Bsn Syntha-6 mi Optimum Whey 100% Whey Gold Standart mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve demircan256 tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar ;

Şimdi kısmetse Ramazandan sonra artık protein tozu kullanmaya karar verdim ...

Sultanmehmet nikli arkadaşım ile ara ara konu hakkında dertleştik o bana bildiklerini aktardı 1. olarak Weider' i önerdi..ancak maddi açıdan uygun gelmediği için 2. seçeneği olan optimum'u önerdi...

bende araştırdım biraz başlıktaki iki ürün arasında kaldım...aslına bakarsanız bunların dışında aklımdaki ilk ürün Multipoer'ın D-fine ..ürünü,ancak onunda gram ve fiyat olarak uygun olmadığını düşündüm yoksa ürün olarak tam benim istediğim ürün...

aradığım özellikler şunlar ;

karbonhidrat ve yağ değeri minumum olacak

kilo alacaksam bu genellikle kas olarak olmalı...

şimdi sorum şu ;

bu iki üründen hangisi bana daha iyi gelir.mesela

Bsn ürünü aşağıdaki adreste 1 alana 1 bedava şeklinde..toplam 2.640 grm lık ürün 199 lira

Bsn Syntha-6 Protein Tozu, 1320 Gram x 2 (2640 GRAM)

buda optimum...yanında hediyesi vr ben ne işe yaradığını anlamadım :)
    Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standard, 2227 Gram + Apple Cider Chromium 90 Kapsül Hediye

....169 tl

aradığım özellikleri söyledim ona göre ?
    sizce bana hangisi yararlı olur...

konuyu açıp link verdim ama forum tarafından sanırım engelli siteler arasında olduğpundan linkte yıldızlar çıktı...

kısacası yanlarına altlarına hjediyelerini v.s yazdım ve fiyatlarını belirttim...

Son düzenleme: 10 Ağustos 2011
  2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    biri %100 whey diğeri proteinlerin karışımı.
    kilo vermek istiyorsan on'u öneririm.
    hatta ara öğünlerde syntha
    antreman öncesi ve sonrası on kullanırsan deme keyfine

demircan256 bunu beğendi.
  3. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    optimum derim ;)

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

biraz kaşırşık olmuş yazdıkalrın hogan ;

şimdi..ilk olarak ben kilo verme gibi bir uğraşta değilim...var olan fazla yağları(göbek kısmında) verirsem tabiki güzel olacak ama sırf onun için diyete girmeyi düşünmüyorum..zaten kısıyorum herşeyden buda bir nevi diyet sayılır kanımca...

amacım kilo alırken göğüs,kol,omuz çevrelerimin hacim olarak gelişmesi..ve bu gelişme döneminde ne kadar az yağlanırsam o kadar avantajıma oalcaktır...haliye bu açıdan arayıştayım pro tozunda...az yağ-az karbo

protein tozunu sadece idman sonrası 30 grm alıcam..haftada 3-4 gün idmanım var...idman harici kullanmicam...

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sadece antreman sonrası düşünüyorsan ON.
    diğer meal replacement olabilir ama ON öyle değil. antreman sonrası ideali.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:54 ----------

bu arada "********" sitesini de bi incele derim. orda daha ucuz gibi.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

savaş74 ; ''ON'' dan kastın nedir? tam anlayamadım açıkçası..bu ikidir mesajalrı anlayamaıyorum ya iftara yaklaştı yada terimler bana uzak :) rica edersme açarmısın birazdaha...

bu arad vermiş olduğun site çıkmamış aynı benimde verip ama linklerin çıkmadığı gibi...özelden atarsan sevinirim...

saygılar...

7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bence iftar yaklaştığı için böyle olmuşsun :)
    savaş74 diyorki amacın antreman sonrası recovery ise on ama öğün alternatifi ise syntha 6.antreman sonrası on daha ideal.
    diye anladım ben :)

demircan256 bir şöyle bir durum var."aynı miktar proteini neden daha pahalıya alasınki" hatta aynı miktarda kullansan syntha önce bitiyor.aradaki fiyat farkıda cabası,her ölçekte 6 gr yağ ve 15 gr karbo ile birlikte.
    bana kalırsa on alman daha iyi olur ikisi arasında.syntha yı kışın deneyebilirsin bence.

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    169 biraz pahalı gibi.Distribitörün kendi sitesinde 150 lira.Bu arada ON=Optimum.Ayrıca Syntha-6 i eğer içeriğinde birden fazl protein çeşidi barındırdığı için istiyorsan Gaspari Myfosuion u deneyebilirsin.Ankara da 5 lbs ini 130 liraya bulabiliyorsun.Ama internet fiyatı nedir bilmiyorum.Zaten syntha-6 i ben anlamış değilim 15 gr karbo nedir, tüm protein çeşitleriyle beraber birazda gainer mı serpiştirmişler içine.

9. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettigin proteinler ikisi apayrı uctalar. Birisi whey protein digeri ise Kompleks. Syntha 6 kompleks ürünlerde başı cekebilecek bi ürün ama myofusion fiyat verim bakımından ondan daha onde Optimum nutration ise fiyat olarak cok pahalanmıs 135 e almıştım ben.yanında hediye verilen dedigi ürünse elma sirkesi&krom tableti yag yakımı için. Syntha 6 ikincisi hediyesi degil onun zaten ikisinin normal fiyatı 199 lira. Benım önerimse hidrolize edilmiş wheyleri tercih etmen evet pahalılar ama sadece antreman sonrası kullanıcaksan onlardan alabilirsin.Ama pahalı gelirlersede sırasıyla

ultimate iso93
    ultimate prostar
    optimum nutrition

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    AngryHun ; iftarı açtım bi başka gördüm yazılan mesajları evet haklıymışsın :)

Zaten ilk amacım BSN almak değil..sadece forumda beğeni olduğunu okuduğumdan fiyat olarakta uygun olduğu için ikisi arasında seçim yapmak zorunda kaldım..amacım hem maddi açıdan hemde kalite olarak iyi oslun..
    şimdi ben ara öğünlerde kullanmak için değil sadece idman sonrası onarım için kullanıcam,sanırım bu idman sonrası alınan protein tozu ilerleyen zamanlarda bana hacim vermesi konusunda işe yarayacaktır diye düşünüyorum.Mücize beklememek kaydıyla.umarım yanılmıyorumdur.

teşekkürler...

legolas246 ; ON=Optimum..olayı açıklamışsın kitlendim kaldım buraya :)

yani sende optimum whey kullan diyosun...sanırım optimum %100 whey denilen ütünü alıcam...ben zaman alacağım üründe en asgari yağ ve karbo olsun istiyorum..bu nedenle seçimim ieal gibi duruyor...

teşekkürler...

öncelikle optimum % 100 whey ..ve sonrasında ise sizin vermiş olduğunuz 3 ürünü incelicem..
    teşekkürler...

emeğinize sağlık...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:26 ----------

ek olarak ;

sizce
    Optimum Nutrition %100 Whey Protein....mi ?

ultimate iso93
    ultimate prostar
    optimum nutrition

yoksa sizin önerdiğiniz 3 ürünmü..fiyat olarak 150-170 arası olabilir..ama kilo olarak 1.5 kilo altında olmasın diyorum...çünkü biter bitmez hemen alacak maddi imkanıom olmayacağından hemen bitmesi benim lehime olacaktır.

mesela ultimate iso 93 e baktım biraz ,hemen hemen istediğime yaın birt ürün yani yağ ve karbo değerleri istediğim gibi çok dşük...işte bu tarzlarda ürün arayışındayım.

saygılar...

11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Dostum sen ısrarla yağ oranı düşük olsun istiyosun.:) Bence isolate proteinlere yönel:

:arrow:All Stars iso tech94
    :arrow:İso 93(yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi)
    :arrow:Hardline Bipro

Bence bu ürünleri bir incele.Hardline bipro dışında diğerlerinin fiyatı yüksek, gerçi hardlinenın da fiyatı yüksek ancak diğerlerine göre daha makul.Dilersen bir bak:) :

https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/ALL-STARS-Iso-Tech-94-1000-Gr.html

https://www.supplementler.com/shop/...tion-Iso-Sensation-93-Vanilla-Bean-5-LBS.html

https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Bipro-3500-Gr.html

Belki daha ucuzunu bulabilirsin biraz daha araştırısan;)

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sanırım ya
    Ultimate Nutrition Iso Sensation 93

yada

optimum whey alıcam

diğerleinin fyatı pahalı geşdi öellikle bipro çok pahalı

13. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Dostum heralde yanlış baktın hardline 3.5kg 300 lira(1kg=86.85)
    İso 93 5lbs 240 lira(1kg=105.49)
    optimum 5lbs 150 lira(1kg=65.93)Aslında optimumun 4.5 kg poşet içinde satılıyordu çok hesaplıydı ancak kaldırıldı sanırım.

Bizde sana iyilik mi ettik kötülük mü bilemedim.Syntha 6 mi optimum mu diye başladın konu nereye geldi.:) İnşallah kafan karışmamıştır.

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yok legolas bana iyilik ediyosunuz benim tarafımdan sıkıntı yok..ben bu suplementler hakkında çok bilgi sahibi değilim..başlıkta verdiğim iki isim forumda adı geçen ürünlerdne biri olduğu için konuya yer verdim.

fiyatlara yanlış bakmadım diye düşünüyorum link vereyim bak bakalım..ben zaten ortalama 1.5 kilo üzerinde ürün istiyorum ve 150-170 arası bişey arıyorum..hadi sıkarsam ıso 93 ü alırım eğer optimum % 100 whey'den başarılı ise..
    bu arada 5 lbs =2.25 kilo değerinde ise bana 5 lbs zaten yeterli olacaktır...rahat 2 ay gider bu bana..

https://www.supplementler.com/shop/advanced_search_result.php?keywords=ultimate+prostar&x=14&y=22

https://www.supplementler.com/shop/...tion-Iso-Sensation-93-Vanilla-Bean-5-LBS.html

https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/ALL-STARS-Iso-Tech-94-1000-Gr.html

15. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Dostum evet bipro 304 lira ama kilogram fiyatına baktıgında iso93 den daha ucuza geliyor.Şöyle bir durum iso 93 optimumdan daha başarılı bir ürün özellikle de antreman sonrası için.Sonuçta protein tozu bu steroid değil.Onun için 5 lbs lik protein tozu vücudunda optimumdan daha farklı etki göstermeyeceğini düşünüyorum.Mademki 160 170 arası birşeyler arıyorsun bence optimum gold whey al derim.Daha fazla da kafanı karıştırma.

Optimum un çilek muzlusunu,mochasını ve double rich chocalate lısını içtim.Ben çilek muzu sevemedim bana biraz öksürük şurubunu anımsattı.Favorim double rich chocalate lı olanı suyla da sütle de tadı bence güzel oluyor.

Saygılar

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    O zmaan ilk başlangıç olarak aynen optimum whey alayım...ilerleyen zmanaalrda zaten duırum da el verirse daha iyisini alırım..ilk başlangıç olarak whey çikolatalı olandan alıyorum hadi hayırlısı :)

emeğinize sağlık herkesin..

saygılar...

17. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Anlaşılan çok fazla araştırmamışsın.

BSN Syntha-6 199 TL diyorsun. Bir alana bir bedava değil benim gördüğüm.

Gaspari Myofusion 159 TL bu ürün sanki sizin için daha mantıklı:
    https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Gaspari-Nutrition-MyoFusion-5-LBS.html (Karışımlı protein)

İzole proteinler arasında:
    Hardline Bipro
    Ultimate Iso Sensation 93
    Weider CFM Overload
    Nanox Varcil

Ürünleri arasında tercih yapabilirsin. Protein oranları daha yüksek, laktoz oranları düşük ve kana daha çabuk karışan türden.
    Yağ ve karbonhidrat oranları sizin gibi bir sporcu için pek önemi yoktur.

1 porsiyonda 2-3 gr karbonhidratın sizin için önemi var mı ?
    Bu kadar detaya giriyor musunuz beslenmenizde ?

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

öncelikle bilgiler için teşekkürler..

ancak ; araştırdım ve gözümle gördüğüm için bir konuda fikir belirttim bilmediğim hiçbir konuda burda ahkam kesmem haddim değil..

link vericem ama site adı kısmında (forumda engellendiği için) yıldızlar çıkıyor o nednele site adını size pm ile atıyorum...orda 1320*2 şeklinde satılıyor ve fiyatı 199 tl...

bahsettiğiniz karbonhidrat değerleri..çok az ..zaten %100 olmasın demiyorum kii öyle bir üründe varmı bilmiyorum...tabiki o kadar az oran karbo nun zararı omaz heralde sonuçta spor yapıyorum bir şekilde atarım onu vücuttan...kaldıki vcut karbonhidrat'ada ihtiyaç duyuyor..

neyse emeğiniz için teşekkür ederim..öneridğiniz ürünüde incelicem..ama son olarak whey demiştim..ama sanırım iso 93 te karar kıldım...kararımı değiştirmez isem :) hangi ürünle başladım hangi üründe kaldım oda işin komik tarafı...

saygılar...

Son düzenleme: 11 Ağustos 2011
  19. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    BSN Syntha-6 1320 gr, 99 TL'den satılıyor. Cok kaliteli bir urun ve ogun kacıranlar icin cok ise yarar.

ON veya Gaspari Whey ile krsılastırılmamalı zira kullanım amacları cok farklı...

sultanmehmed, Altintop ve demircan256 bunu beğendi.
  20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sizde sanırım bsn 'yi tavsiye ediyosunuz..ama ben gün içerisinde değilde spor sonrası almayı düşünüyorum..bu nedenle..on ve iso 93 te karar kıldım ve alacağım güne kadar 2 ürün arasında mekik dokuyacam ..sanırım doğru seçim yapmışımdır...

saygılar...

Sayfayı Paylaş