boy uzaması ve atletik bir vucud için!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cuky tarafından 14 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar ben17 yasımdayım ve 1 aydır body e gidiyorum amacım boy uzatma ve atletik gorunebilen bi vucd yapmakilk once programımı yazım çalıstım bar 15kiloluk bu arada butun hareketleride max*4 şeklinde yapıyorum
    10 dk tempolu kosu
    max crounch ve degişik bel hareketleri sopa çevirme dumbell'a yanlara doru egilme gibi
    1-)bar ile enseye press
    çeneye çekiş
    2-)bench press
    tek dumbell pullover
    3-)lat makinesinde enseye çekiş
    barfikste asılı kalma top 5dk fln ara verek
    4-)bacak için hareketler
    5-)bar ile biceps çift dumbell ile biceps
    6-)triceps leri çalıstırıyorum hareket ismlerini bil miyorum ama klask hareketler
    7-)tekrar crounch ve bel hareketleri max
    antreman yaklasık 2 saat suruo haftada 3 gun gidiyorum.sizinde anladınız gibi amatorum daha yeni basladım,foumu karıstırdım baya ama boy ile ilgili bi kanıya varlamamıs anladım kadarıyla lat makinesinde enseye çekiş barfikse aslılı durma ve pullover boy uzaması için faydalı bunlara ekliyeceginiz hareketler veya yapmamam gerekn hareketler neler?
    bie hacimli degilde atletik yani sporcu tarzı ozellkle nbadeki basketçilerin vucdları çok iyi o yonden.bu traz bi vucud yapmk için hafif agırlıklarla çok tekrar mı yoksa agırlarla 10-12 arası bisi mi yapmalıyım tabi siz daha iyi bilirsiniz profesyol olarak.nası çalısmalıyım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkur ederim.

2. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Boy için en iyisi basketbol veya voleyboldur. Ortaokul yıllarımda basketbolla da ilgilendim. Şu an 181 boyum. Evet o dediğin basketbolcu vücudu daha çok omuz güzel olur basketbolcularda. Böyle vücut yüksek tekrarlarla oluyo. Yani kas uzun zaman çalışınca hacim olarak fazla büyüyemez şekilli ince kalır :) Yani istediğin iki şey içinde basketbol oynaman yeterli :D Fitnessta bile daha hacim onda bile küçük bi ağırlık yeter diğer heryerin vücut ağırlığınla yaptıklarınla şekillenir.

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Boy uzamasına yardımcı olan hareketler,

1a Bent-Arm Dumbbell Pullover (gögüs)
    1b Cross Bench Dumbbell Pullover (gögüs)

2 Pullups (lats-koltuk altı)

------------------------

İlk etapta, 1A hareketini de programa eklemek gerekiyor. 1B'ye ilerleyen aylarda geçmek lazım.
    Barfiks ise, ilk zamanlar değil oda ilerleyen zamanlarda yapılmalı. 1B ve 2 için biraz daha alt yapı lazım diye düşünüyorum.

4. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    basketbol oynayack zmım yok dedim gibi haftda 3 gun bu progmı yapabiliyorum (oss hazırlıgı:))
    yani hareketleri dedim gibi yapabldigim max şeklde yapmaya dvm ı etmeliyim?bu program ytrl mi?

5. heatcliff

heatcliff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    Arkadaşım barfiks ve koşu boy için idealdir ben şahsen böle uzadım boyum 1.80 oldu (1.64den) 3.5 ayda

6. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3,5 ayda 16cm boy uzaması.ilginç.pardon ama senin yaş kaç?

7. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    :eek: :eek: :eek: bana 5-6cm de ytr :lol: peki barfirke asılı mı kalıyordun ne kdr kalıyodun daha dorusu programını ve yasını yazar mısın?

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de bir yazda 15 cm kadar uzamıştım ama barfiks veya koşu ile değil; bilgisayar karşısında otururarak. Biz buna ergenlik diyoruz kısaca :lol: :lol:

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :D Blitz'e katılmamak elde değil, sen zaten uzayacağın dönem bu hareketleri yapmışsın, çakışmışlar sadece. Yapmasan da uzayacaktın büyük ihtimalle ;)

10. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    o zmn veriyom ben kendimi pullover.barfiks e artık ne kdr uzarsa 1,76-77 olsam ytr.
    hareketleride 20 tekrarlı çok kasmıck kilolarya yapıyorum[/i]

11. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Bikere Antreman Süren çokkkk Uzun Bir Saati Geçmemeli
    Omurgana Yük Bindiren Hareketlerden Uzak Dur Enseye Press Gibi Bunun Yerine Alternatif Bi Omuz Hareketi Eklenebilir.nba Deki Basketciiler Gibi Görünmk Istiyosun Da Onlar Fazlasiyla Hacimliler Ve Yağsizlar Cardio çalişman Lazim.ve Bb Ye Ayircagin Vakti Baskete Ve Yuzmeye Ayir Derim Boy Istiyorsan.

12. teknopatron

teknopatron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sasa

sarc4stic

avatarındaki senmsn bilmiyorum ama o şekle gelmesi için ne kadar süre body yapmalıyız acaba bi fikriniz varmıdumbelllls boyum 178 ve kilom 75 yaşım 16 haftada 3 gün 1.5 saatimi salonda geçiriyorum

Son düzenleme: 25 Ekim 2008
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    avatardaki sarc4stic değil.. o 13 yıllık ve profesyonel bir vücut..

Sayfayı Paylaş