Boy uzunluğu (sabah başka akşam başka)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve JacKess tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara

saçmalamayalım lütfen... :) sabah daha uzun olur, akşama kadar da iyice kısalır. Belli bir kısalıktan sonra kısalmaz ama boy genelde. Ayrıca bu kadar neden takıyorsunuz diyenlere de bir çift lafım var. yukarıda arkadaşın dediği gibi, polislik sınavları veya hostluk veya hosteslik için alt ve üst sınırlar var bildiğim. Mesela thy 190cm'nin üstünü erkekte kabul etmiyor. adam sabah kalkar kalkmaz 191cm'yse ve randevusu da sabah 9'daysa ve 8'de kalktıysa bu adam elenir direkt.

Bazıları yanlış ölçmüşsün filan demişler çok garibime gitti doğrusu. Hiçbir insanın boyu 24 saat boyunca sabit kalmaz bu kesindir. 1-3cm arasında da oynuyor boy farkı. boyu uzun olanlarda fark daha fazlayken, kısalarda sabah akşam farkı az oluyor. ben sabah kalkar kalkmaz 193.5cm'yken akşam 192 veya 191.5cm oluyorum. Hangi boyumu söyleyeceğimi de kestiremedim. Çünkü birisi boyunu sorunca yalan söylemiş gibi olabiliyorsun. sorun da bu zaten. :D

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Fark bendede oluyor hatalı ölçüm yaptığımıda hiç sanmam. 2 cm civarı kısa oluyorum akşamları kilom 90 boyum sabah 1.82 oluyor akşama doğru 1.80 civarına geliyorç

kerem191 bunu beğendi.
  3. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Yanlış ölçüm yapıyorsun diyen kişilerin ne dediğine inanırım egzersiz konusunda, ne de dediğini yaparım. Adam daha en basit anatomi olayında boyunu yanlış ölçüyorsun diyorsa ben diyecek başka söz bulamıyorum. Ayrıca cahilliğe de girer bu olayı bilmemek. Sabah akşam arası dediğim gibi genelde %90 2cm oynama oluyor. Kalkar kalkmaz ölçülen boyla, gece yatmadan ölçülen boy kesinlikle farklıdır. Bana hiçbir fark olmaz diyen adama ev ve araba anahtarını veririm. Uzaya giden astronotların(uzun süreli-5-6ay) döndükten sonra boylarının 3-4 cm daha fazla olması da bu duruma örnek... Kalktıktan sonra omurlar arası baskı giderek artıyor ve bu omurlardaki diskler giderek baskı yapınca omurgaya boy kısalıyor 2cm. Zaten askeri liselerde filan sabah ölçüm alınıyor boy sapması olmasın diye bildiğim kadarıyla. Ancak kişi sabah kalkar kalkmazki boyunu söylerse bu doğru mudur onu bilemeyeceğim işte. :D

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle zaten ne kadar saçma hadi bi kere yanlış ölçtük diyelim her seferindemi yanlış ölçüyoruz ben akşamları hissediyorum zaten ufaldığımı vücut 90 kilo taşıyo hergün yani.

kerem191 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş