Boy egzersizleri hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mewthree tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1992 doğumlu bir birey olarak 18 yaşımı doldurdum. Enine gelişme bundan sonra pek mümkün olmasa gerek, gelişme dönemimdeki asosyallik ve hareketsizlik gibi anormal durumlarımdan dolayı da kas dokularım neredeyse yok derecede. Bu kemik gelişimimi inanılmaz ölçüde kötü etkiledi, gerek boy olsun gerek en olsun.

Bu sebepten dolayı ilk çalışmalarım boy uzatmaya yardımcı yönde olacak, artık beslenmeme de dikkat edeceğim. Çünkü gelişim evremi ortalama 1.70 boy ve 50 kilo ile geçirdim, bu da benim için bir eksi. Bildiğim kadarıyla omuriliğe baskı yapmayan egzersizler boy uzamasına yardımcı oluyor. Ayrıca eklemlerimin açılması sonucunda da yaklaşık 3, 4 cm kazanacağıma inanıyorum çünkü, eklemleri neredeyse tamamen kapalı bir insan varsa o da ben olmalıyım diye düşünüyorum.

Forumda çok konuşulan boy konusunda herşeyi okudum fakat hangi egzersizlerin omuriliğe baskı yaptığını ve hangilerinin uzamama yardımcı nitelikte olduğunu hala çözemedim. Uzamama yardımcı olacak egzersizler hangileridir? Bu soru bacak egzersizleri için de geçerlidir? Bacak egzersizlerinin uzamayı olumsuz yönde etkileyenleri var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yukarıda verdiğim bilgilerin yanına ölçülerimi de ekliyorum, yorumlarınız açığım.

Ölçülerimi https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...den-t2517.html bu linkte verilen resime göre aldım.
    Sanırım şimdi neden vücut geliştirmiye ihtiyacım olduğunu anlayacaksınız.

boyun 35
    kol(pazu) 28
    ön kol 23
    bilek 16
    göğüs 80
    bel 71
    kalça 85
    bacak 82
    baldır 31
    ayak bileği 21
    omuz 97
    Not: Ölçülerimi mezura ile aldım, metre diye adlandırdığımız aletlerle biraz daha küçük çıkıyor biliyorsunuz. Boyum metre ile ölçüldüğünde 1.72/3'tür.

İlerleyen dakikalarda kendim çevireceğim boy uzatma hakkında bir kaç yazıyı da ekleyeceğim, egzersiz şekilleriyle birlikte fakat bunlar stretching üzerine olacak. Benim sorum daha çok body building/fitness hareketleri ile kas geliştirmeyi hedefleyerek uzamaya yardımcı olmak, onu tetiklemek.

Ölçülerim hakkında yardımcı olursanız da sevineceğim, şu an sahip olduğum ölçülerin vasat bile olmadığının farkındayım, motive edici hikayeler yardımcı olabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01.08.10 00:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 31.07.10 23:41 ----------

Boy uzatmak için en efektif yöntemlerden biri, duruşu(posture) düzeltecek, merkez kaslarını güçlendirecek ve bedeninizi, kan akışınıza daha fazla büyüme hormonu salgılatacak bir egzersiz programıdır.Bu kanıtlanmıştır ki, yüksek yoğunluktaki bisiklek, sprint veya yüzme gibi anaerobic aktiviteleri vücudun büyüme hormonu salgılamasında büyük etkisi vardır.

Boy uzatma egzersizlerindeki bize sonuç verecek bir diğer etkili yöntem ise esnetmektir ve bu makelede bunun üzerine yoğunlaşacağız.
    Esnetmenin genel amacı, yük kaldırma ve dayanıklılık antrenmanı gibi diğer dayanıklılık temelli antrenmanlardaki koşulları taklit etmektir.Bunun getirisi güçlü arka ve abdominal kaslarıdır.

Bu neden olumlu bir şeydir?

Basitçe bakmak gerekirse, güçlü kaslar 'invertebral' disklerinin arasındaki sıkışıklığı azaltır. Bu omuriliğimideki 'cartilage'i kalınlaştırarak omuriliği uzatır ve böyle doğal bir yöntem olarak da boyumuzu uzatır.
    İyi bir program bedenimizi her açıdan haraket ettirecek çeşitli egzersizleri içermelidir. Bu bedininizin daha esnek hale gelmesini ve de kemiklerin ve kıkırdağın uzamaya daha elverişli olmasını sağlar.

Bu makale size üç temel esneme hareketi sunacak ki bunlarla bedeninizi güçlendirip, uzatıp boyunuzu uzatabilesiniz. Bu üç boy uzatma egzersizi son derece etkilidir ve bunlar egzersiz programının önemli bir bölümü olmalıdır.

Asılmak - Büyümeye en büyük engellerden biri yer çekimidir. Gününüzün oğunu boylamasına bir pozisyonda geçirirsiniz. Tüm gün yer çekimine mağruz kalmak omuriliğinizi ve disklerinizi sıkıştırır ve kıkırdağınızı sıkıştırıp, incelterek sizi kısaltır.

Nasılsa, bu etkiyi küçük bir egzersizle tersleyebiliriz. Çünkü ağırlık, alt gövdenizi esnetir ve vertebraeleriniz arasındaki gerilimi azaltır.
    Aslında, asılmanın bireyin boyunu 3-5 cm uzattığı bilinmektedir.

Vücudunuzu tamamen uzatabileceğiniz yeterli yükseklikte yatay bir bara ihtiyacınız olacak. Eğer bedeniniz tamamiyle uzanamıyorsa o zaman rahatça asılana kadar dizlerinizi hafifçe bükebilirsiniz.

Barı kavradığınızda avuçlarınız yüzünüzle aynı yöne baksın, barı ters kavramayın ve baş parmağınız da hafifçe dokunsun.

Asılırken, kollarınızı, omuzlarınızı ve kalçalarınızı yapabildiğiniz kadar rahat bırakın. Bu yer çekiminin bedeninizi çekmesine daha da yardımcı olur. En azından 20 saniye asılmaya bakın ve işlemi bara tekrar asılabildiğinizde tekrarlayın.

Egzersizi de en az 3 kere tekrar etmelisiniz. Bir de, asılırken bilek ağırlıkları giyerseniz bu sizin yararınıza olur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:24 ----------

Devam edeceğim makaleye fakat modlar yardımcı olursa iyi olur, ilk mesajımı editleyemiyorum ve de farklı mesaj olarak atamıyorum. Makalenin hepsini bir mesaj olarak atmayı planlıyordum. Geç olduğu için yarıda kesiyorum makaleyi, yarın tamamlarım.

acer bunu beğendi.
  2. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yerde Yüzmek - Alternatif Tekme olarak da bilinen bu egzersiz arkamızın alt kısmına odaklanır. Bu egzersize yere yüzüstü bedeniniz tamamen uzanmış bir şekilde başlayacağız.

Kollarınızı ileriye doğru düz tutun, avuçlarınız da yere karşı olsun. Sol kolunuzu sağ kolunuzdan yukarıya kaldırın. Sonra, bacaklarınızı düz tutun ve sağ bacağınızı yerden kaldırabildiğiniz kadar yükseye kaldırın.

Bacağınızı kibarca indirip diğer bacağınızı kaldırmadan önce bu pozisyonu en az 4 saniye korumaya bakın. Amacınız bu pozisyonda 20 saniye kadar durmak olmalıdır. Ayrıca, bileklerinize ağırlıklar(abartmadan) eklemek dayanıklılığı arttıracak ve alt arka kaslarınızı güçlendirecektir.

Pelvic Kalkış - Bu egzersiz fitness antrenörlerinin en favorisidir. Basittir ama kalçalarınızda ve omuriliğinizde oluşan esnekliği çabukça hissedeceksiniz.

Egzersize kollarınız ve sırtınız yere yapışmış bir şekilde sırt üstü yatarak başlayacaksınız. Dizlerinizi bükün ve ayağınızı poponuza yaklaşabildiğiniz kadar çekin. Sonra, arkanızı kaldırın ki kalçanız yukarıya yönelsin.

Bu pozisyonu en az 20 saniye koruyun ve 30 saniyeye çıkarmaya çalışın. Bu hareketi tekrarladıkça, ön kalçanızda gittikçe daha ok esneme hissetmelisiniz.
    Herhangi bir egzersiz sistemine başlamadan önce doktorunuza gidip bedeninizin yeteri kadar sağlıklı olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Gayret egzersizleri, boy uzatmak için yaptığımız uzatma egzersizleri gibi devamlı yapılmalıdır ama yeniyseniz ağırdan almalısınız. Bedeniniz egzersizlere alıştıkça çalışmalarınızın yoğunluğunu arttırabilirsiniz.

Disiplinli bir uzama egzersiz programı geliştirdiğinizde, bedeninizin büyüme hormonu seviyesini yükseltmesinde ve korumasında yardımcı olmuş olacaksınız. Bu yüzden, ne kadar efektif ve düzenli egzersiz yaparsanız uzama şansınızı o kadar arttırmış olacaksınız.

Bu basit boy uzama makalemizi burada bitiriyoruz, daha kapsamlılarıyla karşınıza çıkacağız.

Not:
    İlk mesajımdaki Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01.08.10 00:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 31.07.10 23:41 ----------
    'dan sonra yazanı ikinci mesajda birleştirebilirse moderator arkadaş minnettar olacağım. Sonra da bu notumu silsin lütfen, forumun edit ve mesaj sistemi diğerlerinden farklı olduğu için sorun yaşadım ilk çevirilerimde. Teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:50 ----------

Toplumumuz boya büyük önem vermektedir. Eğer kısaysanız ister istemez haksız bir dezavantajınız olduğunu hissetmişsinizdir.
    Nasılsa, bu engeli aşma ve bedeninizi büyütme yeteneğine sahipsiniz. İçinizden sadece geçirmiş olsanız da elbet nasıl uzayacağınızı aklınızdan geirmişsinizdir.

Cevap, iyi bir egzersiz programı, sizi uzatmaya yönelik özellikle esnetme haraketleri içeren. Egzersizinizin bedeninizin gelişme olanağı en yüksek olan bölgelerinde yoğunlaşması önemlidir.

Arkanız tam anlamıyla bedeninizin üzerine kurulduğu alandır. Arkanız, spesifik konuşmak gerekirse omuriliğiniz, dik durmanızı sağlar ve diğer tüm aktivitelerinizi destekler.

Arkanız kompleks bir yapıdır ve boyunuzu belirleyen etmenleri içinde taşır. Bu yüzden, arkanızın sağlığı ve omuriliğiniz boyunuz üzerinde en etkili kısımdır.

Arkanız temel olarak 3 bileşenden oluşur. Omurunuz, omuriliğinizdeki kemiğin 33 bölmesidir. Omurunuz ergenlikten sonra büyümeyi bırakır, bu yüzden diğer iki bileşene yoğunlaşmamız gerekecek, omurganız, kaslar ve kıkırdağınız.

Omurunuzun aralarında kıkırdaktan oluşandiskler mevcuttur, bunlar omurunuza shock absorber görevini yaparak omurganızın esnekliğini arttırır. Gün içindeki aktiviteniz ve gerginlik kıkırdağınızı çekip, disklerdeki bileşenleri emer ve onları sıkıştırır.

Diğer yandan belkemiğinizi esnettiğiniz kıkırdağa sıvı emip kalınlaşma şansı verirsiniz. Bu kalınlaşma sizi uzatır.Bu yüzdne genel bir bireyin, cinsiyeti kız ya da erkek olsun farketmez, 5-7 cm arası uzama potansiyeli vardır.

Arkanızdaki kaslar duruşunuzu sağlar, belkemiğinize şekil verir ve hareketlerinizi destekler. Eğer arka kaslarınız zayıfsa kötü duruşa ve duruş bozukluklarına sebebiyet verebilir.

Eğer duruş bozukluğunuz var ise, öncelikle, duruş bozukluğu olan insanlar olduklarından bir kaç santi metre kısa gözükürler. Ayrıetten, kötü bir duruş belkemiğinizin kıkırdağına daha çok baskı uygulayarak disklerinizi sıkıştırır.
    Eğer uzamak istiyorsanız, arkanızı egzersizle gülendirip, duruşunuzu düzelterek o sıkışıklığı önlemelisiniz.

Omuriliğinizi destekleyen kaslar, omuriliğinizi sıkışmasını önlemek için güçlendirilmelidir. Bir de, omuriliğiniz olabildiğince esnetilmelidir ki daha esnek oslun bu da rejenerasyona ve kalınlaşmaya sebep olur.
    Diğer önemli bir nokta ise egzersiz yaptığınızda vücudunuzun salgıladığı büyüme hormonudur.

Kemiklerinizi, kaslarınızı büyüten kompleks hormon budur. Ne kadar iyi çalışırsanız o kadar çok büyüme hormonu salgılamış olacaksınız. Çalışmaların bir çoğu bir şekilde bedeninizi büyütecekse de, esnetmek egzersizleri doğal olarak boy uzatmanın en etkili yöntemidir.
    Esnetmek etkili bir yöntemdir çünkü vücudunuzda büyütmek istediğiniz yerlere odaklanır. Boyunuzu omuriliğiniiz ve bacaklarınız belirler. Onun dışında dğer alışmalar gelişmenizi durdurabilir ünkü kıkırdağınızı zayıflatarak, büyümek için gereken esnekliği azaltır.

Ciddi bir esneme rutini yakalamanız gerekmektedir. Bu disiplinli olmanız gerektiğini gösterir. Ayrıca çalışmanız efektif olana kadar kendinizi esnetmelisiniz. Bu yazı da 3ü yukarıda açıklanmış olmakla birlikte size toplam 15 egzersiz şekli gösterecektir.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2010
  3. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sukhasana - Tüm yoga hareketlerinin merkezi.

Bu pozisyonu öğrenmeniz önemli çünkü, nefes alış verişini kontrol etmenizi sağlayacak ve vücudunuza karşı bir farkındalık sağlayacaktır. Kalçlarınızı ve arka alt bölgenizdeki kasları güçlendirerek, oradaki kıkırdak bölgenin sıkışıklığını atar. Bacaklarınızı ters ve üst üste biçimde oturup, dizlerinizi üzerlerine koyun.

Nefesinizi kontrol edin, derin olsun ve mümkün olduğunca disipline edin, düzenli bir şekilde nefes alıp verin. 1-2-1, 1-2-4 tekniklerini deneyebilirsiniz. Bu teknikler gerekli değildir. Omuriliğiniz dik olsun, kalçalarınızı yere itin ve dizlerinizi hafifçe yere yaklaştırın.

Bir kaç derin nefes aldıktan sonra, en az 5 olsun, nefesinizi içeri çekerken kollarınızı yavaşça baş hizzasına sonra da biraz yukarısına kaldırın, nefes verirken de yavaş yavaş aşşağıya indirin. Bu hareketi en az 5 kere tekrarlayın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:35 ----------

Trikonasa - Üçgen olarak da adlandırılır. Yine bir yoga hareketidir. Yukarıdaki hareketten biraz daha gelişmiştir.

Dengenizi arttırmanı sağlayacak, bu yüzden duruşunuzdaki aksaklıkları gidermede yardımcı olacaktır. Ayrıca üzerinizdeki gerginliği atmak için de gayet iyi bir egzersizdir.

Ayaklarınız paralel olacak şekilde, ayaklarınızın arasında yaklaşık 1 metre mesafe olsun.

Sol ayağınızı sola doğru 90 derece, sağ ayağınızı 45 derece içeriye doğru kaydırın. Nefes alın ve kollarınızı öyle kaldırın ki yere parelel ve yere doğru olsunlar.

Nefes verin ve yüzünüzü sol kolunuz hizzasında aşşağıya evirin ve sol dizinizin sol ayak bileğinizle aynı olduğunu kontrol edin.

Nefes verin ve yüzünüzü sol kolunuz hizzasında aşşağıya evirin ve sol dizinizin sol ayak bileğinizle aynı olduğunu kontrol edin.

Derin bir nefes alın ve sol kalçanızı eğerek sol bileğinize doğru esneyin. Esnekliğiniz maksimuma ulaştığında, sol kolunuzu baldırınızda ya da ayağınızın üzerinde dinlendirecek şekilde ve sağ kolunuzu tavana bırakacak şekilde çevirin.

Kafanız sağ kolunuzun hizzasına bacak şekilde çevirin ve bir kaç derin nefes alın.

Sonra nefes alın ve kollarınızı kalçlarınıza kadar indirirken nefes verin, bedeninizi düzeltin. Topuklarınıza eğildikten sonra aynı hareketi sağ tarafınıza doğru da tekrarlayın.

Bu hareketin çevirisi çok zor idi, bir kaç yanlışlık yapmış olabilirim fakat genelde, dizlerimizi bükmeyerek resimde görüldüğü gibi olmamızı istiyor.

Kedi-Köpek Kedi Köpek hareketi oldukça popülerdir çünkü omuriliğinizi iki zıt yöne doğru uzatır.
    Bu uzatma omuriliğinizdeki tüm kıkırdak diskleri esnetecektir. Bunlar iki farklı hareket olmakla beraber, onları birleştireceğiz ki bedeninizin maksimum esnekliğe sahip olsun ve uzasın.

Egzersize elleriniz omuzlarınızın biraz ilerisinde, dizlerinizin de arasında açıklık olacak şekilde başlayacaksınız. Nefes alın ve kalçanızı havaya kaldırın ve omuriliğinizi ters yönde bükün, göbeğiniz yere doğru bakarken kafanız da yukarıya baksın.
    Bedeninizi tamamen esnetin, kibarca, sonra omuriliğinizi ters yönde bükerek kedi pozisyouna geçin. Hareketi kalçanız aşşağıda, göbeğiniz ve göğüsünüüz içeride bitirmelisiniz. Bu hareketleri ardı sıra yapın ve turlar halinde tekrarlayın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:59 ----------

Ayakta İleriye Bükülme

Basit ve etkili bir egzersiz. Bel kemiğinizdeki sıkışıklığı atıp rahatlatmak için mükemmel bir yol.
    Diz arkaşındaki kirişi, kalçalarınızı, boynunuzu ve tüm arkanızı esnetir.

Egzersize başlarken, ayaklarınızın arası 5, 6 cm açık olacak ve avuç içleriniz uyluğunuzun arkasına değecek. Sonra dizlerinizi bükmeden, ellerinizi, bacaklarınızın hizzasında aşşağıya kaydırın. Uzanabildinğizin kadar uzanın, büküldükçe ellerinizin bacaklarınızdan ayrılmadığına, kenetlendiğinizden emin olun.

Büküldükçe dizlerinizdeki direnci hissediceksiniz, fakat dizlerinizi bükmemelisiniz.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2010
  4. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağıya yönelik köpekleme - Adho Mukha Svanasana olarak da bilinir, bu yoga merkezli manevra esnetme ile boy uzatma yöntemlerinin en etkili hareketlerinden biridir.

Elleriniz ve dizinizin üzerinde alçalarak başlayın. Bacaklarınız omuzlarınız hizzasında açık olmalı ve parmaklarınız ileriye bakmalı.

Dirseklerinizi kollarınızın içi size bakmayacak şekilde konumlandırın. Derin bir nefes alın ve ayak parmaklarınızı bükün, ayak parmaklarınızın üzerinde durmaya çalışıyormuşsunuz gibi olmalı.

Nefes verirken bacaklarınızı düzleştirip, kollarınızı ileri itin.

Kollarınızla itmelisiniz ki omuriliğiniz uzasın. Bacaklarınızın düz kaldığın ve ayaklarınızın yere sıkıca bastığından emin olun.

İlk başlarda bacaklarınızı bükmek isterseniz bu hoş karşılanabilir fakat ileride daha esnek olabilmek için bacaklarınızı dümdüz tutmanız gerekecek.

Ayrıca, omuzlarınızı da düz tutun ve ağırlığınızı eşit dağıtın bu omuriliğinize dayanıklılık kazandıracaktır. O pozisyonda bir kaç derin nefes alacak kadar kalmalısın sonra tüm hareketi bir kaç kere tekrar edin.

Bacak Dize - Janu Shirshasna pozisyonu diye adlandırılır yogada. Yukarıda hareket gibi omuriliğinizin düz kaldığından emin olmalısınız, %100 yarar elde edebilmek için.

Egzersiz yaparken omuriliğinizi düz tutmak çok önemlidir. Bir de manevralarınızda derin nefes alıp vermeyi unutmayın.

Bacaklarınız öne doğru tamamen uzanmış şekilde başlayın. Bir bacağı topuğunuzdan bedeninize yaklaşabildiğiniz kadar yaklaştırıkn, P biçiminde, poponuz yerde sabit kalmalı.

Vücudunuza yüzünüz uzanmış bacağı görecek şekilde şekil vermelisiniz, uzanmış bacağınıza yüklenmelisiniz ve nefes alırken kollarınızı kafanızın üstüne kaldırmalsınız. Arkanızı tutabildiğiniz kadar düz tutun, ileriye bükülürken ve nefes verirken.

Kalçalarınızdan bükülmeyin, poponuzla ileriye doğru yaslanın. Uyluk kaslarınız siz büküldükçe güçlenecektir, tendonuzu rahatlatacak ve daha fazla esneklik sağlatacaktır.

İleriye yüklenmeniz bittiğinde, kollarınızı kibarca kaldırın, ayağınızı alıp eski haline getirin, yavaşça düzleştirin. Sonra diğer ayağınızla P şekline geçin ve aynı egzersizi diğer tarafınız için de yapın.

Ağır tempoda ve derin nefes alarak yapın ki omuriliğinizi iyice esnetebilesiniz.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu başlıktaki amacın soru sormak mı bilgi vermek mi?
    bilgi vereceksen kaynak belirtmelisin.

soru soracaksan da arama yaptın mı..
    boy egzersizlerinin tartışıldığı başlıklar var..yeterli bilgi yoksa da birisinde sorabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ger-ek-boy-uzatma-programlar-t929p2.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boy-uzatma-programi-t184.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boy-uzatma-de-ik-teknik-t4087p2.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boy-uzatma-le-lg-l-t4289.html

6. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında amacım her ikisi birden idi fakat uzun uzun verdiğim bilgiler sorumu engelliyor gibi... Bunun farkındaydım ve yazımı silecektim ki forumun mesajlarımı editlemesine izin vermediğini gördüm, aslında bu konu hakkında da şikayetçiyim, amacınız ne bilmiyorum ama edit için süre sınırlaması çok rahatsız edici benim için.

Soru kısmını silerseniz memnun olacağım, onun dışında da çevirilerime devam edeceğim, link vermeyişimin sebebi bunları bir e-kitap'tan çeviriyor olmamdı ama internette de yazıların bulunduğu bir site var, ingilizce olsa da linklerini uygun bir zamanda ekleyeceğim. Ama dediğim gibi editleyemiyorum mesajlarımı bunları nasıl yapacağımdan emin değilim.

7. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kaynak
    http://growingtallerguide.com/index.php/53/grow-taller-exercises-to-increase-your-height/
    http://growingtallerguide.com/index...se-height-naturally-via-stretching-exercises/
    http://growingtallerguide.com/index.php/232/how-to-gain-height-through-yoga/
    http://growingtallerguide.com/index.php/270/how-to-get-taller-naturally-via-ab-exercises/
    http://growingtallerguide.com/index.php/264/how-to-become-taller-naturally-via-back-exercises/

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:29 ----------

Beyninizin HGH'ın ne zaman ve ne kadar salgılandığını kontrol eder. Uzamak için en iyi yöntemlerden biri beyninizi HGH salgılaması için tetiklemek.

Ayrıca, beyninizi HGH'ı büyümek için salgılatmanız gerek, onarım için değil. Kendinizi böyle programlamak için hayatınızın bir kaç bölümüne önem verip kendinizi disipline etmelisiniz.

Uyku HGH'ınızı arttırmada çok önemlidir. Bedeninizin HGH ürettiği ve kullandığı önemli zaman dilimidir uyku. Yeteri kadar uyumak, uzamak için çok önemlidir.

Eğer çok az uyursanız, bedeninize HGH'ı salgılaması, dolaştırması ve kullanması için yeterli zamanı vermeyeceksiniz. Kronik olarak uykusuzluk çekiyorsanız beyniniz büyümeye odaklanması zor olur.

8 saatinizi derin uykuya ayırabilirseniz beyninize yeteri şansı vermiş olursunuz.

Doğru beslenme de uzamak için çok önemlidir. HGH amino asitlerden meydana gelir. Amino asidler de proteinlerden meydana gelir ki HGH üretimi için bedeninize bunları sağlamalısınız.

Uzamak istiyorsanız gerekli proteini almanız gerekmektedir. Fakat protein tek başına sizi uzatamaz. Yağlar, karbonhidratlar, vitamin ve mineraller de iyi beslenmenin bir parçasıdır. Tüm bunlar, doğru miktarlarda, birbirlerine yardım edecek ve HGH üretimini arttıracaktır.

Bunların ötesinde, ne zaman yediğinize dikkat etmelisiniz. Akşamları çok fazla yemek yerseniz, bu bedeninizi sindirimle meşgul etmeye neden olacaktır.

Eğer gün boyunca az ve sık yerseniz, bedeninize gerekli besinleri vermiş olursunuz.

Diğer bir yöntem de egzersizlerdir. Bilimsel çalışmalar gösteriyor ki aerobik egzersizlerinden sonra beyin daha çok HGH üretiyor.

Fakat, bedeninizi HGH'ın onarım için kullanılmaması için hazırlamalısınız. Yüksek etkili egzersizlerinizi anaeorbic rutinlerle tamamlarsanız, esnetmek kaslarınıza yardım edecek ve kıkırdaklarınızı açacaktır.

Kaynak: http://growingtallerguide.com/index.php/279/tips-to-grow-taller-boost-your-hgh-level/

Sayfayı Paylaş