Boy uzaması

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve OrkunBlgl tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Merhaba
    ben 14 yaşındayım boyum 171 kilom ise 65
    yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum olumlu sonuçlar var ancak göbeğimde yağlanma var onun için haftada 6 gün 3 gün kardiyo 3 gün ağırlık antrenmanı yapıyorum ayrıca beslenmemede dikkat ediyorum cips kola çikolata çıkardım hayatımdan.Ancak abim beni bu kuşkulandırdı.Bu yaşta başlarsan boyun uzamaz dedi.Ben 2 ay öncesinde 1 tane bile şınav zor çekiyodum. Şimdi ise 20 tane çekebiliyorum düzenli antrenman ve beslenme sayesinde sizce boyumun uzaması engellenir mi ?
    TEŞEKKÜRLER.

2. Bulut Özgöz

Bulut Özgöz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    İyi günler kardeşim :) Boyun hakkında bir sıkıntın olmasın. Aksine boy uzamasını destekleyen bişeydir body ya da fitness. Neden diyeceksin şu yüzden ; Vücudunu destekliyorsun. Kaslarını güçlendiriyorsun ve kaslarını güçlendirirken ek olarakta kemiklerinide güçlendiriyorsun. Kemiklerinin güçlenmesi boyunun uzaması demektir. Ve yaşının daha 14 olduğunu söyledin 22 yaşına kadar uzama imkanın var. Ve 14 yaşında 1.71 sen hiç korkun olmasın uzarsın kardeşim :)

3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    aksine boy uzamasını tetikler,bu yaşta başlaman çok iyi.17-18 e kadar uzaman devam eder büyük ihtimalle

Sayfayı Paylaş