Bu İlaç İğne İpliğe Çeviriyor

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Private tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0

Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) onaylı tek zayıflama hapı Alli, artık Avrupa’da da reçetesiz olarak satılacak. 2 ayda 30 kilo verdirtiyor. Nasıl mı?

Dünyanın en büyük ikinci ilaç firması GlaxoSmithKline tarafından üretilen Alli, Avrupa Birliği Sağlık Otoritesi’nden de onay aldı ve 2009 ilkbaharından itibaren AB üyesi 27 ülkede reçetesiz satışa sunulmasına izin çıktı.

Her öğünle birlikte bir tane olmak üzere üç kez alınan hap, günde yaklaşık 2 dolara mal oluyor. ABD’de 2007’de piyasaya sürülen ilaç, bir yılda 400 milyon dolarlık satış rakamına ulaşmıştı. Alli, 10 yıl önce sadece reçeteyle satılan Xenical isimli ilacın yüzde 50 oranında hafifletilmiş hali.

Özel formülü sayesinde, vücutta yağı parçalayarak enerjiye
    dönüştürülmesini ya da yağ olarak depolanmasını sağlayan enzimlerin çalışmasını yavaşlatıyor. Bu sayede gıdalardan alınan yağın yüzde 25 daha az emilmesine neden oluyor. Sindirilmeyen yağ boşaltım sisteminden geçerek vücuttan dışarı atılıyor.

Şimdiye dek ilacı yeni kullanmaya başlayanların acil tuvalete ihtiyacı duyması dışında ciddi bir yan etkisiye rastlanmadı. Yürütülen deneyler, düşük kalorili bir beslenme düzeniyle birlikte Alli kullanmanın, diyet yapmaya oranla yüzde 50 daha fazla kilo kaybı sağladığını ortaya koydu. Beslenme programı ve egzersizle alınan ilaç, 6 ayda ortalama 4.5 kilo vermeyi vaat ediyor.

Uzmanlara göre hapı, iki ay boyunca kullanan bir kişi 30 kilo bile verebiliyor. Üretici firma ise diyetle 2 kilo veren birinin, Alli’yi diyetle birlikte kullanması durumunda 30 kilo birden verdiğini öne sürüyor. Ancak ilaç vücut kitle endeksi fazla kilolu kategorisine giren 28’in üzerinde olanlara satılacak.

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. Kerem2018

Kerem2018 Guest

Bilgiler için teşekkürler. Çok inandırıcı görünmüyor gibi ama denenmesignde fayda var. Burada belirtildiğine göre Xenical in hafifletilmiş hali bu ilaç. O zaman Xenical kullananlar daha iyi etki alacak doğru mu?

Birde diyet yapabilen kişiler bu tür ilaçlara niçin gereksinim duysun ki??? Bu madalyonun diğer yüzü. Xenical denen ilaçlar dışkı yoluyla yağı dışarı atmaya yarıyor, acil tuvalete çıkarıyor. Başka bir fonksiyonu yok. Bence diyet+ yağ yakıcılar = fit vücut :):)

3. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    2.bir lida vakası olmasın..

4. alcilpolple

alcilpolple Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bana tehlikeli bır yontem gibi geldı

5. Powerofdreams

Powerofdreams Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya-Ankara
    Termojenik ilaçlarda aynısının benzerini yapmıyor mu acaba?

6. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Clen alırım daha iyi

7. alcilpolple

alcilpolple Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bana böyle ilaçlar inandırıcı gelmiyor. gercekten fayda sağlasa bile mutlaka sonrasında bir kilo alımı veya yan etkisi bulunur. o zaman kimse diyetisyenlere uzmanlara gitmez herkes alır bu ilaçtan oh ne güzel memleket :)

8. CRUNCHY

CRUNCHY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle gelişigüzel kullanılan ilaçlar yüzünden ölenler bile oluyor.Ben tavsiye etmiyorum.

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel düşünmüşsünüz.

FDA onaylı deniyor dikkatinizi çekerim. Karaborsa satılan bir veteriner ilacından bahsedilmiyor. Bir ilacın piyasaya çıkabilmesi için nereden baksanız 10 yıllık bir süreç + 100 milyonlarca dolar gerekir ( Glaxo bu ilacın sadece pazarlamasına 100 milyon dolardan fazla para ayırmış durumda) . Lida tarzı abuk subuk köy ve tarım bakanlığından onay almış bir nesne ile ( kusura bakmayın tanımını bulamadım ) FDA onaylı, insan üzerinde etkilerinin araştırıldığı, deneylerin yapıldığı bir ilacı karşılaştırmayın. Ayrıca ilacı herkesin kullanabileceği söylenmiyor. Belirli bir yağ oranı üstündeki insanların kullanması öneriliyor.

10. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    yan etkilerinide söyleselerya daha güzel olur. efedrin de çılgın gibi kilo verdiriyor ? belki bu ilaçtan daha iyi ? ama yan etkilerine baktıgımızda paranoya dan ölüme kadar herşey var.

11. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Elma ile armutu bir tutmuşsunuz. Amerika'da reçetesiz satılan bir ilaçtan bahsediliyor burada.

12. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
  13. Nuke_99

Nuke_99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zuzu bilip bilmeden konusmussun.clenbuterol veteriner ilac degildir.astim ilacidir.hayvanlar ne zamandir filmler icinden hap icer oldu?ayrica bu ilac sadece turkiye'de karaborsada bulgaristan'da serbest.O Tarım ve köy bakanlığı değil Tarım ve Köy İşleri bakanlıgıdr ve Turkiyede'ki tum gida maddelerinin piyasa dagıtılmasına onay verir.amerikan gida ve ilac dairesinin onayindan daha cok kendi milletimin onayina onem veririm neden bu kadar kucumsedin anlamadım?senelerdir insanlarimiz abuk subuk diyet ilaclariyla kandiriliyor bununda onlardan bi farki oldugunu sanmiyorum.yaglarin yakilip enerjinin kullanilmasi gerekir.Bu arada o cok guvendigin FDA hakkinda;
    http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=90161

Paradise_In_Dubs bunu beğendi.
  14. alit

alit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç onaylıdır kurum ciddidir ayrı konular. büyük kilolara alıp vermeye alışmış biri olarak söyleyebilirim, ben 2 ayda 30 kilo verebilirim, ancak ciddi obezite vakaları haricinde bir insana 2 ayda 30 kilo verdiriseniz büyük riski göze almanız lazım. vücudun direncini unutmamak lazım bence biraz reklam kokuyor ayda 10 kilo gibi bir etkisi olsa mükemmel olur böyle yüksek rakamlarla anca insanların gözü korkar

15. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba,

Bir soru: eğer bu ilaç Xanical ile aynı etken madeye sahip ise ama %50 daha az etken made varsa ve bu ilaç (ALLI) 2 ayda 30 kilo zayıflatıyorsa o zaman Xanical 2 ayda 60 kilomu zayıflatıyor?
    İkinci soru: eğer bu ilaç besinle aldığımız yağın vücutta değerlendirilmesini engelliyorsa ve böylece zayıflatıcı etkisini gösteriyorsa ( ve gerçekten etkisini böyle gösteriyor) bu etkiye daha az yağlı şeyler yiyerek ulaşamazmıyız?
    Üçüncü soru: Bu tür ilaçları ( Xanical ve ALLI) bodybuilding ciler kullanıyormu? Cevap hayırsa ( ve cevap hayır) neden kullanmıyorlar?
    Neredeyse ALLI ile (neredeyse!!!) aynı etkiyi gösteren ve doğal olan Lahanaözü hapına ne diyorsunuz? Tabiki gerçekten çok yağlı yiyorsanız.

selamlar

16. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet+Kardiyo=Sonuç
    Ben bunu bilir bunu söylerim.Çok aşırı kilolu olan insanların bile sıkı bir diyet ve kardiyo programıyla ideal kilolarına kavuştukları gerçeği var ortada.Dışarıdan alınan her türlü ilaç,bu en basitinden bir ağrı kesici dahi olsa,eninde sonunda vücuda zararlıdır.Zaten günümüzde yediğimiz herşeyin içinde az çok zararlı maddler var.Zaten farketmeden de olsa aldığımız bu kadar zararlı kimyasal varken birde dışarıdan bu şekilde ilaçlar alarak vücudu harap etmenin bir anlamı yok benim için.Zaten spor en başta sağlık için yapılır.Şekil vs hep sağlıktan sonra gelir.Kesinlikle bu tür maddeleri kullananlara bir diyeceğim yok.Kendi fikirleridir saygı duyarım ancak benim şahsi kanaatim böyle...Hepinize sağlıklı günler...

17. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    satışa çıkmış bile arkadaşlar

[​IMG][​IMG] [​IMG]
    [​IMG] UK£40.02Europe44.32€US$57.00Canada$70.05

18. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sanki iyi bişeye benziyo,sonuçta el altından satılan bi ürün deil.onaylı bi ürün, ama genede bi deneyenden bilgi almak lazım pahalı çünkü,

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    GlaxoSmithKline(gsk) bu marka çok ünlü bir ilaç firmasıdır. Prestijini zedeleyecek bir ürünü piyasaya sürmez ama 2 ayda 30 kilo vermek sağlıksız bir durum ve ürün biraz çelişkili geldi bana. Böyle bir firma ne diye böyle bir ürünü piyasaya sürsün ki? Bence bu yağ yakımı işini fazla dallanıp budaklandırmaya gerek yok piyada denenmiş ve kullanılan bir sürü fat burner var. Bu da yetmez ise ECA kullanın, ki zaten diyet+cardio yeterli. Ek olarak fat burner ile de gayet iyi sonuç alınır. Bence gereksiz ve riskli bir ürün.

20. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Hala Efedrin lafı geçiyor bu ilaçla alakalı olarak ben ona şaşırıyorum. Efedrin yağ yakmaya yönelik bir ilaç değildir, reçetesiz kullanımı yoktur. Efedrinin yan etkisi suistimal edilip yağ yakmaya yönelik bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Alli ise reçetesiz satılıyor, tamamen yağ yakımına yönelik bir ilaç yani ortada bir suistimal yok ve fda'in onayını almış bir ilaç. ( yağ yakımına gerçekten ihtiyacı olan insanlar için üretilmiş yani obezlik seviyesinde olan kişiler için )

Sondan başlıyorum, bana habervitrini vs gibi ne olduğu belirsiz sitelerden yaptığın referanslar zerre kadar umrumda değil. Ki öyle bir olay olduysa bile konumuzun bu yolladığın şeyle alakasız olduğu apaçık ortada. Ayrıca böyle bir olay varsa ne yazık ki memleketimizin sağlık alanındaki acizliğini gösterir.

Tarım ve köy bakanlığı konusunda beni düzeltmişsin çok teşekkür ederim. Köy işleri olacakmış, çok özür dilerim "bilmeden konuşmuşum".

En başa dönecek olursak ben sana habervitrininden falan referans vermicem clenbuterol konusunda. Sana pubmed'den referans vericem ha bunada çıkıp yerim pubmed'de yazan literatür ve tıbbi araştırmaları dersen bir şey diyemem belki onun hakkında da habervitrininde bir haber vardır belli mi olur..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...nel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum

Sayfayı Paylaş