Boy Uzaması Hakkında Fikir Alışverişi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xyz1995 tarafından 31 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle herkese mutlu yıllar;

Forumda araştırmalarıma göre boy konusundaki topicler çok eski yıllara ait ve ben bu bilgilerin yenilenmesini istiyorum bundan dolayı yönetici arkadaşlardan konuyu kapatmamaların rica ediyorum

Arkadaşlar boy işinin genetik olduğu herkes tarafından biliniyor fakat biz genetiğimizin elverdiği maximum boya ulaşmak için nasıl beslenmeli ne tarz egzersizler yapmalıyız bu konuda yardımcı olabilecekleri bekliyorum

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Boy uzatmak için ne yapmalıyız neler yemeliyiz boy nasıl uzar ?
    En uygun beslenme tarzı, sebze, meyve ve proteinlerin dengeli alınması. Sağlıklı bir gebelik sonunda genellikle kız çocukları 48 cm, erkek çocukları 50 cm boyunda doğuyor ve süratle uzamaya devam ediyorlar. Normal kemik büyümesi için yeterli proteinin alınması, A, C, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve iyotlu gıdaların yeterli miktarda tüketilmesi gerekiyor. Çinko ve bakır gibi elementler de boy uzaması için oldukça gerekli mineraller. Fakat “bu vitamin ve mineraller ne kadar fazla alınırsa boy o kadar uzun olur” diye düşünmemek gerekir. Bunlar sadece boyun normal şekilde uzamasını sağlar ve eksikliğinde boy kısalığı görülebilir. Protein ve gerekli minerallerin yeterince alınabilmesi için et ve süt ürünlerinin çocukluk ve ergenlik döneminde düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Çiğ yenebilecek sebze ve meyvelerin mümkün olduğunca pişirilmeden yedirilmesi gerekiyor. Her türlü katı gıdayı alabilen çocuklarda ek vitamin takviyesine gerek olmuyor. Alınan ek vitaminlerin boy uzamasına bir katkısı bulunmuyor.

Gereğinden fazla alınan protein ve kalori de boyu uzatmıyor.Beslenme yetersizliği boy kısalığı nedenlerinin başında gelir hatta en önemlisidir. Yiyecekler boy uzamasında ne ölçüde etkilidir ya da bir etkisi var mıdır? Evet kesinlikle vardır hatta gıdaların boya etkisi hamilelik döneminde başlar. Çocuğun normal boylu olabilmesi için anne sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmeli, sigara ve alkolden uzak durmalı, hamilelik döneminde diyet uygulayacaksa bu diyet çok sıkı olmamalı hatta kilo vermek için çalışmamalıdır. Ayrıca fazla alınacak kiloların da gebeliğin sağlıklı şekilde sürmesini engelleyebileceği unutulmamalıdır.
    Çocukluk döneminde iyi bir gelişim için uyku çok önemlidir. Düzenli uykunun, zihinsel ve fiziksel gelişim için önemi, bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Boy Uzamasına Yardımcı Olan Besinler
    Boy uzamasına yardımcı olan besinler genellikle kalsiyum -fosfor ve d vitamininden zengin yiyeceklerdir… bunlar içerisinde yoğurt – süt -peynir – tereyağ , ceviz , fındık , balık gibi yiyecekler sayılabilir..
    kalsiyum , fosfor ve d vitamininden zengin süt ve süt ürünleri yanında , balık ve baklagiller yemenizi ve basketbol – voleybol gibi sıçrayıcı sporlar yapmanızı öneririm..
    halter , güreş gibi sporlar ; boy uzamasına mani olan sporlardır ve yapılmaması gerekir..
    ayrıca güneş ışınları ; kemikleri geliştiren ultraviyole gibi faydalı ışınlar içerdiğinden kısa süreli güneş banyosu yapmanızda fayda vardır…
    http://www.uzamakistiyorum.net/boy-uzamasi-ve-beslenme

TorettoEA ve xyz1995 bunu beğendi.
  3. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hocam teşekkürler

Yöneticilerden tekrar rica ediyorum bu konuda futbol bile boyu kısalttır diyecek kadar yanlış bilen insanlar var konu kapatılmazsa herkese faydalı olacağını düşnüyorum

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet çok doğru bir bilgi vermişsiniz.Ama bu konuyu bu kadar bilgiyle sınırlı tutmayalım ve konuyu birazcık daha açalım boyumuzun uzaması için yapabileceğimiz egzersizler nelerdir ? başlıcasına bunların hepsini öğrenelim.Boyumuz kaç yaşına kadar uzar ?Boyumuzun uzaması için yapabileceğimiz ek şeyleri öğrenelim..Birçok daha soru bulabiliriz bu konuda sadece basketboll oynamak yeterli midir? Hergün ne kadar süt miktarı tüketmeliyiz...

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Arama Kelimeleri : boy

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş