Boy ve Spor İle İlgili Yardım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheZekhen tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheZekhen

TheZekhen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Konya
    Arkadaşlar Ben Serhat Demirci

Boyum 179 cm

Kilom 61 kg

Yaş 16

Aktif Olarak Voleybol Sporu İle Uğraşıyorum ve Boy Uzamam Durdu Genetikte de Ailemizde Hiç Uzun Yok Ama Sporum Gereği Uzamam Lazım Bununla İlgili Kullanabilceğim Kimyasallar ve Besinler Hakkında Araştırma Yaptım Bişey Bulamadım ve Ya Boy Uzatıcı Hareketler veya da Bu İşin Temmelleri Nasıl Olur Nasıl Başarabilirim Bunula İlgili Acil Bilgi İstiyorum ve Ya Nasıl Doktora Danışmalıyım Lütfenn Yardım

kayahanonur bunu beğendi.
  2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yaşın 16 ve boy uzamam durdu diyorsun :) Tam tersine asıl boy atacağın yaş bu yaş.Sakın kimyasala ilaçlara bulaşayım deme bunlar beş para etmezler sadece sağlığını bozduğunla kalırsın.Boy büyük ölçüde genetiktir ve sen ne yaparsan yap genetiğnin önüne geçemezsin.Boyunun uzamasına yardımcı olacak önemli noktalar : Gece en geç 12 de yatmalısın , aşırı süt içmemelisin , barfiks , pullover hareketlerini yapabilirsin ve en önemlisi sürekli zıplamalısın zıplamak boy uzamasına cok yardimci olmakta.

TheZekhen bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Doktor ne der bilemem ama klasik türk insanı mantığıyla bakıp basket oyna uzarsın süt iç uzarsın der geçer :)
    Şimdi yeteri miktar kalsiyim ve D vitamini alımına dikkat etmelisin.
    Haftada düzenli olarak zıplama egzersizleri yapmalısın.
    İp atlamalısın.
    Boş zamanlarında eğer ki seviyorsan basket oynamalısın.
    Ben mesela Tv'de uzmanın birinden duymuştum.Biberiye çayı yarın içicem bende haftada 1 gün içmeyi önermişti.Geçende arkadaşım bıldırcın yumurtası dedi ama o konuda pek fikrim yoktu bilmem dedim.Sitenin birindede balıkların üst kısımlarımı neymiş büyüme hormonuna etki ediyormuş öyle birşey deniyordu.Yani bayağı kafayı takan birisi bunları tamamen araştırmalıdır bunları düzenli yemelidir.Yararı hakkında bilimsel gerçek kanıtlara sahip bilgiler almalısın.

kayahanonur ve TheZekhen bunu beğendi.
  4. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Üyelik girişi yapıp yazmıyım dıyordum ama hadi çorbada bizimde tuzumuz bulunsun,
    bende 16 yaşındayım 170 boyundayım, vg sporuyla uğraşıyorum 6 aydır.
    Bende aynı zamanda uzamaya çalışıyorum, yaklaşık 3 haftadır yaptıklarımı size anlatmak isterim,
    1)Kalkar kalkmaz ve yatmadan kesinlikle esneme hareketleri
    2)Son yemeği veya sütü yatmadan 2 saat önce tüket, 12 den sonra yatma, sindirim devam ederken hormonların çalışmasına engel olduğu söyleniyor.
    3)Balıkların sırt kısmındaki siyah eti haftada 3 gün tüket, örn; palamut,uskumru
    4)Arkadaşında dediği gibi haftada 1 gün biberiye çayı. (aktarlarda bulabilirsin)
    5)Düzenli ip atlama, esneme egzersizleri.

Yardımcı olduysam ne mutlu, umarım yazıyı görünce içinden tamam diyip sekmeyi kapatmazsın. Bilmem anlatabildim mi.

Saygılarımla

TheZekhen bunu beğendi.
  5. TheZekhen

TheZekhen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Konya