Boy boy boy

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve baskn35 tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    En baştan söylüyorum, kimse birçok konu var bununla ilgili demesin, görebiliyorum, okuyabiliyorum, fakat burası dertleşme bölümü, herkesin derdi farklıdır.

Her neyse arkadaşlar kafam aşırı derecede bozuk,
    yaş 17 olacak 5 ay sonra. Boyum çıplak ayak 167
    Her zaman bir umudum vardı uzarım 4-5 cm diye,
    bugün büyüme doktoru diye tabir ettiğimiz doktora gittik,
    Anlattı ettik, el üzerinden kemik yaşına baktı, büyüme %90 olasılığında bitmiş dedi, yani dedim 2 cm bile mi uzayamam? malesef dedi.
    Kimileriniz diyebilir erkekler 20 yaşına kadar uzuyor vsvs diye, bende öyle biliyordum fakat ergenlik tamamen tamamlanmış, el röntgeni üzerinden kemik yaşına bakıldığı için artık umudum kalmadı, bilmiyorum belkide psikolojik olarak uzacağım varsa da uzamam kafam inanılmaz kötü, sınav haftam başlıyor, bırakın sınavı bugün spordan geldim yumurtaları önüme koydum 1 saat onlara öylece baktım, 1 saat sonra yedim, gerçekten beni çok üzdü bu boy olayı. Arkadaşlar kendinizi benim yerime koysanıza, ailenizle kıyafet alırken bile büyük alırsınız 15-16 lı yaşlarda, seneye de giyeyim diye, artık böyle birşey olmayacak, ayakkabı deseniz numara aynı kalacak, eve geldim, odamda sürekli çizik attığım duvar vardı, boyuma bakıyordum, tamamen anlamsızlaştı, durum gerçekten gözüktüğünden ciddi, yani aslında böyle durumlarda en azından sağlıklıyım diyip şükredebilen bir insanımdır, fakat bunun üniversitesi var yani gerçekten çok kötü koyuyor insana, ne yeni birşey alasım var ne kendime emek veresim, sürekli yaptığım o esneme hareketleri, uyku düzenim.. hepsi anlamsızlaştı artık gözümde, hayat boş gelmeye başladı resmen, neden vücut yapıyorum diye soruyorum kendime 167 boyla plaja gitsem ne olacak düşüncesindeyim.. çok mutsuz bir dönemdeyim görüşlerinize çok açığım...

Son düzenleme: 15 Mart 2012
  2. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış düşünüyosun senden daha kısalarda var onları düşün cüce insanlar, bacaklarını kaybetmişler, kolunu kaybetmişer var. Onlar hayata küsmeyip sporlarını yapıyorlarsa sende yapıcaksın.

3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    '' ayakkabılarımın olmadığına üzülürdüm ta ki ayakları olmayan bir insanı görene kadar '' demiş bir bilge...

ayrıca tabi ki durumunu anlıyorum ancak üzülmene gerek yok senin boyunda olan bir çok insan var hayatlarından memnunlar ve kısa boyun çeşitli avantajlarından farklı şekillerde yararlanabiliyorlar ; örneğin halterciler ...

rockybalboa7, Efrahim ve baskn35 bunu beğendi.
  4. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkürler yorumlarınız için, 185 ten uzun olanlar bölümüne bakıyorumda insanlar 175 diye mutsuzum diyor, 180 im keşke 190 olsam vesaire diyorlar, bunları okuduktan sonra dönüp kendime bakmak acı veriyor doğrusu

5. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Sevgili baskn35, seni çok iyi anlıyorum desemde içinde bulunduğun hale kimse senin kadar tanık olamaz. Benimde bir çok öğrencim bu durumdan muzdarip ve 1,75 olupta ağlayanlar var.
    Öncelikle şunu belirteyim, amacım kesinlikle ümit vermek değil ama kesinlikle gelişim durdu diye de birşey yok, ama 1 mm uzarsın ama 5 cm uzarsın erkeklerde 21 üzerine kadar devam edebiliyor uzama, öncelikli olarak kan testi yaptır, kandaki bazı değerlerin eksikliğine bağlı olarak gelişim yavaşlamış olabilir, body yapıyorsan, omurgana baskı yapacak hareketlerden uzak dur ( press hareketlerinden kaçın ), çok ağır hareketlerden kaçın, bol bol sallan ( barfiks ), yazın yüzmeye git, basket oyna.
    Şu var ki genetiğin elvermiyorsa gene sıkma canını. Her ne kadar karşı fikirde olsamda doğal yapıyı bozmaya, gerekirse boy uzatma operasyonuna girersin, burnunu hokka gibi isteyen, estetiğini yaptırıyor, sende çalışırsın paranı biriktirirsin, fikrin değişmedi ise gerekirse biraz daha uzarsın.

baskn35 bunu beğendi.
  6. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Bence uzun boylu olmak o kadarda avantajlı değil.Benim bildiğim tek avantajı kızlar uzun boylu erkeklerden hoşlanıyorlar (genel olarak) :D .Şahsen Bende 1.80 falan olmayı istemiyorum kısa boy bana göre daha avantajlı kısalar her zaman daha hızlıdırlar yani bende uzun olmak istemiyorum hem uzun olunca ne olcak bende herkes kendisiyle barışık olmalı ayrıca devedede boy var ama eşşek önde gider diyorum :D

baskn35 bunu beğendi.
  7. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler, fakat ben boyun asıl bu yaşlarda gerektiğini düşünüyorum, çünkü biliyoruzki dünya sağlık ve para üzerine kurulu, bu ikisine sahipseniz herşey sizindir, ama bu yaşlarda fiziksel özellikler daha önplanda tutuluyor, böyle olmak çok üzücü, etrafıma bakıyorum abartı bi kısalığım yok şükür de ediyorum, fakat doktorun artık %90 uzamazsın demesi, beni bu hale sokan olaydı, foruma bakıyorum 2 senelik hardcore badiciler 16-18 arası 3-4 cm boy atmış, açıkcası son 4-5 aydır bende uzama yok tahminimce, press hareketlerine gelince, en fazla yaptığım press omuz press, ondada çok ağır girmemeye çalışıyorum, ha olurki son sette girdiysem, ayağımın altına ağır dambıl sıkıştırıp, asılabildiğim kadar asılı kalıyorum, 3 set kadar yapıyorum bunu, her idman sonunda da yapmaya başladım, haftada 1 saat kışın yüzme vaktim var, yazın istediğim kadar mevcut. 16,5 yaşındayım tam, 3-4m bile bana kafi diyorken bir doktorun gelip artık uzaman tamamen bitmiştir demesi çok saçma, ölüme terkedilen bir hastadan farksız bence

8. azeralkan

azeralkan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 17 yaşındayım lise 3teyim boyum 1.68 civarı sanırım benim de uzamam durdu çünkü uzun süredir (yaklaşık 4-5 ay) en fazla yarım santim uzamışımdır. Bu durum beni çok fazla etkilemiyor çevremde benden 15-20 santim uzunlar da var ama daha kısaları da var

baskn35 bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu pop müzik sanatçısı kısa boylu ama kızlar bayılıyorlar 1.67 o kadarda kısa değil spor yap beslenmene dikkat et zaten hoş gözükürsün yüz olarak yakışıklımısın bilmiyorum ama kendine imaj yapabilirsin giyimine özen gösterirsin saçına hoş bir model verirsin olur biter sonrası için okulunu iyi bir derecede bitirirsin iş konusunda elinden geleni yap belki çok paran olur ondan sonra kedine güvenin fazlasıyla gelir en önemliside okulda kendinden çok emin görün öyle ağlamakla üzülmekle işler yoluna girmiyor değiştiremiyeceğin şeyler için üzülme

Phil_Heath ve baskn35 bunu beğendi.
  10. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sevgili kardeşim, başka bir doktora daha danışmanı öneririm. Tek bir röntgen sonuç değerlendirmesine göre kendini karamsarlaştırıyorsun iyice. Bende ilk defa duydum gerçekten el röntgeninden kemik yaşı tespitini, 17 yaş için tamam tıp aslolandır fakat sanki 1-2 cm dahi atabileceğin düşüncesindeyim. Olmadı, çok kısa da değil boy, internetten o boydaki başarılı sporcuları, belli kariyere tutunmuş kişileri araştır, belli makamlara gelmiş kişilere bak, emin ol hayat, boy ölçüsüne kafayı takıp, dert yanarak geçirilecek kadar uzun değil, üzme kendini, sağlıcakla kal....

baskn35 bunu beğendi.
  11. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim yorumlarınız için, röntgen dün çekilmişti, bu akşam yani yaklaşık 6-7 saat önce yorumladı doktor, hala az da olsa uzama şansımın olduğunu söyledi, fakat çok çok ağır proteine boğma vücudunu dedi, vücut geliştirmene ara vermene gerek yok abartmadığın sürece dedi, ek o larak kesinlikle pilatese yazıl , yüzme ve esneme egzersizlerini düzenli yap, ayrıca düzenli beslenme + uykuyuda yanında tut dedi, aşırı bir moral oldu tabiki benim için, hani 3 cm olsa bile, 170 desek, ayakkabı ile 172 , 173 . Allahın izniyle inşallah uzarım, sağlam bir vücut ile de eksiği kapatırım, tek isteğim 3-4 cm en azından. Yorumlarınız için çok sağolun, elimden geleni yapacağım, uykumuda bugünden itibaren düzene koyacağım

zHeMpa bunu beğendi.
  12. ayberk228

ayberk228 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim bak sana şöyle söyleyim. Hiç kafana takma. Öyle bir vücut yaparsın ki 185'lik adamla neredeyse aynı boyda gözükürsün. Bu arada uzamam diye de kafana takma. Yaşın 17 imiş. 22 yaşına kadar 1.72 cm olursun merak etme. Sen beslen ve sütü sakın aksatma tamam mı ;)
    Sütten nefret etme, hep süt iç. Bende 185 boy var ama istediğim kiloda değilim. buna ne diceksin :) ama takacak bişi yok. azimle sıçan mermeri yararmış.

baskn35 bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    canını sıkma uzar bıraz daha ama uzamasa da yau hayat boya moya sıkılmaya deger mı sen ıslevını gelıstır o vucudun :)

ıyı bır bolum oku :)
    ıyı bır vucut ınsa et :)
    duzgun gıyın adam gıbı gıyın saygı dusyunlar sana tıkı mıkı olma :)
    kız arkadasların olsun bır suru :)
    bır suru kızla konus eglen :)
    her derdın cıın bask arkdasın olsun :)
    ıyı bır hayat yasa :)
    cok para kazan calıs sureklı :)
    cok kıtap oku :)
    entellektuel bılgın artsın :)
    hersey hakkında konusabılmeslısın :)

bole bırı ol ıslevsel bırı ol kımse boyuna bakmaz zaten boyun da ole kısa degıl ortlama bır boy :)

unutma onemlı olan boyu degıl ıslevı :)

Son düzenleme: 27 Mart 2012
    tugi190794, ---RamSes---, Swager ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Danny Boy yine mükemmel bir yorum yazmış :) nedense forumda boy ile ilgili dertleşme bölümüne çok yorum yazan arkadaş görüyorum 20 yaş altı çoğunlukla bende 16-17 yaşlarındayken boya çok takardım sonra aslında kendine güvenin herkes tarafından saygı görmenin kız arkadaş konusundada pek önemli olmadığını gördüm öncelikle zaten temiz bakımlı olunca spor yapınca birde giyimimize özen gösterdiğimizde zaten az veya çok yakışıklı ve karizmatik görünürüz tabiki iş hayatı önemli herkesin girişimci olması gerekli öyle bir iş olmalıki kazandığınız para gün geçtikçe artsın ve giderek zenginleşin belki başaramazsınız ama en azından deneyin entellektüel bilgi çok önemli yükseltmeye çalışın sanatla ilgilenin bayan çevrenizi geniş tutun illa aşk yaşamak zorunda değilsiniz onlarla sadece sohbetde edebilirsiniz belki her konuda olmaz çünkü herkesin bilmediği şeyler var çoğu konuda bilgili olmalısınız öyle sadece 1.90 boyunda olup ve yakışıklı olup bir yere kadar gidersiniz sonra tıkanırsınız tabiki şimdi böyle düşünüyorum lisedeyken herşeyin fizikle boy ile bittiğini sanardım

Son düzenleme: 27 Mart 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  15. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kendine güzel bir vücut , iyi bir bakım yaparsan inan bana boyunu sorun etmezsin.Ayrıca boyun çok kısa değil.Güzel bir fiziğin olsun yeter.Bunun içinde bol bol spor yapmaya devam et.Böylece kendinden kat kat daha uzun olanlardan daha karizmatik ve çekici olabilirsin.Allah'a şükret sakat değilsin.

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    emre aydın-justin bieber bunlarda uzun boylu değil ama kızlar bayılıyor :D

17. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    televizyonda hoş gözüküyor sanatçılar ama birebir yanyana geldiğinde yerelması gibi duruyorlar şahsen kenan doğulu ve serdar ortaçla yan yana geldim :D

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ben de yan yana geldim zaten İstanbulda yaşıyorum konserlere tiyatrolara gidiyorum çoğu müzisyen ve oyuncuyu gördüm ama demek istediğim 2. mesajımdada yazdım bu pop müzik sanatçıları evet kısa boylu ama ünlü herkes tanıyor paraları var son model lüks arabaları var lüks evleri hatta iş yerleri var kendilerinede bakıyorlar 40 yaşındalar nerdeyse ama 20 yaşında gibi duruyorlar yani 1.90 boyunda çok parası olmayan ünlü olmayan insanlarla bir araya geldiklerinde hiç üzüleceklerini sanmam

baskn35 bunu beğendi.
  19. Burak777

Burak777 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben 16 yaşındayım doktora gittim el bilek filmi çekti 165 im 170 olursun dedi 5 cm potansiyelin var dedi daha uzayamazmıyım ben 175 felan istiyorum görüşlerinizi bekliyorum

20. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Hangi bölüme gidiyorsunuz bunun için? Bende gitmeyi planlıyorum

Sayfayı Paylaş