Boyunumdan Enseye Doğru Soldan Giren Şiddetli Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Wonder_kiss tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar ; Bu konuyla ilgili Birkaç konu gördüm bu forumda ama hiçbiri sonuca bağlanmamış hasta olanlar iyileşmişler mi sakat mı kalmışlar yazmamışlar sonradan sonucu :D

Herneyse sorunuma geçiyim , Geçenlerde Biraz enseyi , boyunu zorladım sanırım o sırada da birşey hissetmedim pek. Sonradan İşte Ertesi gün kustum falan midem bulanıyordu boynum ağrımadı ama .

Sonraki gün body ye gittim.Tam Bench Prees yapıyorum bi baktım boynumda kalbim atıyor sanki tık tık tık ve acayip bi ağrı Dİrek kafama doğru yayılıyor ensemin solundan.Sonra Mide bulantısı baş dönmesi falan

Sonraki gün de aynı şey alakasız bir yer yani Bİceps Çalışırken oldu son tekrarlarda oluyor 10 tekrar yapıyorsan 7-8. de bi anda çok başlıyor.

Buradan Biraz tespit yaptım demekki boyunu zorlayınca değil kendimi zorlayınca oluyor bu.Çünki Mesela bikere başladı mı o ağrı bi anda hızlı yürüyünce de oluyor.Yani kan basıncım , nabzım hızlandı mı oluyor sanırım..

Bu durum moralimi çok bozuyor lütfen yarıdm edin arkadaşlar

2. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    up .......

3. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Sana burda kimse yardım edemez , burda denilen herhangi bir sağlık sıhatla alakalı bişeyi sakın doğru diyede uygulama.Ikındığın,zorlandığın veya nabızın yükselince olan bir sorun ise böle şeylerde en kötüsünü düşünersen boyun fıtığıdır.Aslında bu sorun torso üstü olduğu için boyun başla ile alakalı sorunlara ortapedist bakmasa bile seni sevk edecek o doktor oluğundan evvela bu tip sorunlarda , bir ortapediste gözük ve sıkıntını dile getir.O gerekirse seni alakalı yere yollar.

4. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Anlıyorum teşekkürler ama bazen doktorların dediklerindne daha iyi oluyor bunları yaşamış birinden tavsiye almak ..

Ayrıca Fıtık az bir miktardaysa düzeltilebiliyormu fizik tedaviyle falan ?Çünki Kolumda falan boynumda da çok şükür ağrı yok sadece Halsizlik , gün sonlarında hafif bi ağrı var

5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Fıtığın dereceleri var bu hastalığın son evresinin adı aslında fıtık.Yumuşak dokunun hafif deforme olması her insanda olan bişey bazısında belirti veriyor bazısında vermiyor dura basısı yapmaz ise ,sinir e denk gelmez ise veya baskı yaptığı dokunun basıncı yok ise.

Bi sonraki evresi disk bulging denilen bir evre. Burda jel doku zarında herhangi bir patlama ve jelin dışarı taşma durumu olmuyor ama sakızı ezersinya parmağınla kenarlardan çıkar , kaba tabirle öle bir tablo oluyor. Bu evre ve ilk bahsettiğim evre çok ilerlememişse fizyoterapi ve bazı makinalar ile (bacak ve üst gövdenden bağlayıp yavaş yavaş çekiyor seni ordaki basıncı oluyor.) tedavi olabiliyor.

2 omur lob u arasındaki bahsettiğimiz içi jel dolu yastık/kese bir zarla çevrili bu zarın basınçtan patlayıp içindeki maddenin dışarı taşıp/çıkıp dura basısı yapmaya fıtık deniyor bu son evre ama fıtık da kendi içinde çeşitlere ayrılır ayrıca çıktığı yerde çok önemli 3 boyutlu olarak düşüneceksin sağa sola arkaya öne veya yan açılarda da dışarı taşabilir hepsi farklı yere vurur çünki farklı sinir bölgelerine bası olur.

Yaradılış gereği o keselerin herhangi bir beslenme (damar yolu) olanağı yok.Aynı şekilde eklemlerimizinde yok mesela.Bu tarz alanlar hücre difüzyonu sayesinde kendini yeniler ve malasef bahsi geçen bölgede herhangi bir basınç varsa difüzyon gerçekleşemez.Ordaki basıncı almak için de bu tarz rehabilite yöntemlerine gidilir.Ciddi durumlardada operasyon yapılır.

6. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Çok saolun hocam anladım.Bende Fıtık var ozaman az bir seviye öyle hissediyorum daha MR sonucu çıkmadı ama çeken teknisyen Boyun Düzleşmesi var demişti..

Ama Böyle Ikınınca aşırı ağrı mide bulantısı falan fıtık ihtimalini güçlendiriyor..

Ben hiç body yapamayacak mıyım ? :(

7. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Sende fıtık olduğunu sanmıyorum , karamsarlık yapma.Boyun,bel düzleşmeleri ordaki kas spazmından dolayı olan bişey kronik bir sorun değil akut bir problem , her düzleşme olan fıtık değildir.O bir belirtidir.Klima çarpmasına bağlı veya basit bir incitmeden kaynaklı bir spazm olabilir.Fıtık olsan bile belli bi tedavi sonrasında istediğin gibi idman yapabilirsin.Sana bu sporda boyun,bel fıtığı sorunlaır olan , tedavi olan ve yarışan 10 larca isim sayarım.Veya olimpik halterci , strongman ismi verebilirim =) rahat ol

8. montana85

montana85 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bende buna benzer olmuştu yaklaşık 1.5 ay kadar önce antrenmanda zorladım 2-3 gün sonra boyunda bi ağrı oldu boynumu dik tutup ayak parmaklarıma doğru ağince boyundan beyne doğru bi ağrı oluyordu bende fıtık sandım fıtık olan bi ağbiye sordum fıtık olsa sağa sola çeviremssin dedi 1 hafta boyunca denge kaybı miğde bulantısı filan oldu 15 gün antrenman yapmadım şuan çok ağır çalışmama rağmen çok şükür bişeyim yok..önceden antrenmandan önce ısınmaya pek önem göstermiyordum artık 10 dak.ısınmadan antrenmana başlamıyorum bel ve boyunun ısınmasına özen gösteriyorum..

9. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar MR sonucum geldi ,Daha doktor görmedi iyi bir doktor ama Radyolog sanırım Yazıyor orda , boyun düzleşmesi var ama fıtık yok yazıyor MR raporunda.

Boyun düzleşmesiyle alakalı olduğunu sanmıyorum bu durumun ya fıtıkla iligilidr yada Başka birşey .. :S

Sayfayı Paylaş