Boy uzatma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ruhumrap tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ruhumrap

ruhumrap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben 1997 doğumluyum. boyum 1,72. Annem 1,60 babam 1,70. sorum şu ki. Ben 10 cm uzatmak istiyorum. Nasıl bi program yapmalıyım? Hangi hareketleri yapmalıyım? Hangi besinleri almalıyım? Neleri yememeliyim? Dediklerinizi yaptığımda kaç ayda 10 cm uzarım?

2. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ergenliğe erken girmişsin kanımca,sakalların var mı

3. ruhumrap

ruhumrap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet lise 3 e geçtim yani 3-4 günde bir traş olmazsam okula almıyolar. Yani 10 cm nasıl uzayabilirim? Dediğin iyi bişi mi kötü bişi mi?

4. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dostum 10 cm uzayabileceğini düşünmüyorum ama yüz basketbol oyna koş hafif antremanlar yap yine uzayabilirsin

5. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Bunlar için egzersizler mevcut grow taller mesela gerçi bunlar boy uzatma egzersizleri değil bildiğimiz açma germe hareketleri kemiklerini esnetebilirsin bu dönemde yapılan hareketler uzamaya yardımcı olabilir bak uzarsın demiyorum vücudun yanıt verirse uzayabilirsin ayrıca hareketlerin bazıları omurgayı düzleştirir hani duruş bozukluğu varsa eğer tam dik durmanı sağlar bu da asıl boyuna ulaşmanı sağlar senin zaten eksik boy ölçüsü burdan kaynaklanır.

How to Grow Taller - Stretching Exercises to Increase Height - YouTube

bu son bahsettiğim cümle.

bu da hareketler

Increase Height Grow Taller Exercises How to Grow Taller - YouTube

Benim sana tavsiyem temel açma germe hareketlerini yap zıplamanın faydası olabilir mesela eller belde zıplama veya ip atlama , barfix barına asılma bu asılma hareketi gerçekten çok iyi bir esneme hareketidir ben bunun yararını gördüm şuan gerçekten tam dik durabiliyordum postur dediğimiz gibi kalıcı bir sorunum yoktu ama daha dik durmamı sağladı yani olabildiğince tam düzgün olmanı sağlar.Bahsettiğim olay duruşun önemi çok büyük burda bunu düzeltirsen kemik uzaması olmaz ama 3-4 santim daha uzun gösterirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=LkZHFAkQacQ

burda doktor sorulara cevap veriyor senle ilgili olabilir bi bak derim.

Son düzenleme: 15 Eylül 2013
    duygu şen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş