Boy 187 Kilo 67 Beslenme konusunda ufak bir yazı. Deneyimliler gelsin.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xelanik tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhabalar.
    Yaşım 17, boyum 187, kilom 66.

Bu spora başlıyalı 4 ay oluyor. Başladığımda kilom 57 civarındaydı ve ben uzun ince bir tahta parçasını andırıyordum. 4 ay içerisinde yağlanmadan 8-9 kilo alabildim. Ama bu benim için yeterli değil. (Boyuma göre)

Lise 3. sınıf öğrencisiyim ve sabahçı olduğumdan dolayı sabahın ilk saatlerinde kalkıp okula gitmek durumundayım. Sizlere bir günde neler yiyebileceğimin listesini ve zamanları vericeğim.

Sizden ricam bana kilo alabilmeme yönelik bir beslenme programı.

Yiyebileceklerim (evde bulabiliceklerim) :
    -Tavuk
    -Süt
    -Yumurta
    -Makarna, pilav, yulaf ezmesi
    -Meyve (muz, elma vs.)
    -Çerez vs.
    -Puding tarzı sütlü tatlılar
    -Ayrıca ev yemekleri ve çeşitli bakliyatlar

Yaptıklarım ve müsait zamanlarım :

-Saat 6 da kalkıyorum. (Kalkar kalkmaz 1-2 saat geçmeden boğazımdan bir lokma geçmiyor. Genelde süt içiyorum 1 bardak ama bazen onu bile içtikten 10 saniye sonra kusuyorum)
    -Saat 12:30a kadar okuldayım. ( bu arada okulda sağlıklı hiç bir şey bulunmuyor. okulumuzun yemekhanesi yok kantin var )
    -13:30 da evde oluyorum ve 14:00 gibi yemek yiyiyorum.
    -16:00 da antremana gidiyorum.
    -Antreman sonrası protein tüketiyorum
    -Ve yatmaya kadar evdeyim.

Sizden ricam bana yarıyacak kilo almama yardımcı bir beslenme programı. Bu forumda bu işin ustaları olduğunun farkındayım. Yardımınıza ihtiyacım var. Okuyup ilgilendiğiniz için şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    sabah kahvaltı şart ; günde 2 öğün yemek yemek sağlıksız bir durum...
    kahvaltı yapınca mide bulantısı bende de oluyor eğer erken saatlerde yaparsam... ancak mecburi olarak yiyorum eskiden ben de kusardım ancak midem alıştı zamanla...
    zararlı fast food ve yağlı abur cuburdan uzak dur ; sporcunun hayatında bunların yeri çok az olmalı...
    komplex karbonhidrata önem ver...

Sayfayı Paylaş