boyum uzamıyor

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve FryMoon tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. FryMoon

FryMoon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım küçükken hep hastalanırdım hiç iyi olmazdım serumlar iğneler hep üst üste geldi bu yuzden herkesten kucuk kaldım 1.49 um şuan ve 5. sınıf gibi gorunuyorum herkes dalga geçiyor :( 2 yıl önce genital bölgemde çok az kıllanma olmustu hala az ama biraz artti koltuk altımda yeni yeni 1 2 tel kıl çıktı hiç spor yapmazdım bu yuzden küçükken yasıtlarım boyca ve bedence buyuk oldukları için döverlerdi.yeni boks yapmaya basladım herhalde yeni ergenliğe girdim yada bilmiyorum giremedim mi anlamadım. bu yuzden ruhsal cokuntudeyim liseye yeni geçtim hep dalga geciyorlar gel seni çekelim de boyun uzasın diyorlar yeni ergenliğe girdiysem boyum ne zaman uzar lütfen yardım edin delirecem

Son düzenleme: 7 Ekim 2013
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    başlıktaki acil yazısını kaldırmanı ve forumu iyice okumanı öneririm
    bugün başka bir yerde yazdıklarımı burda tekrar yazayım
    boy uzamasında genetik çok önemli ama bir abin olarak şu dediklerimin herbirine çok önem ver çünkü hepsi bir zincirin parçasıdır ve birini kırarsan zincir bir işe yaramaz
    1-en az 8 saat uyu (bu zamanda 8 saat uyuyan genç bulmak zor ama sen 7-8 saat uyumaya çalış) fazlasıda zara 10-12 saati geçme
    2- gün içinde süt iç ve yorut ye beslenmene dikkat et
    3-güneşten faydalan gün ışığında en az 15 dk ellerin güneş görse bile kardır, (abartılı güneşlenmeden kaçın)
    4-aşırı cinsel aktivitelerden uzak dur(uzun süreli haz alıcı şeyler yapmakta boşalmaya yakın vucudu yorar "mesala uzun süreli cinsel video izlerken haz duymak gibi", öyle insanlar tanıyorumki adam 2-3 filim izliyor sonra işini görüyor ki bu vucudu müthiş yorar. sağlıklı olan normal olandır genelde haftada 2 kez abartmadan cinsel aktivite normal sayılmaktadır.
    5-basketbol gibi zıplama sayesinde kemik uçlarının uyarılıp uzamanın tetiklendiği sporlardan yap. aşırı ağır halter çalışmalarından kaçın burda bahsettiğim kilolar 10-20 kg hafif kilolar değildir çok daha ağır kilolardır.

3. FryMoon

FryMoon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

başka ilgilenen yok mu

4. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Gerşekten senin bu durumunla alay eden adamlar lisede nefes alıyor mu ya ?
    Nesil şımarıyo gibi tabi kişiden kişiye değişir ama benim lise tecrübelerime göre her geçen sene yeni gelen 9 lar daha bir anormal oluyorlardı. Neyse eğer genetiğin sınırlamıyorsa daha herşeyin başındasın. ''basket'' e yazıl ya da ''''yüzme, yazlarıda imkan varsa ''kürek'' yaptınmı güzelde beslenirsen elinden geleni yapmış olursun.

5. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bu iş genetiğe bakıyor aslına bakarsan ama sen beslenmeni güzel tut ki en bu gelişmeyi en üste çıkar.
    spor yap. imkanın varsa yüzme veya basketbol veyahutta voleybol güzel olur.
    kaliteli beslenmeye dikkat et kalsiyum sandozlar vardı eskiden
    ben çocukken çok severdim suyla değil ağzıma atardım direk onları belki onunda etkisi olmuştur bende, sende imkanların doğrultusunda vitamin alabilirsin ama en güzeli doğal beslenmedir ve hergün yağlı sütünü iç yarım litre kadar daha 14 yaşındasın merak etme bu 18 yaşına kadar pik derecede boy uzaması olur erkek çocuklar kızlara göre geç giriyor uzama dönemine merak etme etrafındakileri de önemseme.

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123

yeterince açıklayıcı oldumu :) 5-6 hatta 7. sınıfta kızlar bile benden uzundu gel görki 10. sınıfa geldim yaşıtlarım arasında okulda benden uzun olan 3 kişi var. Hiçbir spor da yapmadım bu iş genetiktir. Kimse bunun aksini iddia etmesin. Ama basketbol ve dengeli beslenme , düzenli uyku 5-6 cm fark yaratır ben bunlara hiç dikkat etmemiştim eskiden.

basketbol kesinlikle boya olumlu etkide bulunuyor ben 1 yıl basketbol oynadım etkisi varmı bilmem çocukken çok fazla oynardık ama ergenlikte hiç oynamadım

Son düzenleme: 7 Ekim 2013
  7. can1994

can1994 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    19 yasındayım 17 yasındayken 178 boyundaydım 2 yılda bodyide agır girmeme rahmen basketbol yüzme ve esneme sayesinde 185 boyuna ulastım bence takma kafana spora odaklan

8. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    yaş 11'ken 1.50'dim
    yaş 18 1.92 'yim :)
    Ailemde kimse bu kadar uzun değil,ben bir mucize gibiyim tek uzun boylu benim sülalede.Gören basket geçmişin varmı diyor oda yok hayır 1.92 boy olmakta gurur verici ayrıca

9. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    yaş 11 boy 165
    yaş 17 boy 167

yeterince açıklayıcımı beslenmeme dikkat ederim hoplarım zıplarım güneş cart-curt genetik abi bu işler....

10. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    dedenın dedeleri, amcalarin halalarin teyzelerin boylari kisaysa naparsan yap sende kisa kaliyosun

11. gelişen beden

gelişen beden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşımdayım 17 de sayılır boy 1,65 felan sanırım bende kısayım yani genetik olarak uzamıyacağım gibi göründüğü için kas yapmaya başladım kısa boylu olmak iyi aslında senle dalga geçenlere temiz bir dayak çek bi kaçına sonra bida bulaşan azalır sana biraz geliştir kendini ben öyle yaptım rahatım

12. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Babam ortopedist benim kemik gelişimi 25 yaşına kadar devam eder diyor. Boy uzaması da ortalama genetiğe bağlı olarak tabi 22 23 yaşına kadar devam ediyormuş

13. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Sana barfiks çekmeni basket oynamanı öneririm.

Birde geçeleri yatmadan 1-2 saat önce 2 bardak sabahta 1 öğlen 1 olarak 1 litreye yakın süt içmeni öneririm. Bende 17 ye gircem boyum 175 boyum uzasın diye 3-4 aydır geceleri süt 700-800 ml süt içmeye başladım. Ayrıca gün içinde yoğurt peynir de tüketebilirsin. Genetiğin uzamana el versede bu dediklerimizi yapmayarak genetiğinin önünü kapatma sen ne olur ne olmaz bu önerilen şeyleri yap.

14. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : Boy Uzaması

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş