Break Dance (soru :S)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FearTR tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bir sorum olacak break dance yapan insanlar genellikle hangi kas grubunu kullanır mesela amut hareketi temel gibi ele alırsak bana sırt omuz gibi geliyo
    sorum bu break dance başlamak istiyorum bu yüzden gereken bölgelere ağırlık vericem şimdiden teşekkür ederim... weightlifter

2. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Genelde dans ederken vücudun tüm kasları uyarılır.Kollar,bacaklar,omuz ve sırtın çalıştığını söyleyebiliriz.Özellikle mide ve kollar çalışır kanımca..

3. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    break ta bütün kaslar çalışıyor.

4. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki nasıl bir program izlemeliyim sizce sistem nasıl olmalı :confused::eek:

5. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    hacim odaklı değilde güç odaklı çalışmalısın.belini kuvvetlendirmelisin.omuzlar ve tricepsler.en doğru yolu jimnastik salonu...

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Üç gün dayanıklılık ve üç gün kuvvet çalışması olmak üzere altı gün çalışırsın. Bir gün de dinlenirsin. Dayanıklılık antrenmanlarında çoklu tekrarlı setlerden oluşur. Kuvvet antrenmanında az tekrarlı setlerden oluşur. Ayrıntılı hareketleri ise sen çıkartabilirsin. İmkanlarını göre...

7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Yazmayım yazmayım dedimde duramadım neden gençlerimiz adam akıllı şeylere heves etmiyor anlamış değilim.

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Genç diyorsun işte, delikanlı adamlar... : ) Bu arada break dance yapanların kimisi cidden sağlam vücutlara sahip olabiliyorlar, çok rast gelinesi... Koordinasyon, kuvvet, dayanıklılık, esneklik, yetenek, kaleografi için yaratıcılık gibi spora dair her şey ve sanata dair kimi şeyleri bir çatı altında hangi dalda bu denli görebiliriz onu da bir düşünmek lazım... : ) Tüm bunlara karşın benim de hevesim yok ama sokakta gördüğümde keyifle izlemek de hoş... : ) İzlemesini tavsiye ederim, herkese...

9. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Bizim orda çingene ler oynuyolar zıplıyolar her ne zımbırtıysa ondan yapıyolar dostum naber felan diyertek konuşuyolar recep ivediğe bağladı bizim erzurumlu dadaş bir arkadaş saldırıyordu zor tuttum ben haz etmiyorum ya alışamadım :)

10. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herkez aynı şeyden hoşlansa ztn hoş olmaz sen özentisine ras gelmişsindir yoksa gayet güzel bir dans ve cidden eylencelidir özellikle bu işi iyi yapan adamları izlemesi ayrı bir zevk sana tavsiyem b-boy junior u izle fikrin birazda olsa deyişiceyine eminim thums:

307KD bunu beğendi.
  11. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar neden adam akıllı şeylere heves etmiyor gençlerimiz demişsiniz ama break dance bir kültürdür ve bence adam akıllı bir seçimdir ama her babayiğidinde yapabileceği bir iş değildir izlemeside yapmasıda insana çok büyük keyif verir
    bu arada break dance cı değilim electro müzikden başkasını dinlemem ama bence böyle yazılarla insanların heveslerini kırmayalım hatta takdir edelim çünlkü arkadaşımız gerçekten kendine zor bir heves seçmiş

12. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    İyi bakalım madem öyle diyorsunuz öyle olsun. Sana tavsiyem barfiks şınav tarzı güç kazanmaya yönelik hareketlere ağırlık ver.

clubberfree bunu beğendi.
  13. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada bana sağlam bir program yazarsanızda sevinirim boy 1.81 kilo 65 kol 34cm bench press olimpik bar + 20 +20 4x8 yapıyorum 15kg dumbell larla kol çalışıyorum yalnız triceps girmiyorum kendim çalışıyorum binamızn altnda fitness aletleri mevcut bu konuda şanslıyım belli bir programım yok program konusunda yardımcı olursanız sevinirim weightlifter

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende bu tur seyler hakkında oldukca arastırma yapmıs ve break dance, hıphop, rap, graffıtı konularında az cok bılgı sahıbı olan bırı olarak senın gıbı yazma geregı duydum..

Sana gore adam akıllı degıl ama yapana, ılgılenene gore adamakıllıdır..

Hanı hosuna gıtmıyor tamam da bu sekılde de onyargılı bakmamalısın.. Boyle yaparsan bb'e 2 ayda coleman olurum dıye bakanlardan ne farkın kalır?..

Bu spor her ne kadar zor bır sporsa, turntable (cahıllerın deyımı ıle vıcık vıcık ses cıkarmak), rap (sozlerı yorumcu yazar hep, bılmeyenler oluyor), graffıtı, break dance, beatbox vs vs'de bır o kadar zordur kendıne gore..

AngryHun bunu beğendi.
  15. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben hazetmiyor hatta gıcık kapıyor olabilirim ama saygı duyuyorum. Sende seviyor olabilirsin senin zevkin.

16. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Triceps girmelisin biceps in sana sağlayamıycağı birsürü olanağı ( hobby n de ) triceps sağlar. Çalışma sisteminden önce beslenmeni düzene sokman gerekli. 181 boy a göre kilon az forumu iyice incele derim öncelikle.

17. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam Sakin olun :) fikirlerinizi bekliyorum saygıLaR... dumbelllls

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende oyle dedım zaten dostum yanı bır sorun yok.. Sadece bu kadar onyargılı bakma demek ıstedım.. :)

Konu sahıbı ıçın dusuncelerımde;
    oncelıkle bır altyapı gerektırır bunun ustune omuz, kanat ve trıceps onemlı hale gelır.. ;)

19. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    15kg dumbell larla 4x8 Neck Dumbell Press yapıyorum kanat sırtta iyi durumda triceps çalışmıyorum ancak oda iyi diyebilirim kısacası temel olarak bir sorun yaşamıycama eminim bir foto eklemek isterdim inşallah yarına onuda koyarım daha iyi bir görüntü oluşur sanırım kafanızda

20. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İyi,güzel,hoş ama nasıl iyi biliyor musun?Eline haşhaş almazsan iyi bu kültür.Her yapan çeker demiyorum şimdi okumayı bilmeyen arkadaşlar başlarlar gözü kapalı konuşmaya,diyorum ki bu iş pisliğe bulaşmazsan güzel.Her ortamda bu tip afedersiniz b*kları yiyen adamlar var.Ama ben çok dostumu bu ortamlarda kaybettim(ölmediler ama ölselerdi daha az üzülürdü aileleri)..Anladın sen onu..Hadi buddy, kopter atta görelim :)

Sayfayı Paylaş