1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boy 192 Kilo 90 2 Aydır Yapıyorum Arnold Olmak İstiyorum :)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve cnrcnr tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. cnrcnr

cnrcnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    omuz 121 göğüs 105.5 kol 35.5 bel 86 . 2 aydır bu sporla urasıorm. en yüksek verimi alabilmem için neler tavsiye edersiniz? ilk etapta hangi bolgelere yogu7nlasmalıyım? supplement olarak onerileriniz ne olur? uzun boylu olmak bu sporda cok fazla dezavantaj yaratırmı? program onerileriniz ne olur?[​IMG]

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    uzunluğun da kısalığın da hem avantajı hem dezavantajı vardır. senin o uzun kasları doldurman çok zaman ve emek alacaktır, ama büyüyebildiğin kadar büyürsün. ne kadar büyüsen (belli gruplar hariç) estetiğin bozulmayacaktır. forumda dolaş, beslenme, antreman hakkında oldukça bilgileneceksin.

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kolun biraz ince, belin ise biraz kalın gibi ölçülere bakılırsa. Ama fotograflarda bel bu kadar göze batmıyor. Kilo fazlan yok gibi, yaktığın kaloriden fazlasını, sağlıklı gıdalarla beslenerek tüketmeye bak. Bol ye ama sağlıklı ye, günde en az 135-180 gr. protein almaya çalış. Maddi durumun uygunsa Supplementlara yönel, unutma yasal supplementlar doping değildir ama kür muhabbetlerinden uzak dur.

Uzun boy konusuna gelince, ben de kısa boylu sayılmam, 1.83 boyundayım ve kolum 41 cm., orta düzey birisi için oldukça kaslı görünüyorum ama senin benim gibi durman için en az 43-44 cm. kol yapman lazım işte uzun boyun dezavantajı bu. Öte yandan senin de kemik yapın 43-44 cm. kolu taşımaya daha uygun, yeter ki iyi çalış, iyi beslen, iyi dinlen, iyi uyu, sigara ve alkolden uzak ol vs. vs.

Şu anda özel olarak geri kalmış bir bölgen yok gibi ama bence kollarını kalınlaştırmaya ilk başta özen göstermelisin, ayrıca belini de inceltmen gerekecek, belini doğru yerden ölçtüğüne emin misin? Kemikten ölçme o zaman fazla çıkar. Göbek deliğinin olduğu bölgeden ölçmen lazım. Bence belin 80cm. falan senin ya da karnını çok içeri çekmişsin fotoyu çekerken.
    Acaba yağ oranın yüzde kaç? Ölçtürme imkanın varsa ölçtür ona göre de belirlemek lazım antrenman stratejini. Şimdilik kas kütlesi katmaya bak, yağlanmaktan da korkma, zaten az yağlanırsın, yağları da yakarsın daha sonra, ama şimdi cardio çalışmaya çok fazla özen göstermene gerek yok, ısınmak için çalış yeter derim, sonra da gir ağırlıklara. Yazın da 3-4 kilo yağı atarsın koşu,yüzme vs. ile.
    Kolay gelsin

4. cnrcnr

cnrcnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    sabah kalktıımda ölçtum bel 82 cıktı fotoda brs kasmıs olabilirm ama simdi yine olctum 86 cıktı ben onu fazla dert etmiorm ama belimin arka tarafındaki yag kutlesi bi turlu erimio
    bu arada yag oranını nerde olcturebilirm? gunde 180 gr proteini nasıl alabilirm? hareketleri 1 gun gogus-biseps dier gun ise omuz-kanat-triseps olarak 2 ye ayırdm sence dorumu? ayrıca bacak da calısmalımıyım? ust bolgeye negatif etki yaparmı?

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bel ölçünü bence de dert etme çünkü fotoda kötü görünmüyor.

Yağ oranını diyetisyenlerde, bazı koşu bantlarında veya yağ ölçücü satın alıp (80 YTL civarı) ölçebilirsin. 180 gr. proteini supplement kullanmadan alman oldukça güç, devamlı yumurta akı ve haşlanmış tavuk göğsü yiyerek olur, ancak supplement olarak whey protein veya aminoasitlerle protein alımına yardımcı olabilirsin eğer bunlara harcayacak para ayırıyorsan. Creatin de kullan.
    Antrenmanları 2 güne ayırıyorsan olabilecek en iyisi bu ama bacak da çalışmalısın, üst bölgenin tam randımanlı gelişmesini önler. Gerçi bacak çalışmadan da çok iyi bir üst vücut yaparsın, tercih meselesi.
    Bence antrenmanını üçe ayır; göğüs-biceps,sırt-kanat-triceps ve omuz-bacak şeklinde.
    Ayrıca her antrenmanda hafif de olsa karın çalışmaya bak.

6. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    Benim tavsiyem kol ve kanat a yuklenmen.Kollarin cok ince kollarini vucudunla orantili hale getir.
    Birazda kanat yaparsan vucudun guzel bi sekil alir.Kilo almayi dert etme ne bulursan ye yaglansanda onemli degil
    yaza bir ay kala kardiyo yaparak tum yaglardan kurtulursun ;)

7. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    Vucut yapin gercektende cok uygun eger birakmayip düzenli bir $ekilde dewzm edersen ileride gurur duyabilecein bi vucuda sahip olabilirsin.Bence ilk etapta kollarina önem ver kollarin güclendikten sonra digerleride otomatik olarak geliscektir.Dogru yoldasin dewam derim yanliz i$in arnold kismina gelince orasi birazcik zor gibi gelio bana :)

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    eger arnoldun hırs ve disiplinine (ve maddiyatına :D ) sahipsen imkansız diye birşey yoktur diyorum

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    arkadaşım boyun dezavantajı olmaz.(bence)uzun boylu olmak herzaman iidir.İİ bir vücudu belki daha fazla sürede yaparsın ama yaptıktan sonrada 170lik vücutçu senin yanında çocuk gibi kalır.Ant üçe böl.göğüs-biceps-karın, omuz-kanat-bel, bacak-triceps...Biceps antremanlarının en yanlış yanı çok fazla set ve hareket yapmaktır...3ü geçme çünkü ufak bir kas grubudur biceps.Triceps de 4olsun en fazla.Bu arada kolun kalın görünmesini daha fazla etkiler triceps.haftada üç gün çalış.pazartesi-çarşamba-cuma çalışırsan eğer bacak çalıştığın gün karın çalış haftada 2gün çalışmış olursun karnı zaten fazlası da ii deil.Bir kas grubu haftada en fazla 2kere çalışılmalıdır.Boyunun avantajını kullan yaza kadar az şey elde etmetsin ffakat istediğin gibide olmaz ona göre.Ama diğer yaza kadar bomba gibi olursun...Çalışmayı aksatma.Protein,carb almaya özen göster.Değerler her yerde var ne kadar alman gerekli falan die.Forumu dolaş yararlı şeyler bulacaksın...Başarılıar..

10. cnrcnr

cnrcnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bende sol goğus sag göğüsten daha hızlı gelişio bu normalmi?

11. bdy

bdy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuan arnold tan daha iyisin.çok samimi söylüyorum.arnold geldi 60 yaşına.doğal olarak kaslarıda çökmüş.

12. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi yaaa sen arnold u nerde gördün bakkaldamı? :lol:

13. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    arnold :roll: :roll: hımmm kardes biraz yogultulman lazım ama arnold olacam diye azimle calısırsan nedne olmasın azimle herşeyin basi:) burdakilere kulak asma senin gibi genclerin bu sporu yapmasi sevindirici devammm :)

ADALEADAM bunu beğendi.
  14. kocaday

kocaday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Muhendisi
    Yer:
    istanbul-atakoy-zonguldak
    Sol tarafın daha çok geliştiğini düşünüyorsan göğüs çalışmalarını bench'de Dumbell'larla çalışmanı tavsiyi ederim böylece her iki tarafa da aynı gerilimi uygularsın(Yalnız her iki kolundan aynı hareketle çalışması gerekir,açı,eğrilik vs aynı olmalı)

Sayfayı Paylaş