Bsn nutrition optimum tarafından satın alınmış!!!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kaotik tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Bsn nutrition Abb ve optimum nutrition'un ana şirketi olan glanbia tarafından satın alınmış basın açıklaması linki aşağıda ,ingilizcesi iyi olan arkadaşlar önemli noktaları çevirebilirlerse sevinirim.Arkadaşlar siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? ben üzüldüm açıkçası bsn firması çok sağlam ürünleri olan bir marka inşallah değiştirilmez.

http://www.glanbia.com/news-item&item=583915836281170

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Glanbia, BSN'i 144 Milyon dolara satın almış. Kötü birşey olarak görmüyorum, açıkçası. Orada yazıldığı gibi bu satın alma;

Birleştirilecek olan AR-GE ile daha fazla inovasyon ve yeni ürün geliştirme fırsatları demek.

Ayrıca bir kaç yerde tekrar edildiği gibi grubun uluslararası büyüme stratejisine dayanarak yapılmış.

Artık distribütörler aracılığıyla değil de doğrudan ülkelere yatırım yapmaya başlasalar fena olmaz ama biraz hayal gibi...

kaotik bunu beğendi.
  3. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    demekki bsn işi büyütecek anlaşılan daha güzel ürünler bizi bekliyor

4. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    daha da pahalı olmaz inşallah :)

5. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Valla bence sadece yeni ürün de değil aynı zamanda Glanbia'nın deneyimlerini BSN markasıyla kullanması da söz konusu.

Yani bugün Optimum Nutrition'ın dünyadaki başarısı ortada. En çok satılan markalardan birisi, sık sık ödüller alıyor vs. Glanbia'nın pazarlama ve dağıtım birikimini BSN'e yansıtması BSN markası için iyi olabilir diye düşünüyorum.

Fiyatların da artacağını sanmam. Yeni ürünler çıkarsa o ürünlerin fiyatları biraz yüksek tutulabilir ancak Glanbia'nın Optimum'daki başarısının fiyat/performans olduğunu da biliyoruz.

Bunların dışında, şurası açık ki Glanbia, sporcu gıdası sektöründe bu iki büyük markayla rakiplerine zor günler yaşatacak.

Tabi bu fiyat konuları Türkiye'de yaşayan zavallı sporcular için ne kadar fark eder, orası meçhul. Yurt dışında ucuzlasa, burada yine pahalıya satılıyor.

6. kaotik

kaotik Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    fiyat performansta optimum iyide bsn nin ürünlerini hiçbir optimum ürünüyle kıyaslamam bsn kalite olarak optimuma fark atar.bsnin kalitesi düşüpte fiyatı ucuzlarsada bi anlamı kalmaz temennimiz daha ileriye gitmeleri

7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Tabii ki de, ben de en iyi ürünler demedim. Ancak fiyatıyla kıyaslandığında başlangıç ve orta seviye sporcuların tercihi genelde Optimum'dur. Bazı ürünlerde en çok satanlar listesinde olması hem fiyat/performansın hem de pazarlamanın başarısı... Ancak her alanda farklı markaların farklı ürünleri birbirinden üstün... Muscletech, Scivation vs.

Glanbia'nın varolan ürünlerde radikal kararlar alacağını (kaliteyi zayıflatıp, fiyatı düşürmek vb.) sanmıyorum. Hiçbir firma zaten böyle birşeye kolay kolay kalkışmaz. Zaten markadan ziyade hem markayı hem firmayı satın alıyorlar. Bu ürünleri üreten adamlar aynı şekilde çalışmasına devam ediyor.

Beklenebilecek şeyler, daha iyi dağıtım ağıyla fiyatların belki biraz daha aşağı çekilebilmesi, bütün sporcu gıdası satan yerlerde BSN'in de bulunmaya başlaması ve yeni formüllü ürünler vs...

Bakalım zaman gösterecek, umarım sporcular adına hayırlı olur. thums:

Son düzenleme: 27 Ocak 2011
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bsn gibi bir firmanın satılması açıkcası şaşırttı beni. Bsn cidden kaliteli ürünleri olan bir firmaydı ve bence bozmazlar. Fiyatları düşer mi ? Orası belli olmaz. Ama onuda sanmıyorum. Gerçi düşse bile Türkiyede düşmez

Sayfayı Paylaş