Boy uzatma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nbr65 tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler Arama yaptım ama bulamadım boy uzatma egzersizleri varmı

[FONT=&quot]deadlift 10[/FONT]

[FONT=&quot]bench press 10[/FONT]

[FONT=&quot]dumbell rowing 10[/FONT]

[FONT=&quot]lateral raise 10[/FONT]

[FONT=&quot]french press(ayakta) 10[/FONT]

Dumbell curl 10

Bunlarda boy kısaltırmı ciddi ciddi aramda yaptım bulmadım boy uzatma egzer sizlerini

2. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boy-uzatma-xxl-power-t16978.html

"
    2 türlü boy uzaması vardır:
    1- Dizlerin esnemesiyle bacaklarda olan uzama
    2- Omurların esmenesiyle oluşan omurga uzaması

Bunlar nasıl olur? 1. uzama şekline göre bacak aşağı doğru çekildiğinde diz arasında kısa bir süre boşluk oluşur. Bacağın aşağı doğru bu çekilmesi sık sık oluyorsa(basketbolcular gibi) kemik o boşluğu kapatmak isteyecektir ve oraya doğru bir uzama gerçekleşicektir.
    2.Uzama şeklinde de alt vücudun aşağı çekilip, omuzlar arasının sıvıyla dolması söz konusudur. Belli bir süre sonra bacaktaki gibi bir tepki oluşarak, oluşan bu boşluklarda da kemikleşme görülecek ve boy uzayacaktır.
    33 tane omur olduğunu düşündüğmüüzde boy uzamasının çoğunu omrgamızdan elde ederiz.

Boy uzamasını açıkladık, şimdi ilaca gelelim.
    İlacın vasfı nedir? Boy uzamasında ki bu vasıfları yerine getirebiliyor mu? Hayır. İlacın prospektüsüne bakarak kemiklere olan yararlarını öğrenebilirisinz ama boy uzatması yalan. Hayat bu kadar kolay değil.
    Armut alma zıplayışını gerçekleştirmek, yüzmek, basketbol oynamak, ip atlamak...
    Bu tarz idmanlar erkekte 22 yaşına kadar yapıldığında mutlaka boy uzatır.

Uzamayı engelleyenler:
    Squat, ayakta enseye press, ayakta arnold press... Şu an çoğu aklıma gelmeyen bu hareketlerin ortak presipleri özellikle omurga ve bacaklara yüksek baskı yapmasıdır. Bu uzamayı kesinlikle engeller."

Önceden açıklamıştım, alıntı yaptım.

307KD bunu beğendi.
  3. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    saol yiğit can abim sen bana anatamdın nasıl yapıldığını obana o zıplama hareketini anlatıcak biri lasımz

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    nbr 65, lutfen diger uyelere sadece nickleri ile hitap ediniz (forum kurali).

307KD ve saydam bunu beğendi.
  5. nbr65

nbr65 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
  6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    parmak ucunda yere çömelin, ardından ellerinizi tavana uzatarak zıplayın ve havadayken çömelmiş vaziyette olmayın(yani dizleriniz düz olsun). Yere inerken de parmak ucunda yere basıp, tekrar çömeliceksiniz. Yere, topukları basmadan parmak ucunda yumuşak inişler yapmak püf noktadır.
    Önerilen zaman aralığı: Her sabah uyanıldığında 10*3...

7. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

abi demişsin ya iyi oku. forum kurallarına uy sonra benim gibi msjlarını silerler:D

8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Yiğitcanharmancı, birçok konuda boy uzatmaya dair iddialı yazılarını okudum. Bu yazılar ışığında verdiğin tavsiyelere uyup da verim almış bazı kişiler olmalı ki bu kadar emin ve kati konuşabiliyorsun. Gözlemleme fırsatının olduğu kişiler varsa uzama evrelerini ve tam anlamıyla yapılan egzersizleri belirtir misin?

9. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bu egzersizlere benimde ihtiyacım var. hepsine sahip olan biri paylaşabilir mi?

10. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meraba Arkadaşlar

Ben 91 nisan dogumluyum. 1.78 boyunda 84 kiloyum (kilo biraz fazla). Aileme ve kardeşime göre biraz kısa kaldım. Sanırım genetik ortalamamım altındayım. İnternette boy uzatma hakkında araştırma yaptım
    Yakın zamanda mutlaka doktora gideceğim. plaklar arası mesafeyi ölçtürüp yorumlatacagım

Takviye olarak AOL-düşük doz Aminoasit-çinko-genel mineraller haplarını kullanmayı düşünüyorum. ama spor yapamayacagım için ve kilolu oldugum için bu ürünler hepten zarar verir mi? yada aşırı kilo aldırır mı?

birde bunun yanında youtube ve bu siteden yaptıgım araştırmalar sonucunda streching(esnetme hareketleri bir yere kadar faydalı oldugunu gördüm
    https://www.youtube.com/watch?v=wjLiSJ2xm9I
    https://www.youtube.com/watch?v=849dV...eature=related
    https://www.youtube.com/watch?v=7Yozy...eature=related
    birde forumda paylaşılan bu resimler var. bir pilates topu edinecegim. sanırım 60 cm ideal olur
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...al-t19297.html

bu hareketlerden bir karışımı günde 10-15 dk yapmayı düşünüyorum. lat pull down unda faydalı oldugunu okudum ama bu sene sınavlara hazırlandıgım için malesef bir salona gitmeye vaktim yok. Onu seneye erteledim.

Barfiks de faydalıymış. kısa zamanda bir barfiks demiri edinip asılacagım.

tabi bunun yanında henüz gelişme çağında oldugum için omuzlarda gelişme istiyorum. belim biraz kalın oldugu için omuzlarımı geliştirsem daha iyi olacak. hem boy uzatıcak hemde omuz geliştirecegini tahmin ettiğim bir kaç egzersiz gördüm.
    https://www.bodyforumtr.com/images/pr.../bolge/FLY.jpg
    mesela flat bench dumbell flyes
    bu hareket hem omurgayı esnetir uzamaya faydalı olur hemde omuzları geliştirir diye düşünüyorum(göğüs kası yapar demiş bazı arkadaşlar. bence omuzda yapar). birde yine sehpa üzerinde bu kez dambılları arkaya (boyuma paralel uzatıp hatta daha aşagı indirme) daha sonra kaldırmayı düşünüyorum.
    https://www.bodyforumtr.com/images/pr...alisma/4-3.gif
    cross bench dumbell pullover
    http://www.sportmeniz.biz/exercise_info.asp?pid=320

Dediğim gibi öncelikli amacım kemik bazında gelişim sağlamak. 25 ten sonra çalışıp gelişmiş kaslara sahip olabilirsiniz ama kemik gelişiminiz olmaz. bu sebeple belki hala bir kaç yılım varken en iyi şekilde değerlendiriyim. 22-23 yaşlarında bazı arkadaşlarımız şimdiki aklım olsaydı yatarak çalışırdım vs. demiş ve bu hareketleri önermiş. Ben de bu sebeple hafiften bu hareketleri yapayım diyorum. Sizin önerileriniz neler? sizce bunların faydası olur mu?

11. KajmerHan

KajmerHan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde boy kıs akaldı 1.82 16yaşındayım daha uzarmıyın acaba?

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;
    Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sayfayı Paylaş