Boyun Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ex4a tarafından 13 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba Arkadaşlar,

Benim boynumda özellikle de ensemde vize/final haftaları stresten ve fazla çalışmaktan diye düşündüğüm ağrı mevcuttu. Ayrıca sağ omuzda gece üstüne yattığımda şiddetli ağrı oluyordu bazen gece uyandırıyor bazen sabah kalktığımda ağrı oluyordu daha önce 2 ay dambıl ve sonrası 2 ay salona gittiğimden acaba sakatlık mi var diye omuz için doktora gittim mr sonrası hiçbir şey çıkmadı beni fizik tedaviye yönlendirdiler. Boyun için doktor birkaç hareket yaptırdı kolları kafa üstünde ve belde birleştirme şeklinde, boyun fıtığı değil yoksa harekette sıkıntı olurdu dedi kas spazmı dedi ders çalışırken hep aynı şekilde oturduğundan vs. vs. deyip ağrı kesici merhem ve kas gevşetici hap verdi. Ben bunları 2-3 gün kullandım ağrı geçti sonrasında v.g. meye başladım. Hatta doktora v.g ye başlayacağımı da bizzat belirttim. Neyse 2 hafta oldu v.g ye başlayalı yalnız hala ağrı var ve bazen ensede şiddetli oluyor. Yalnız antreman sırası herhangi bir problem yok, bu gün hocaya da sordum salondaki bi sıkıntı olsa boynumda bu hareketleri yaparken tutulma olacağını söyledi. Boynumu sağa sola çevirirken yani harekette de bi kısıtlık yok . Bu ağrının sebebi ne olabilir? Örneğin ankara malum son günler çok soğuk bundan kaynaklanabilir mi ..
    Bu arada yastığım biraz yüksek (reflü hastalığım olduğu için) ve ortopedik ..

2. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Bence yastığın yüksekliğinden.

Benzer problemi yaşarım.
    Sırtüstü değil de yan yatarsan yastık yüksekliği çok etkilemez.
    Yastık yüksekliği yan yattıktan sonra başını yukarı çok kaldırmasın.

Reflüye gelince...
    Saat 8 den sonra çay içme.
    Akşam yemeğini 8 den sonraya bırakma.
    yemekten hemen sonra uzanma.
    Yemekten en az 2-3 saat sonra uzan.
    Yemeklerin çok baharatlı olmasın.

Ekmeği, hamurlu şeyleri çok yeme.

Düşüncelerim bunlar.

ex4a bunu beğendi.
  3. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet dediğin gibi reflüye çok dikkat ediyorum,ekmek az yerim / baharatlı/ acı/ çikolata/ akşam çay veya nescafe /aşırı hatta normal yağlı bile yememeye dikaat ederim.. yatarken bişey yemem zaten sadece sütle gaineri alırım onu da genelde yatmadan en az 1 saat önce almaya dikkat ediyorum, zaten daha önceden salonu bırakmamdaki sebep reflü ve gastritti şimdi kendimi toparladım tekrar başladım bu seferde spora başlamadan hemen öncesi ve devamında boyun ağrısı biraz sıkıntı yarattı.. umarım dediğin gibi yastık yüksekliği ile alakalıdır ve geçer..

4. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum benzer bi sıkıntıyı boynumun sağında ben de yaşıyorum. özellikle başımı sol-öne doğru eğdiğim vakit acıyı belirgin bir şekilde hissediyorum. bir de barfiks çektiğim zamanlar ağrısı şiddetleniyor ve bu durum yaklaşık 1 senedir var bu zamana kadar doktora gitme işini hep erteledim üşengeçliğimden ama bazen özellikle de vize, final dönemi ağrı çok şiddetlenebiliyor.

5. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    aynen bende de genelde ağrı sağ kısımda başlıyor ve daha yoğun olarak sağ kısımda hissediyorum..

6. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar 1 ay önce mekik çalışıyordum yanlışlıkla ellerimle kafama yüklendim ve aniden bir kütleme sesi duydum simdi ise boynumu asarıya egdigimde saga sola çevirdigimde boynum kütlüyor her seferinde

Sayfayı Paylaş