boyun ve baş ağrısı. önemli

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kalsit tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. kalsit

kalsit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Şu anda bunları yazarken ağlamamak için kendimi zor tuttuğumu ve sinir krizi geçirdiğimi belirtmek isterim. O yüzden ne olur kestirip atmadan açıklayıcı bir cevap verirseniz çok sevinirim ve çok dua ederim.

Öncelikle 3 ay önce vücut geliştirme sporuna başladım. Perşembe günü omuz çalışıyordum ve son sette ağırlık birazcık zorladığı için son kaldırışı yaparken aşırı zorlandım ve bir anda başıma bir ağrı girdi. Daha sonra eve gittim gece uyudum falan ağrı geçti. Cuma günü tekrar gittim ve tekrar ağırlık kaldırdım. Aynı şekilde son sette bir ağrı girdi ve hala geçmiyor. 2 3 gündür acı çekiyorum.

Doktora gittim ama adam yoktu. Tanıdık başka bir branştan doktor gördüm ve be olayı anlattığımda kaslarda problem olmuştur dedi ve kas gevşeticisi verdi. Kullandım ve ağrı kesici aldım biraz hafifledi ilk güne göre. Ancak şu anda banyo'dan çıktım ve ağrım arttı.

Ağrı'dan başka birşeyim olmuyor. Boynumun sağ tarafı ve kafamın sağ kısmı özellikle kulağın biraz üstü inanılmaz derece de ağrıyor bazen. Bazende hiçbirşey olmuyor.

Kollarda uyuşukluk veya haraket etmede, kafayı döndürmede v.s sorun yok. Sadece sıcaklık hissediyorum ve hafif ağrı var şu anda.

Sizce sebebi ne olabilir. Doktora gideceğim hafta sonuna denk geldiği için gidemedim ancak yarın da sınavım var ve ben şu anda ders çalışacağıma belirtilerimin ne olduğunu arıyorum.

Aradıklarım spor yaparken rastlanan kas problemlerine ve beyin tümörüne gidiyor. İşte bu yüzden sinir krizi geçiyorum. Bazen midem bulanır gibi oluyor bazen de başım döner gibi. Şimdide bazı yazılara bakarken gölgelendirmesini görüyorum hafif üstte ama 1 sn sonra geçiyor. Acaba ben deliriyormuyum yoksa korkunç birşeymi var.

Muhakkak yaşıyanınız olmuştur ve duymuşsunuz. Ne olur yardım edin. Allah razı olsun şimdiden hepinizden.

2. GOTHİC BULDER

GOTHİC BULDER Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kalsit bazen bendede görüntüde bulutlanma ve peşine gözlerimin içinde hatta beynimin içine kadar yaman bir ağrı oluyordu, aradada olur. Fakat benim gözlerimde hafif bir astiğmat var, fazla göz yorgunluğuna bağlıyorum ama ne hikmetse bazen antrenman sonrasıda oluyor, glokom yani göz tansiyonundanda kaynaklanıyor sanırım bendeki sıkıntı.
    Zorlanmadan kaynaklanan göz ve beyindeki kılcal damarlarda bir hasar olmuş olabilir. Bazen omza pres basarken kafayı çok fazla yatırıp omurgada sıkışmaya neden olanlarda oluyor.
    Bana basınçtan veya disklerde sıkışmadan kaynaklanıyor gibi geliyor. glokom (göz tansiyonu) veya astigmattan kaynaklanıyorda olabilir çünkü göz merceğindeki kırılma bozukluğundan kaynaklanan astiğmatta farkedilir bir görme bozukluğu olmamasına rağmen görüntüde bulutlanma ve göz içi veya baş ağrısı ortaya çıkabiliyor.
    Kas gevşetici yerine belki daha iyi bir tedavi verilebliridi gerçi ben doktor değilim fakat sorununu daha iyi açıklayarak tekrar doktora görünmende fayda olabilir.
    Şimdilik antrenmanlara birkaç gün ara verip başladığında ise düşük eforla çalışmanı öneririm hatta su kaybından dolayı yüksek tansiyon ile baş ağrısı bile olabilir bol su içmelisin. Çok daralırsan ağrı kesici olarak minoset çok iyi gelecektir.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. kalsit

kalsit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Harikasın. Allah razı olsun cevabın için de. Minoset kullandım fayda etmedi. Bugün dağ havası iyi geldi sanırım ve biraz iyi hissediyorum kendimi. Yarın sabahtan ne olur ne olmaz diye doktor'a gideceğim. Kas gevşeticisi çok rahatlıyordu beni ancak o da bitti. Bol bol sürmemden sanırım :) Evet bende de astigmat var ve bulanıklık oluyor başım ağrıdığı zaman. Normalde sağ gözümde olurdu şimdi sol gözüm de de oluyor ama belli bir süre sonra düzeliyor. Hayırlısı bakalım .Zaten sınavlar var ara vermiştim isabet oldu :) Tekrar çok teşekkür ederim cevabın için. Herşey gönlünce olsun.

4. GOTHİC BULDER

GOTHİC BULDER Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler geçmiş olsun :).

5. NoBLeNeSS

NoBLeNeSS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    aynı ağrı şuan bende var çok şiddetli bi baş ağrısı ve arakdaşın tarif ettiği gbi başımın sağ tarafında aynı şekilde ağırlık kaldırırken birden başladı ertesi güne geçti bugün barfiks çekmek isterken aynı ağrı tekrar başladı ağrı kesici fayda da etmiyor ne yapmalıyım !! ??

6. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı ağrı bazen bendede oluyor kolay kolayda geçmiyor 1.5 hafta falan zorlamamanız lazım kendinizi.1-2 hafta hiç spor yapmayın bence.

7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    2008 yılının mesajı bu. tarihlere bakarak cevap yazalım. 2 senede eminim arkadaşın rahatsızlığı açıklığa kavuşmuştur.

skull bunu beğendi.
  8. murat.k

murat.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aynı problemi bende yaşadım şu an kendimi çok zorladığımdan oluyor sanırım ama kaslarda hiç yorulma veya ağrıma olmadığı halde bu nasıl olabilir yani kaslar zorlanmıyor ama omuz çalışırken ağrıdı :((

9. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sıkıntıyı bende çekiyorum maalesef.Gözlerde tansiyon ve miyopluk var.Bundan da kaynaklanabilir bendeki bu sorun.Boyun Ağrısı bende çok şiddetli derecede oluyor.Galiba boyun fitigi oldum.:(

10. exbadici

exbadici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese yayın bunu lütfen

sırf yardımcı olmak için yazıyorum buraya ve bunun için üye oldum. Beyler bildiğiniz beyin kanaması geçiriyorsunuz farkında değilsiniz.
    Önce nöroloji uzmanına gidin subdural ya da subaraknoid kanama şüphem var deyin ve ona göre film çekmesini isteyin. Benim başıma geldi ayakta beyin kanaması geçirimiş bir buçuk ay migren tanısı var diye gezdim. Farklı doktora gidince ortaya çıktı.

11. umit.bozkurt

umit.bozkurt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya
    Arkadaşlar geçen 1- 1,5 hafta kadar göğüs çalışırken beynimin arka tarafına öyle bir Ağrı girdi ki çok fena ağrıdı, hani derler ya kan beynime sıçradı diye öyle bişi oldu, yanımda sağlık memuru Att arkadaşım vardı tansiyonun düşmüştür şekerli bişi iç dedi içtim fakat biraz da dinlendiğim için çok az geçti.
    Dün ise üst göğüs girerken son set ağır basarken aniden aynı Ağrı oldu ve kafamın arka kısmı müthiş derecede ağrıyor, 1,5 numara miyopum bu konu hakkında bilgisi olan var mı önemli bişi mi acaba, bu gün pazar aradan 5-6 saat geçti ama Ağrı hafif te olsa devam ediyor. Acile gitmelimiyim bilgisi olan ?

12. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmanda baş ağrısının çok sebebi olabilir bir çoğu için doktora gitmek gerekli fakat bazende sadece kendimizden kaynaklanıyor olabilir doğru nefes alınıp verilmezse baş ağrısı yapabilir.Birde çoğu kişinin baş ağrısının sebebi pre workout suplementidir çoğu kişide baş ağrısı yapar eğer kullanıyorsanız büyük ihtimal sebebi budur veya bol kahve içip gidiyorsanız onuda kesin baş ağrınızın sebebi olabilir fakat hala antrenmanda ağrı devam ediyorsa büyük ihtimal doktorluk bir durum vardır ortada.

13. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    mr falan çektirin. büyük oranda baş ağrısı ve kol uyuşması falan varsa BOYUN DÜZLEŞMESİ denilen illettir. maalesef çok zor geçiyor, en azından bende dha geçmedi. fizik tedavi ile uğraşmayın direkt yüzmeye başlayın. ters bir şekilde düzenli yüzerek çoğu insan kurtuldugunu iddia ediyor. ben daha yüzme seanslarına başlamadım. yaza doğru başlamayı planlıyorum.

14. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim 3 gündür üst üste antrenmana gidiyorum. Aynı belirtiler bende de var. Yarın nöroloji uzmanına gideceğim.

15. oguzhanbebe

oguzhanbebe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar ben kendi yağımda kavrulan genç bi milli sporcuyum bundan 1 ay evvel antreman esnasında beynime bi zonklama girdi ters bi hareket veya duzensız bı nefeslenme yapmış olabılırım bilmiyorum o anda antremanı bırakmak zorunda kaldım cunku dayanılmaz bır acıydı deveyi yıkar o zonklama 2 gün dinlendim 2. gunun sabahı yataktan inanılmaz bi boyun agrısıyla kalktıgımı hatırlıyorum sonra geçti gün ortası yemeklerimi cok saglam bi şekilde yiyip antremana gittim inclline dumbel prese başladım sağlamcanada ısındırdım vucudumu ilk set bi sorunum olmadı ikinci set o zonklama hafiften girmeye başladı beynime kafamın ıcınde nabzımı hissediyodum sanki 3. sete girdiğim an acı inanılmaz derece arttı zonklamayla beraber ve yine bırakmak zorunda kaldım. Kalbimden suphlenip nabzımdamı dşye sorun kardiyologa gittim ekg cekıldım sorun cıkmadı tansıyonuma baktırdım yine sorunum cıkmadı kafa tomografisi cektırdım beynimde sorun cıkmadı Mr cektırdım boyunumun boyun düzleşmesi olduğunu gördüm ve boyun kaslarımın yumru gibi kasıldığını spazm olduğunu söyledi doktor .
    kendimi ağrı kesicilerle dinlenmeye cektım ama ne zamanki sinirlensen ıkınsam bagırsam kendımı kassam ağrı feci bi şekilde beynime giriyodu en son azaldı azaldı bişey kalmadı antremana gittim dün yine antreman yaparken beyin zonklaması yaşadım ilk harekette olmasada 4. harekette cok kotu bi şekilde vurdu bıraz dınlenmemle gectı ama artık hardcore bi antreman yapmaya korkar spor salonuna gitmeye korkar oldum ve formdan dustukce dusuyorum pskolojım sıfır yarışmalara hazırlanıyodum cok buyuk kostek oldu bu durum bana doktorlar herangi bi cozum vermıyo derdimi soylemıyo agrının kaynaklandıgı seyı tespıt edemıyo sadece tek dedıklerı sporu bırak ve spor benım hayatım bu meslekten ekmek yemek bu işle aç olsamda hayatımı bağlı surdurme hayallerı kurdum okul çağlarımdan bu yanaeğer bi derdime deva biliyosanız bi onerınız varsa herhangi bi doktor tavsıyenız varsa soylermısınız... Allah razı olsun sımdıden tesekkur ederım

16. Emreeeeee1

Emreeeeee1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb arkadaşlar dün omuz çalışırken. Son sette ağırlık artırıp çalıştım ve başımda basınç oluştu ve şiddetli bir baş agrısı başladı sol kulagımın üstünde ve agrı kesici aldı. Ama devam ediyor ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2017 ---
    Mrb arkadaşlar dün omuz çalışırken. Son sette ağırlık artırıp çalıştım ve başımda basınç oluştu ve şiddetli bir baş agrısı başladı sol kulagımın üstünde ve agrı kesici aldı. Ama devam ediyor ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen.

17. hakuk

hakuk Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    bu süreçlerden birebir bende geçtim. ağrının sebebi psikolojik. gerilim tipi baş ağrısı.
    benime girmediğim test kalmamıştı en son işyerindeki hekime anlattım durumu bir kutu antidepresan kullandım o heyecanlanma ve beyine kan gitme durumlarındaki her nabız attığındaki zonklama geçti çok şükür.

Sayfayı Paylaş