Boy:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Body_ tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 17 yaşına 1 ay sonra giriyorum. Ama yaşıtlarıma göre küçüğüm diyebilirim.
    Boy 1,65 . Kilo 50 .

Bu durum canımı çok sıkıyor. Bazıları bana üni.de veya lise sonda bir anda boy atarsın diyor ama sanmıyorum:(

Genetik diyeceğinizde babamın boyu 180. Yahu ben hep çekinik genlerden mi oluştum ne:(

Arkadaşlar çok önemli bir anda uzayan varsa yazsın buraya ltfn morale ihtiyacım varkafa_

mJw bunu beğendi.
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ne zaman uzuyucağını Allah bilir.Ama sen genetiğini sülalenden alıyorsun ne kadar uzamana sebep oluru sülalendeki en uzun insanı bularak o seviyeye gelirim havasında düşünme , sen vücudunun maksimum uzayabileceği yere gelmesi için çaba göster.Nasıl mı? Uzaman için gereken şeylerin hepsini araştır.21 yaşına kadar zaman var sen uzaman için çaba göster ki çalışmanın karşılığıın uzamak olarak al ama sen ilk sene verimli veya verimsiz çalışıp uzayamadım olmuycak diyerek bırakırsan..kaybetmiş olursun sabretmeyi unutmuş olursun.

mJw ve Body_ bunu beğendi.
  3. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    canını sıkmak istemem ama 13 yaşındayım haziranda 14 üme gireceğim.boyum 168.ben şimdiye kadar hergün süt içtim.peyniri çok severim.sende hergün süt iç.yoğurt peynir süt ye.moralini bozmak istemem ama en fazla 5 cm daha uzar.yani 170 olursun.170 çok da kısa değil

mJw bunu beğendi.
  4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    lise 1de 1.85 olupta bidaha uzamayan adamda var lise başlayıp 4 sene sonra 20cm uzayan adamda var.bir doktora gidebilirsin o sana bizden daha çok yardım eder.ayrıca boyun çokda kısa değil sadece ortalamanın biraz altındasın.

mJw bunu beğendi.
  5. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE

bol keseden atma bir mesaj olmuş.20 yaşından 21 yaşına kadar bile 3cm'e kadar kişinin boy uzama ihtimali varken 17 yaşında 21 yaşına kadar nasıl olurda en fazla 5 cm uzar diyebiliyorsun.

Çevresel faktörlerde boy uzamasında oldukça etkili Barfixle boy uzatıcı egzersizler yapabilrsin.Bolca süt tüketmelisin.Balık tüketimini arttırmalısın(balıkların siyah kısmı büyüme hormonu görevinde).Hazır ton balıklarından bahsetmiyorum(siyah kısmı yok).Prof.Adnan Saraçoğlunun sitesinde boy uzatıcı kürlerden memnun kalanlar var alabilrsin durumun varsa.(250 tl civarı olması lazım.televizyonda bahsediyodu.21 yıllık araştırmasının sonucuymuş.)

önünde 4 yıl var.Kimileri geç boy atar Burkay45'in dediği olaya lisede çok kişide şahit oldum.Fazla kafana takma derim

mJw bunu beğendi.
  6. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    yanlış birşey yazdıysam özür dilerim herkesden.sadece ailemden ve çevremdeki insanlardan örnek alarak yazdım.benim çevremdeki insanlar 16-17 yaşından şimdiye kadar fazla uzayamadı.3-5 cm filan.bende arkadaşıda aynı keseye koyarak bu mesajı yazdım.yanlış bilgi verdiysem yeniden özür dilerm

Son düzenleme: 11 Mart 2012
  7. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Furko2424 cok yanlis bir sey yazmamis. Cogunlukla insanlar ozellikle 17-18'li yaslardan sonra fazla boy atamazlar. Ortalama bir genc, lise caginda tamamliyor hemen hemen boy gelisimini ve boy konusunda kabul edilsin veya edilmesin en onemli faktor genetiktir ki beslenmek veya yaptigin spor sekli yan faktorlerdir. Basketbol aman aman boy katkisi yapmaz, fizigi yatkin olanlar bu spora yonelir ve basketbol oynamanin inanilmaz boy uzattigini iddia eden insanlari goruruz bu sekilde.

8. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    inanılmaz bir sonuç değil zaten 4 senede 5 cm almanın neresi zor? 17-18den sonra nasıl boy atılmaz.17 yaşındayken 177 ydim 20 yaşında su an 180 im.Sizde atmadı diye genel bir yargı oluşturmayın hemen

9. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda yeni baslamis sanirim her yaziyi alinti yaparak gereksiz usluplar takinmak. Hemen hemen yazilan her yaziya gereksiz cikislar yapiliyor neyse geceyim bunu.

Boy atilmaz gibi bir sey yazmadim, ''fazla atilmaz'' olarak yazdim. Bunun tam bir bilimsel gercegi olsaydi zaten konu acilma geregi duyulmazdi. Ben hatirladigim kadariyla 15-17 yas arasinda 15 cm uzamistim, abartmiyorum. Boyum su anda 1.80m. ( +1,-1 ) Yani bende atmadi diye bir durum yok sanirim. Arkadasimizin boyu 1.65m imis ve bundan sonra atacagi 4cm onu cok tatmin etmeyecektir. 17 yasindan sonra da kalkip 15 cm boy atacak hali yok, anlatilmak istenen bu. Kimsenin umudunu kiran veya zit giden bir yazi yok konuda, herkes nacizane gorusunu yazmis.

Son düzenleme: 12 Mart 2012

Sayfayı Paylaş