Boy uzamasını durdurmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve byrappe tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. byrappe

byrappe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sorunum şu boyum yaşıma göre oldukça uzun daha uzamasını istemiyorum açıkcası yaş 16 boy 1,82 herkez sırık vs lakaplar takıyor buda benim moralimi bozuyor açıkcası bodye başlamamın sebebide bundan dolayı boy uzamasını durduruyormuş birde siz üstadların fikrini almak istedim boyumun uzamasını hangi antremanlarla durdurabilirim

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Herkes boyu uzun olsun ister sen uzamasın istiyorsun. Seni aslında anlayabiliyorum bende senin yaşlarındayken epey uzun boyluydum. Şu an 1.93 üm ve halimden çok memnunum. Yaşın gereği şu an biraz psikolojik açıdan uzamasını istemiyorsun ama yaşın ilerledikçe keşke biraz daha uzun olsaydım bile diyebilirsin. Bence vazgeç böyle düşünmekten.

3. cacik

cacik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saçmalamamalısın senin yaşındakiler daha gelişimini tamamlamadıkları için senin onlardan biraz daha uzun olman onlara tuhaf anormal gelebilir ama ilerde daha uzun boylu olmak isteyebilirsin 1.85 olsan çok iyi bence en ideal boy erkek için bence yanlış düşünüyosun sallama uzun boylu olmaya bak...

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Boyunu bu kadar kafana takma..Bende 190+yım..Ilerıde keske daha uzun olsaydım dıyebılırsın..Boy uzamasını etkıleyen hareketler ıse agır omuz presslerı, agır squat gıbı omurgayı yuk altına sokan hareketlerdır..

5. byrappe

byrappe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama şuanki ortamımı bi görseniz kızlar bile diyor oha boya bak nereye gitsem herkezin ilk dediği şey boyun ne kadar uzun demeleri bu durumu baya bi koyuyor

6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    sen bakma onlara.. sende onlara az gelişmiş ilk insanlar kıskanmayın dersin:) takma hiç kafana bunları cidden yaşın ilerlediği zaman anı olarak kalacak şeyler...

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Senın tabırınle bu sana neden koyuyor ki..Bende boyle seylere maruz kaldım ama onemlı olan kısılıgın ve onların kısılıgı..Onlar senı kıskanıp dalgaya almaya calısıyorlarsa ya ılıskını kesersın yada tepkını ortaya koyarsın..16 yasındasın yanı lıse..Lısede hala bunları soyleyıp mutlu olan ınsanlar var mı ya..Dırek gerı gondersınler ılkokula..:)

8. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Boyun bence abarttığın kadar anormal değil hatta normal ben 14 yaşındayım boyum 1.83 bizim dersanede iki dev vardı biri 1.95 falan diğeri de 1.90 dan uzundu ben bile onlara baya bi aşağıdan bakıyodum :D boy uzunluğu bence büyük bi avantaj sen neden bu kadar rahatsız oldunki insanların çoğu uzun olmaya özenir sende kısalığa özeniyorsun çok garip :D ve eğer bir kişi birinin herhangi bir özelliği ile dalga geçiyorsa büyük ihtimalle kendinde o eksikliği gördüğü içindir :) yani senle dalga geçenler sanırım kısa boy kompleksi olanlar :)

Son düzenleme: 2 Ağustos 2009
    Achilles1980 bunu beğendi.
  9. byrappe

byrappe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    keşke birkaç cm daha kısa olsaydım ama günden güne boy atıyorum 18 yaşında duruyormuş boy uzaması galba yani 2 sene içinde kimbilir nasıl olucam biliyorum bunnarı söylemek size komik geliyor ama inşallah ileride gülüp geçerip bu durumlara

10. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde yaş 16 ve boy 1.75 cm.Boyun o kadar uzun değil,bence tam ideal.Eğer çevrendekiler senden çok kısaysa onlarda bir sorun vardır,sende değil.Body boy uzamasını durdurur demişsin.Ben bu spora başladığımda 1.67 felandım.Şimdi ise 1.75 oldum.(Benim boy uzamamı tetikledi desem yeridir.Ancak ben hafif ağırlıklarla çalışıyorum.)

Sende sorun yok,ayrıca kızların dikkatini uzun boylu yapılı erkekler daha çok çeker bunu asla unutma.İlk görüşte bu önemli bir faktördür.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ufak bir bilgi vereyim.

boy uzamasını durdururken sağlığından olabilirsin. bu salgıyla beraber vucudun iç organların kemiklerin salgısı birlikte salgılanır. emin ol bunlardan birini zamansız durdurmak istemezsin.

12. byrappe

byrappe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @Flexor
    Hocam omuz ve bacak antremanlarına önem veriyorum yani dediğinden kastın boy uzamasını engellemek tüm vücudun gelişiminimi engellemek oluyor

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aynen öyle vucutta tek yönlü gelişim yoktur hepsi bağlantılıdır.

salvadore_xp bunu beğendi.
  14. tonik

tonik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşında 1.82 çok uzun değil ki benim de yaş 16 boyum 1.80 daha da uzamak isterim

15. ko1blackno

ko1blackno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ya Asıl ben napiyim arkadasla zok ters bişi oldukta hani diyorsunuz ya boyu takmayın kafaya olmuyor işte yane takıntı olmus xS ben de baya kısayım. Yaş 15 (94lüyüm) Boy 160 xS Kilo 40 Zayıfım bi 15 kilo almam lazım fakat alırım diyorum ama inş boy uzar ama sanssız dogmusum benim anne baba baya kısa Anne 155 baba 165 xS daha uzarmıyım gerçekten cok takıntılık oldu bu bende xS

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Israrla uzamayı durdurmak isteyen birisinin başlığına ısrarla boy uzatmak isteyen biri olarak mesaj yazmışsın ko1blackno.

Ben 20 yaşından sonra 2 cm uzadım. Sen daha 15 yaşındasın. Kesinlikle uzayacaksın. Amacın da genetiğini maksimum limite taşıyabilmek. Bu konuda spor ve beslenme senin işini kolaylaştıracak ya da zorlaştıracak. Foruma takıldığına göre muhtemelen body ile uğraşıyorsun. Flexor hocanın boy uzatmasını engelleyen hareketleri koymadığı programları var. Onlar işine yarayacaktır. Beslenmen de body buldingci gibiyde yeteri kadar besleniyorsun demektir. Kilo problemin var gerçekten. Ama öncelikle doktora git derim. Bağırsağında Tenya olan bir arkadaşım vardı. O da bir türlü kilo alamazdı...

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    max 1.75 kadar uzarsın. tabi hayat şartlarıda elverişli olursa

18. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    byrappe inanırmısn 15 yaşındayım ve 183 boyundayım aynı senin gibi uzamasını istemiyorum bende omuz ve bacak durduduğunu duydum onları çalışıyroum bu arada snn kilo kaç

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    gerçekten çok buyuk hata yapıyorsunuz.

'' Boy uzamasını zamanından önce durdurması,vücut ve iç organlar sağlığı için tehlike oluşturur. kronik hastalıkla durması,hormonal eksikliğe bağlı durması,beslenme eksikliğine bağlı durmasıyla sporla zorlayarak durması arasında hiç bir fark yoktur. ''
    [FONT=Arial,Verdana,MS Sans Serif]
    İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülbin Gökçay
    [/FONT]

-CR- bunu beğendi.
  20. -CR-

-CR- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde boyum 1.87 felan yaşım 17 boy uzamasını engellemek için kesin bi çözüm yokmu acaba bide bazı arkadaşların yaptığı gibi bende halter kaldırıyorum evde halterim var her akşam kaldıra bildiğim kadar kaldırıyorum işe yararmı

Sayfayı Paylaş