Boy uzamasını kesmeden nasıl çalışabilirim...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rostamenas tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Rostamenas

Rostamenas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Nereye
    Arkadaşlar boy uzamasını kesmeden kendimi nasıl geliştire bilirim bir kaç sitede duydum boy uzamasını engelliyormuş geniş bir anlatım istiyorum...bench_O

2. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    O duyduğun sitede sormadınmı neden böyle diyorsunuz diye:)Bakalım sana mantıklı bir açıklama yapacaklarmı?Bilinçli yapılan sporun zararı değil yararı vardır unutma.Vg yapacaksanda yapmaman gereken birkaç hareket var onun dışında boya etki edecek hareket yoktur. Bilinçsizlerin lafına aldanıp spordan soğuma.Birkaç hareketten kastım;Leg Press.Ayakta Calf.Squat. işte bahsettiğim bu hareketlerin her bilinçsizce yapılısı etki edecektir.Kaldıki zaten salon hocan bunları sana tane tane anlatır sorarsan.

3. herıld

herıld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücuda ağırlık bindiren yani ayakta yapılan hertürlü ağırlık çalışması boy uzamasını yavaşlatır hatta durdurur ne yaptım bilmiyorum ama benim boyum 1.84 ken 1.81 e düştü kısaldım arkadaşta 1.84 tü oda 1.82 ye düşmüş ilk boyumu ölçtüğümde depresyona girmiştim ama napcan tutku işte bıraktımmı kendimi rahat hissedemiyorum o yüzden devam :)

4. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Ne garip?Ben body sayesinde baya boy attımdı.Hala uzuyom.

5. skajusz

skajusz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu ortaya atılan saçma bi teori gibi bişey .. hiçbi dayanağı yok

bence halter kaldırmadığın sürece boy uzaması durmaz . tamtersi kas yapısı gelişeceğinden hormonlar daha fazla salgılanır ve buyume daha hızlı gerçekleşir

fısıltı gazetesine inanma ;)

6. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Body boy uzamasına yardımcı olur millet body boy kısaltır diye yaygara çıkarıyor nasıl durduracak boy uzamanı 200 kilo squat mı yapacan 100 kilo omuz press mi yapacaksın da boy uzamanı engelleyecek kaldıracağın kilo ne kadarda boyu engeller diyolar anlamıyorum bu kadar dayanıksızmı sanıyosunuz siz kemikleri 40-50 kilo omuz press yaptın diye boy uzaması duracaksa yaşamayalım biz

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    body de bilinçsizlik olursa boy kısa kalır istersen 10 kilo omuz bas yine kısa kalmanı sağlar 200 kilo squat değil 10 kilo yap yine kısa kalmana yardımcı olacaktır bunun 50 kilo 100 kilo ile alakası yok siz duymak istediğinizi söylüyorsunuz hepsi o. ama onun dışında diğer hareketler boy kısaltmaz tam tersi + yönde etkiler.

8. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Bilinçsizlik olursa tabi olumsuz etkilenir de bilinçsizlik derken ne gibi bir bilinçsizlik olabilir 30 kiloyu omzuna bağlayıp gün boyu kaldırmayacan ya 10 dakka 30 kilo kaldırıp indirdin diye o eklem zarar görmez plak kapanmaz o mantığa göre bacakların uzamaması gerekirdi gün boyu kaç kiloluk bedeni taşıyor veya omurgan kaç kiloluk gövdeni taşıyor + yer çekimine maruz kalıyoruz bu kadar korkmaya gerek yok dayanıksız sanmayın eklemleri 50 kilo boy uzamasını durduruyorsa tam tersini yap 50 kilo ayağına bağla tavana asıl o şekilde de boyunu uzat o zaman bu kadar basit değil boyu etkilemek :)

Son düzenleme: 2 Kasım 2010
  9. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ya bence boyu etkilediği falan yok bakın bi insanın boy uzamasında 1.90 varsa o insan mutlaka 1.90 a gelicektir ama afedersin bi yerlerini yırtsada 90 ı geçemez benim görüşlerim bunlardır ona bakılırsa bi ara halter şampiyonu zenci bi adam vardı adamın boyu 2 metre civarındaydı..Bu arada basketcilerde ufaklıktan beri calısırlar agırlık onların vücutlarını basketbol mu böyle yapıyo sanıyosunuz ağırlık calısıyo hepsi..ama hepsinin maşallahı var değil mi?

Sayfayı Paylaş