1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boy 178 kilo 68 7~ ay yaş 23

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve parad0x tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

ilk 3 ay basic olarak sadece alt yapı yapmaya çalıştım beslenmeme hiç dikkat etmedim, sonraki 3 ay farklı bir programla ve yine beslenmeme dikkat etmeyerek ve bir takviye almayarak çalıştım, sonuç 0 a yakındı. 2 hafta önce programımı her kas grubu 1 gün olmak üzere 4 e böldüm ve beslenmeme dikkat ederek protein takviyesi almaya başladım. Farkı direk hissettirdi. Resimleri hem yorum almak hem de ileride bakıp vay be demek için ve bu anı ölümsüzleştirmek için ekliyorum. Aslında ben bu sporu 7 aydır yapıyor olarak görmüyorum kendimi. Belki 3 ay yapıyor olabilirim hakkını vererek ama 7 ay dersem yalan söylemiş oluyorum gibi geliyor.

Her türlü yoruma yapıcı olduğu taktirde açığım. Lütfen resimlere bakarken içinizden geçeni yazın ki ben de kendimi geliştirebiliyim fikirler doğrultusunda. Resimler çok güzel olmayabilir. En kısa sürede daha net ve daha belirgin resimler eklicem.

Şimdiden zaman ayıran herkese teşekkürler

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      83,7 KB
      Görüntüleme:
      573
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,9 KB
      Görüntüleme:
      580
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      89 KB
      Görüntüleme:
      527
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      96,3 KB
      Görüntüleme:
      565
  2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    vucudunda yağ oranı düşük görünüyor biraz hacim yapmak senin için iyi olacaktır protein ağırlıklı beslenerek bu işi çözebilirsin ...

parad0x bunu beğendi.
  3. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Selam pump,

öncelikle cevap için teşekkürler. Kütle kazanmak istiyorum ancak çok da fazla istemiyorum. Yağ oranımı bu şekilde tutarak sadece kas olarak kütle kazanmak istiyorum açıkçası ancak bu çok zor. Ara sıra weight gainer kullanmak aklıma gelse de bunu beslenme ile çözmek istiyorum. İş nedeniyle şu an ancak 4 öğün yemek yiyebiliyorum. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği 4 gibi karbonhidrat ve akşam yemeği. Tabi spor sonrası protein alıyorum bunu da öğünden sayarsak 5 yapıyor. Bu şekilde beslenmeye 1,5 hafta önce başladım. Sanırım benim yağ oranımı arttıracak ve gerekli besini almamı sağlayacak beslenme olacak. Ancak bulk olmadan kas yapmak sanırım daha zor. :(

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    başlığında 7 ay diye belirtmişsin ancak beslenmeye dikkat etmediğini de kendin açıklamışsın zaten...

senin fotolarını bakarak şunları söyleyebilirim, vücut geliştirme sporunda beslenme antrenmandan daha önemlidir...

diyelim ki 3 aydır çalışıyorsun... sırttan verdiğin poza göre kanatların çok zayıf kalmış... ancak önden daha iyi görünüyor... sırt pozunda kollarını geriye doğru çekmek yerine kanatlarını biraz kasmış olsaydın daha net görebilirdik...
    kollar düzenli çalışma ile daha iyi olacak gibi görünüyor...
    ancak omuzlarda gösteriş yok... bence senin vücudunda en zayıf bölge omuzlar...

moralini bozmak için söylemiyorum sakın yanlış anlama ama vücudun herhangi bir sporla uğraşan (örn. basketboll) normal birisinin vücuduna benziyor... daha "ben vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum" mesajı vermiyor...
    sen düzenli beslenmeye devam et, kısa zamanda iyi bir gelişme göstereceğine inanıyorum...
    iyi çalışmalar!
    saygılar sunarım!

parad0x bunu beğendi.
  5. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Herkese tekrar selamlar..

Yeni 2 resim ekliyorum bugün çektim. Her türlü yorumunuzu duymak istiyorum arkadaşlar. O kadar kişi okumuş lütfen cevaplarınızı yazın.

Ekli Dosyalar:

6. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Göğüs güzel şekillenmiş ve kanatlar da bi o kadar güzel çıkmış.. Omuzların da geliştiğini belli ediyor.. Kollar da normal olarak artıyor.. Yani bana göre düzenli gidiosun giderek gelişiosn bi hatan yok gibi..

parad0x bunu beğendi.
  7. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    75-76 kiloya çıkarsan daha iyi olur. Tabi sen nasıl bir vücut istiyorsun oda önemli ancak hacimsiz vücut çok da hoş görünmüyor. Vg biraz da hacim kazanmak ve daha güçlü olabilmek için yapılan bir spor. Boyla kilon arasında fark çok olduğu için gelişimin yavaş seyrediyor. Kilo almaktan korkma bence.

parad0x bunu beğendi.
  8. joseph18

joseph18 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Vücutta eksiklerin olmasıyla beraber yinede zemini hazırlamışsın bana göre bundan sonra sana gerekecek ilk şey hacim... hacimlenerek vücudu daaha sağlam gösterebilirsin iyi çalışmalar

parad0x bunu beğendi.
  9. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Yorum yazan herkese teşekkürler. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin arkadaşlar. Konuya ilk eklediğim resimlerle son eklediklerim arasında 1 hafta var. Dengeli beslenmeye ve protein takviyesi alıp kas gruplarına göre antremanımı böldüğümden bu yana ise 3. haftadayım şu an. Haftada 5 gün olarak devam ediyorum.

Her türlü yorumunuzu heyecanla bekliyorum. :)

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    sanırım ilk eklediğin fotolarda iyi poz veremedin... bu fotolarda daha iyi görünüyorsun... oldukça fit... solaryuma girsen biraz bronzalaşsan hatların daha belirgin olur, çok açık tenli olduğun için vücut pek belli etmiyor... :)
    çalışmaya devam! tebrikler...

parad0x bunu beğendi.
  11. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    paradox, dövmeler ve sima tanıdık gedi :) . Sportsta çalışıyorsun dimi...

Sanırım son ekledigin resimler sıcaken yani antreman sonrası resimlerin; bu nedenle biraz yanıltıcı bilgi verebilir.

Antreman programını göremedim eğer nasıl çalıştıgını yazarsan daha faydalı bilgiler alabilirsin...

Vucudunda bence gelişme var en azından fizksel yapın gelişmeye müsait görünüyor, ama biraz hacim alman konusunda vires'e katılıyorum.. Göğüs kasların şekillenmiş ve anatomik olarak daha da iyi bir şekil alacağa benziyor. Kollara biraz ağırlık vermen grektiği kanaatindeyim..

Dietle beraber sıkı spor; doğru yoldasın bence ..

parad0x bunu beğendi.
  12. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    matiz evet sportsdayım :) dövmeler direk ele veriyor zaten kafayı kapamanın manasız olduğunu farkettim :D

dün çektim evet sırf üst göğüs çalıştığım günün ardından çekilmiş resimler..

Antreman olarak şu şekilde:

pazartesi göğüs
    salı sırt
    çarş omuz
    perş biceps triceps
    cuma göğüs + cardio (triceps e çok yüklenmeden)

Güç bakımından bir sorun yaşamıyorum bu program ile, birkaç kişi ara vermediğim için güçde kesilme yaşayabileceğimi max yapamayacağımı söylese de çalışacağım bölgelerde bir sıkıntı olmuyor, zaten haftasonu çalışamayacağım için en doğrusu bu. Bacağı da haftada 1 gün araya sokuyorum :) daha tam asılmadım, bunun dışında her günün sonunda karın hareketlerim var ama onu da 2 günde 1 e düşürmeyi düşünüyorum beklediğimi alamadım çünkü..

matiz denk gelirsen birgün tanışmak isterim :)

İyi çalışmalar ve teşekkürler

13. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    en kısa sürede spora başlamadan önceki resimlerimi ve son halimi eklicem. spordan önceki resimleri görünce kendimle gurur duyuyorum doğrusu :)

14. QYPCHAQ

QYPCHAQ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eminim şuanda o boş geçen ilk 3 ayı ve daha sonrada beslenmeye dikkat etmeden geçen süre zarfını arıyosundur.7 ay az bir süre sayılmaz,çok daha sağlam yüklenseydin çok daha sağlam bi vücuda şimdiden sahip olabilirdin,ama yinede gelişmen fena görünmüyo,dengeli gidiyosun,göğüsler biraz daha önde gibi,kollara ve sırta biraz daha yüklenmeni öneririm.vücudunun bir bodyci vücudundan ziyade daha fit bir vücut olacağını tahmin ediyorum,çünkü vücut yapın öyle gözüküyo.yüklenirsen güzel bi vücut çıkarırsın ortaya,başarılar...

parad0x bunu beğendi.
  15. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

hemde nasıl arıyorum. Boşa harcadığım 5 ayı keşke geri getirebilsem. Hem antreman hem beslenme olarak çok yetersiz ve saçma bir 5 ay geçirdim. Yeni programım benim ve matiz gibi dostların katkılarıyla :))) cidden işe yarıyor. En eksik gördüğüm yerim olan bicepslerim 1 santim genişlemiş dünkü ölçümüme göre 3 haftada. Başından beri böyle gitmek en doğrusuymuş ama en azından hatanın güzel bir noktasından döndüm ve artık daha dikkatliyim. Sırtım pozdan ötürü biraz kötü çıkmış, bundan sonraki resimlerde biraz daha özenli olup pozlarda dikkat edicem.

Yorum için teşekkürler thums:

16. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ oranının düşük olması bence iyi bir avantaj beslenmeyi eksik yaptığımızda gerçekten zamanımız boşa gidiyor her zaman dikkat etmek lazım, kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş