Boyun düzleşmesi yardım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BaLy0z tarafından 5 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar daha önce konuyu açmıştım. Daha önceleri boyun düzleşmesi problemim vardı. Doktora gitmiştim, kesnilikle spora bırakmamı soyledi. Son 4 günden beri denge kaybı, basımda dönme var. Dahiliye doktoruna gittim. Boyun filmi istedi. Sonuç çıkınca doktorun tepkisi beni şoke etti. " oo çok kotü, boyun gitmiş " gibi bir tepki verdi. Spora kesinlle bırakmalısın dedi. Bırakmasam ne gibi sonuclar olur dedim. " Felç kalırsın dedi, cocugun olmaz dedi arabaya dahi binemzsin " vb. şeyler. Doktor bazen abarta biliyor ama kafam karıstı. Doktorun dedigi gibi olsa vücudumda ciddi belirtiler verirdi. Çok aşırı moralım bozuldu arkadaslar. Baş dönmem dışında bir şikayetim yok boynumda da ağrılar oluyor tabi ama şiddetli değil .Ne yapmayalım yardımlarınızı bekliyorum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle geçmiş olsun
    burdan alabileceğin tek öneri için rahat değilse başka doktorlarada görün olacaktır
    bende aynı öneriyi veriyorum
    için rahat değilse başka doktorlarada görün sağlık şakaya gelmez

BaLy0z bunu beğendi.
  3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Neden bilmem bazı doktorlar felaket tellallığını pek bir seviyorlar ve bunların da geneli zaten kasap gibi kesip biçmeye bayılıyorlar. En insaflıları fizik tedavi uzmanları oluyor, herhalde onlarda kesip biçme olmadığı için. :)

Şaka bir yana en kısa zamanda iyi bir fizik tedavi uzmanına muayene olmanızda fayda var. Spor hususunda da en yetkin tavsiyeyi böyle bir uzmandan alabilirsiniz.

BaLy0z bunu beğendi.
  4. BaLy0z

BaLy0z Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dahiliye doktoru ile görüştükten sonra hemen fizik tedavi prof. doktora çıktım. Filmleri baktı. O dahiliye doktorunun bana dediklerini ona da söyledim güldü geçti :) Boynunda düzlesme var dedi, dengesiz sporu yaparsan fıtıga kadar gider dedi. Boyun düzleşmesi önceden de vardı. Sporu tamamen bırak demiyorum, sadece kaldırdıgın ağırlıkları düşür, antreman yogunlugunu azalt, dengeli bir şekilde yap dedi. Şimdi sizlerden bu durumuma göre bir program istiyorum. Omuz çalışmamalımıyım? incline bench press hareketi özellikle boyunu zorluyor. O hareketi yapmalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Sayfayı Paylaş