idmanı hangi saatte yaparsan yap idmandan sonra mutlaka karbo almalısın,peki ya almazsan ne olur? vücut idmanda tükettiği glikojen depolarını dolduramaz,e sen de karbo almadın,vücudunda enerjiye ihtiyacı var,o zaman senin aldığın proteinden enerji üretmeye çalışacak vücut,yani proteini asıl amacı olan kas dokularını tamir edip büyütmekte değilde enerji üretmek için yakıt olarak kullanacak,antreman sonrası karbo almadan ağırlık artırmak,gelişmek,kas kazanmak bence imkansız..

veveve bunu beğendi.
  6. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kalkınca saat 8 de
    5 tane yumurta + bir kase yulaf ezmesi+ 5 gr glutamine

saat 12 gibi
    200 gr tavuk eti + salata + biraz da o günki yemekten bir küçük tabak

saat 15 gibi
    200 gr tavuk eti + salata

saat 6 gibi (idmandan önce)
    100 gr tavuk eti + 5 gr creatine + bir adet meyve

idmandan sonra
    1 ölçek whey + 5 gr glutamine

yatmadan önce
    200gr lor + c vitamini+ b6 vitamini + cinko

spor salonundan saat 20:30 gibi çıkıyorum yani uyumama 3-4 saat kala bu açıtan oraya menü eklemedim.

bu şekilde nasıl? karbon olarak nerede ne tükete bilirim sizce?

sein dediklerin bana dauydu evet gec idman yaptıktan sonra kab. alma konusunda senin gibi düşünüyorum. bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek.

ve Cloud sence idmandan sonra aldığım whey yeterli değilmi daha sonra 100 gr eklesm dahamı iyi oluR?

Son düzenleme: 6 Ekim 2009
  7. veveve

veveve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ewet başka yorum yokmu?

8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    ben valla bu kadar kasmıyorum sbah kalkıorum kahvaltımı yapıyorum 100gr peynir recel falan işe gidiyorum öglen 1.30da yemek yiyorumgeneldetavuk ve saat 6gibi gainfast kullanıyorum 7de bodye gidiyorum 2kişi calıstıgımız için 1 saat 40dk falan sürüyo idman cıkısı soyunma odasında hemen gainerı içiyorum 2tane muz yiyiyorum tavuk alıyorum onuda yiyorum saat 12gibide evde yiyip yatıyorum belki size göre düznsz amaspora 2 hafta oldu yine başlaylı 63.5 dan 68 kiloya cıktım düzenli yemek kilo aldırıyor bence

9. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    kilo almak önemli değilkii önemli olan doğru orantıda pro ve karb almak.

10. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    hocam bana göre önemli olan kilo almaktı boyum 173 kilom 63 dü kilomu 70 e cıkardım pek yaglı oldugum söylenemez ama yaza kadar 75-80 arası olmaya calısacagım yaglanma olursada kışın kmse görmeyecek zaten yaza cıkarken süper bi diyetle defisyonlu görünüm sağlayacagım

11. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    evet senin kilon buna müsait. dediğin gibi yapa bilirsin.

12. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat alımın çok az. neredeyse yok. yulaf ezmesi bir kase ama ne kadar? 50gr lik bi kase mi 150gr lik bi kase mi?. antrenmandan önceki 2 öğününe de komplex karbonhidrat koy mutlaka. yağlanmaktan korkuyorsan antrenmandan sonraki öğünün çok geç saatte olduğu için orda biraz kısabilirsin. fakat 0 layamazsın. en önemli öğün olan antrenmandan sonra öğünün yok. antrenmandan sonra mutlaka protein ve karbonhidrat almalısın. sabah kalkınca ise yine yumurta beyazı tüket lor yerine. kg başına 3gr karbonhidrat ve 2gr protein almaya çalış.

Sayfayı Paylaş