Branş antrenörlüğü ve sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ferhat95140 tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sene YGS ye hazırlanıyorum.
    Üniversitelerin besyo bölümlerini bitirip
    branş antrenörü olarak mezun olmak istiyorum.
    Sorularım;
    -Besyo bölümlerine girmek için sadece YGS puanı ilemi giricem.LYS'ye girmeme gerek varmı.

-Tavsiye ettiğiniz üniversiteler ve taban puanları..

-özel yetenek sınavı çok zormudur, neler yapılır bu sınavlarda.

-Antrenörlük bölümü kaç yıllık.

-Fitness antrenörü iş alanları nelerdir ve maaşı ortalama ne kadardır.

Teşekkür ederim bodyforumtr..
    Bu mesleği seçmemde ve bu dünyada iyi bir yolcu olmama siz vesile oldunuz..
    Teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:58 ----------

sorumu cevaplayacak olanlar yokmu

2. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    benim için bunlar çok önemli yardımcı olrmusunuz

3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Normal şartlarda ygs den 180 puanı geçmen yetiyor. Lys ye girmene gerek yok. Fakat Ygs den ne kadar yüksek yapsan (en az 260) kârdır. Özel yetenek sınavlarının tabiki zorluk derecesi vardır fakat önce ygs ye çalışıyosun daha sonra spor akademisine hazırlanayan kurslara yazılıyosun onlar seni yönlendirip eğitirler. Antranörlük bölümü 4 yıllık diye biliyorum ama tam emin değilim. Fitness antranörü iş alanları spor salonlarında çalışabilirsin, çok yüksek bir maaşının olacağını sanmıyorum. Kendin de spor salonu açabilirsin. Umarım bu bilgiler işini görür.

4. zgr

zgr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    lys'ye girmene gerek yok.yetenek sınavlarında millilere tam puan verir çoğu besyo, ygs puanını yüksek tutman senin yararına olur.hacettepe besyo en iyisi diye duymuştum(aslını bilmiyorum).branş antrenörlüğünü o branşın federasyonu da verir kademe kademe belli sınavları geçersin anatomi fln da dahildir.tabi bunların yanında besyo mezunu olman sana artı sağlar.ne kadar kazanıcağın snn kendini geliştimene kalmış

5. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    üniversiteden mezun olunca bazı spor salonları bana teklif flnmı vericek gel bizde çalış diye yoksa benmi arıyacam

maaş benim için önemli
    maaşı devletmi veriyor yoksa spor salonumu..
    Ortalama ne kdr maaş olur.
    Sorularrımın saçmalığı için özür dilerm

6. brhmcr

brhmcr Guest

Hersey sana bagli:

Federasyon antrenoru olabilirsen, federasyon oder maasini.
    Maas salona gore ve senin unune gore degisir 1000 - 4500 gibi bir aralik. Tabi ki ozel antrenorluk yaparsan unlulere veya taninmis kisilere bu paralar katlar da katlar.
    Teklif imkani sana bakar, dereceli, milli bir sporcu, yurtdisindan bir kac sertifika ve biraz ismin duyulursa millet pesinden kosar. Eger digerleri gibi kalirsan, salonlara CV birakarak hayatin gecer.

Sayfayı Paylaş