Bu Çocuk Sizi Çok Şaşırtacak..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Türkolmak tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Türkolmak

Türkolmak Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı,Asker,Sporcu (:
    Yer:
    Nereye ! (:
    slymnasye ve cappi bunu beğendi.
  2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    gercekten süpermis..hayret etmemek elde degil..helal olsun diyorum baska birsey demiyorum

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    gerçektende iyi, ama şaşılacak bir şey değil adamın ailden gelen bir şey. Bizimkiler daha bu yaşımda spor yapıyorum diye fıtık olacağımı sanıp bırakmamı istiyolar. Ayrıca o çocuğun boyunun uzamasında da sorun yaşayacağına eminim. Çünkü ağırlık antrenmanlarıda yapıyor.

Leqend bunu beğendi.
  4. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    jimlastik yapması fln iyide ben ağırlık kaldırmasından yana değilim zigbog unda dediği gibi boy uzamasıni ciddi anlamda etkiler diye düşünüyorum bece şu yaşlardeyken ilerde vg sporu için alt yapı oluşturacak olan sporlar yapması daha mantıklı

Leqend ve zigbog bunu beğendi.
  5. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    hiç güzel değil, bu yaştaki çocuğun zamanını spor salonlarında ağırlık kaldırarak değil de dışarda arkadaşlarıyla oynayarak geçirmesi lazım. bu yaşta bu sporun kemik gelişimine etkisi de telafi edilemeyecek türden olmalı...

Leqend bunu beğendi.
  6. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Leqend bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ağırlık çalışması bilinçsiz yapıldığında büyüme çağındaki sporcularda boy uzamasını engelleyebilir.
    Squat, leg press, hack squat gibi hareketlerde bilinçsiz ağırlıklarda kemik uçlarında bulunan büyüme plakları ciddi baskı görebilir, bu ise boy uzamasını sekteye uğratır.

Forumda Flexor'un 15 yaş civarındakiler için hazırlamış olduğu antrenman programı da bu prensip üzerine konumlanmıştır zaten.

Kıscası ağırlık çalışması değil ama bazı ağırlık çalışma hareketleri boy uzamasını sekteye uğratabilir diyebiliriz.

smltncr, Leqend, zigbog ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    dediğine katılıyorum zaten verdiğim linkte de öyle diyor, ama doğrudan çocuklukta ağırlık kaldırmak boy uzamasını durdurur denmesini yanlış buluyorum.

Leqend, zigbog ve bonatschi bunu beğendi.
  9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    evet haklısın(sonuçta kanat harketleride ağırlık antrenmanıdır). Bu konunun açılması iyi olmuş, ama videoda gördüğüm çocuk baya baya ağırlığa abanmış durumda. Boy uzamasına engel olmasa bile gelişimi zirvede olan bir vücuda böyle ağırlık çalışmaları iyi gitmez diye düşünüyorum. Sonuçta eklemlere de yük biniyor. Yapılan bir araştırmaya göre(gazetede okumuştum) dengesiz ve çok fazla spor yapanlarda ve hiç yapmayanlarda eklem sorunla çıkıyormuş. Bu çocuğun yanlış bir şekilde sert bir antrenman yapması gelişimi sırasında düzeltilmesi zor sounlara neden olabilir.

Leqend bunu beğendi.
  10. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Bu çocuğun fiziksel özelliklerinin yanında psikolojisinin de yaşıtlarından farklı gelişeceğini düşünüyorum.Videoda dikkatimi çekti ; o ağırlılk kaldırırken arkasındaki çocuklar oyun oynuyorlar.

Leqend bunu beğendi.
  11. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    babasının egosunun kurbanı olmuş çocuk yazık. bitene daha vardı böyle psikolojisinin bozulduğuyla kalmıştı çocuk.

bu yaştaki çocuğun ağırlıkla diyetle işi olmaz.

Leqend bunu beğendi.
  12. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    aynen herşeyi zamanında yaşamak lazım çocukluğumu dolu dolu yaşadım ama şuan sorsalar 1 dk dşünmem tekrar çocuk olmak isterim gezip eğlenmek o yaşlarda en güzel ki bu çocuk ilerde neler düşünür kim bilir :(

Leqend bunu beğendi.
  13. Leqend

Leqend Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Bence İyi olmamış ama çocuğun ilerde iyi ödüller alacağını düşünüyorum. Halil mutluda çocukluktan başladı ve bir sürü powerlifting şampiyonluğu var. Bunlarıda unutmamak gerek..

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Hatta o dedıgın cocuk benım dusundugumle aynıysa o cocuga doktorlar psıkologlar fılan body buıldıng'ı yasaklamıslardı..Fıtness yapıyordu artık en son..Fakat ısmı aklıma gelmedı..

Leqend bunu beğendi.
  15. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    çocuğun bakışları gerçekten çok fena yorgun olduğunu gösteriyor... kesin ileriki yaşlarında oyuncaklarla oynayan bir bodyci olur tabii bodyci olmak isterse... mekik, şınav olayını anlarım da bir terminatör yaratmaya çalışmalarını algılayamıyorum... neyse biz daha 14 yaş uygun mu vs. derken adamlar daha 3-4 yaşlarında başlatıyorlar... iyi mi ? kesinlikle değil...

Leqend bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş