1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boy:177 yaş:18 kilo:67 süre 8 ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve iNFaZ100 tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    http://www.hizliupload.com/viewer.php?id=26251504.JPG
    http://www.hizliupload.com//img/77273505.JPG
    http://www.hizliupload.com//img/60103703.JPG
    http://www.hizliupload.com//img/5855602.JPG
    http://www.hizliupload.com//img/49950701.JPG

Çalışma şeklim şınav mekik dips dumbell 3kg kullanarak ve barfiks 8 aydır bu sporu yapıyorum eksiklerimi ve yapmam gerekenleri söylerseniz çoks sevinirim b işi hayat boyu ve amatör olarak yapmak istiyorum amacım güçlü , dinç , çevik ve fit olmak istiyorum kas yapmak istiyorum şimdiden teşekkürler

2. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    her türlü eleştiriye açığım kendimi tecrübe ve bilgilerinize bırakıyorum nasıl çalışmalıyım ne yapmalıyım ne kullanmalıyım vs. saygılarımla

3. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Ölçüler(soğuk)
    göğüs 107cm
    kol 34cm
    bel 75cm

4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    8 ay önce kac kiloydun ve ölcülerini hatırlıyormusun? sanırım sen kilo almışsın , şınav göğüse biraz yetersiz gibi kalmış sanki ama vücut genel oranla iyi görünüyor

5. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    8 ay önce 70 kiloydum vücutda daha yağlıydı düzenli yapamadım fazla da gelişemedim bu yüzden ve iyi bir program istiyorum çok ağırlık az tekrar la ağırlık çalışsam olurmu sizce iyi gelirmi yani

6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ilk bunu bilmelisin bu sporda genel olarak herşey beslenmede biter . sen antremana devam eder yağlı beslenmeyede devam edersen yağlarından kurtulamazsın. İstediğin yağsız parçalı kas şeklinde görünümse eğer yağsız beslenmeye başlamalısın mesela yağsız tuzsuz makarna yağsız şekilde pilav bunların tadları kötü gelebilir ama yapmak zorundasındır yağsız süt , cuklata& fast food & cips & türü aburcuburlardan uzak durman gerekir .. bir yemeği yerken düşünmelisin ben spor yapıyorum yağ almamam lazım bunu yememem gerekir diye ve birşey yerkende benım vücuduma protein karbonhidrat lazım bundanda yemem lazım tadı kötü olsada yemem lazm demelisin .. calışırken bedenini kendini yoruyorsun unutma bunun hakkını beslenmede düşünerek verirsen gerçekten istediğin vücuda sahip olabilirsin ..

7. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    hiç bi amino asit protein tozu kullanmadım bu güne kadar kullanmayıda düşünmüyorum diyetisyene gidiyorum oldu zaten kiloları da orada verdim 2.5 kg yağdan verdiimi söledi bi alet var ondan ölçüyo peki protein kullanırken hayvansal mı bitkisel mi kullanmalıyım baklagillermi et türü mü yemeliyim

8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

ek besin hakkında pek bir bilgim yok bende zaten sadece 2adet ek besin kullandım ve memnun kalmadım whey protein & gainer 2side görevini yeteri kadar yerine getirmedi sanada tavsiye etmem ama kullanmak istersen bir belgesi başarısı olan bir vücut geliştirmeden yada body building yapan doktor tanıyorsan ondan yardım al , sanal ortamda sana önerilen ek besin vücuduna pek bir fayda göstermez.

9. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    llanmayı dşünöüyorum :) kullanmam da zaten öle şeylere girme niyetim yok doğal olan kas en iyisi

10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ..1yılda sahip olabileceiğin vücuda 6ayda sahip olabilieceksen ve hem zamandan kazandırcak hemde seni mutlu edicekse bence ek besin gayet güzel ve gerekli ama doğru zamana doğru ek besin...

rıdvan bunu beğendi.
  11. rıdvan

rıdvan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci_lise2
    Yer:
    denizli
    ben arkadaşa katılıyorum nerde ne kullancanı bilmen gerekiyor beslenmene dikkat etmelisin bol bol salata yemelisin mesela hergün meyve tüket yumurta ye çi yumurta iç sabahları aklına geldikce şınav cek nekadar cektin önemli değil zorla kendini karın kası sanki belirlenmeye başlamış göğüsler az bişi belli yani başlangıc var omuzun cok eksik kanat az var başlangıc var sende pazular cok zayıf onlara özen göstermelisin göğüs basarken ilk önce şınav cek yada spora başlamadan önce işte 15 tane şınav cek öyle başla ısınmış ol yani

12. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    çig yumurta icmek gibi bi hatya sakın dusme tehlikeli mikrop kapabilirsin çig yumuratnın bir mantıgı yok zaten protein degeri 120 dereceye kadar dusmuyor suda haslayıp yemeyi tercih et su zaten 100 derecede kaynadıgından dolayı yumurtayı en iyi tuketme yolu haslayıp yemek

13. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    2ay boyunca karışımım yüzünden hergün 9 adet çiğ yumurta akı tükettim ,hiç bir zararı olmadı fakat forumdakileri okuduktan sonra yumurtayı çiğ tüketmeyi bıraktım rafada yada haşlanmışta sevmiyorum tadı iğrenç günlük protein alımım alt üst oldu , bıldırcın yumurtası hakkında bilgi toplamaya başladım çiğ tüketimi hakkında bir bilgisi olan varsa link koyabilirmi forumda bulamadım

14. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    spora başlangıçta mekik çekiyorum 3x50 sonra şınav 3x15 daha sonra dips 3x15 sonra adını bilmediğim bi boyun hareket var dumbellları yukarı doğru itiyosun onu da 3x15 ve kollara da 3x15 yapıorum ve bitiyo benim bulunduğum yerde spor salonu ve doktor falan yok burası küçük bi yer nerde ne amino yada protein tozu kullanmalıyım bilemiyorum

15. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    peki ya bu amino yada protein tozu kullanarak kas erttırıyoruz fakat güç ve dayanıklılık artarmı sizce

16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    kendimden örnek vereyim salona ilk basladığmda şınav pozisyonu alp 1 tane nizami cekemezdim cok zafıytım amino asit ve protein tozu kullandım 1ay boyunca ve normal olarakta 3ay body yaptım şuan nizami 35-40 şınav cekebiliyorum bu gücün arttığının göstergesi veya bir alette X kg girebilirken smdi o alete X+20 KG girebiliyorm buda gücün arttığının simgesi sadece 5kg aldım hacim fazla değişiklik yok ama güçte artış var zaten sen hacim yapmak isterken gücünde artıyor merak etme :) 8-12 arası tekrarda yapılan antremanlar güç antremanıdır piramit calısma sistemi ise hacim antremanıdır ki piramit calısma 6ay-9aylıktan sonra veriliyor genelde calısanlara .

17. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    ben her hareketi 3x15 yapıyorum scoobz yani güç artışı olmazmı örn: 3x15 şıınav 3x15 dips,15-10-9 barfiks güçtn yana bi problemim yok ama daha da fazlasını istiyorum ne yapmalıyım

18. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    eğer sen güc istiyorsan setlerini 8-12 arasında bırak hareketi yaparken 8 yapıcam 12 yapıcam diye konsantre olma kaldrabildiğin son güce kadar kaldır bundan sonra şuna giricem gücüm kalmaz ağır girmiyeyim deme girebildiğin kadar gir mesela şınav için sırtına ağırlık alabilirsin yada tek el şınav cekebilirsin farklı şınav metotları var zorlaştırmak için , dips içinde dizlerine ağırlık koyabilirsin , barfix için yine ayaklarına ağırlık koyabilir yada her tekrarda 2sn kolların acık bekliyebilirsin yani yaptğn antremanda 8-12 arasında kalsın hem hacim hem güç seninle birlikte gelir . [tabi beslenmen cok önemli]

iNFaZ100 bunu beğendi.
  19. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    çok saol scoobz çok yardımın oldu dediğin gibi yapıcam

20. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    sayın tecrübeli dorum üyeleri aklıma bi soru takıldı nerde soracağımı bilmediğimden buraya sorumu yazıyorum acaba kardio yapmadan yağ yakılabilirmi ağırlık antenmanlarında eğer yakılıyorsa bu benim içinde geçerli olumu antrenman şeklimden dolayı soruyorum

Sayfayı Paylaş