1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boy : 1.90cm Kilo : 86kg 5 Aylık Çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yakup16 tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Spora Başlamadan Önce :
    Boy : 190cm Kg: 70kg

Bu spora 5 ay önce başlamıştım. Amacım sadece ve sadece kilo almaktı. 5. ayın sonunda 86kg a ulaştım.

5 ay Spor Yaptıktan Sonra :
    Boy : 190cm Kg : 86kg

Bundan sonraki hedefim Proteine yönelmek. Hangi protein tozlarını önerirsiniz ?

Yorumlarınız için Şimdiden Teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Omuzlar göze çarpmaya başlamış. Öncesine göre baya dolgunlar. Yanlış anlama genel olarak gelişme var ama en çok dikkatimi omuzlar çekti. Yalnız halen yolun başındasın, eğer durumun elverişliyse, Protein tozunu biraz daha ertele derim.

yakup16 bunu beğendi.
  3. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için çok sağol. Yolun başında olduğum zaten aşikar..:) Bilmiyorum altyapı olarak kendimi hazır hissediyorum fakat yaz da geldi. Performansımda düşüş var.Rahatlıkla yaptığım hareketlerde şu sıralar zorlanıyorum...

Son düzenleme: 28 Mayıs 2010
  4. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    sanırım iyi beslenememişsin, tamam kilo almışsın ama yağlı olarak kilo almışsın arkadaşım, biraz daha beslenmene dikkat edebilirsen 1.90 boyuna yazık etmemiş olursun. protein tozu almadan önce beslenme düzenini oturtmalısın, günlük aldığın protein, karbonhidrat, yağ miktarını alışkanlık haline getirmelisin. kolay gelsin, başarılar.

yakup16 bunu beğendi.
  5. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için teşekkürler öncelikle. Dediğim gibi sadece kilo almak istiyordum. Bundan dolayı da sadece karbonhidrata yüklendim. Kötü beslendiğim hakkındada şunu söyliim; protein olarak hiç bişi almadım. (spor günleri 3 yumurtanın ve normal yemeklerin dışında). Ayrıca kalori hesabı yaparakta beslenmedim. Amacım sadece kilo almaktı. Yağlandığımı zaten inkar edemem. Fakat fazla bi göbeğim de yok.

iris bunu beğendi.
  6. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Sabahtan akşama kadar neler yediklerini burda yaz, bizde ekleme çıkarmalar yaparak sana yardımcı olmaya çalışalım beslenme konusunda. Birde ölçülerini yazmayı unutmuşsun.

7. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ölçülerimi malesef bilmiyorum fakat kollarımın aşırı derecede geliştiğini söyleyebilirim. Yemek konusuna gelince ;

Sabahları kahvaltımı herkes nasıl yaparsa o şekilde yaparım.

Öğlen yemeğimi ise spora gitmeden 2 saat önce yerim.Ne yediğimi sorarsan;pilav veya makarna, bunun yanındada ana yemek.

Spordan çıkınca ise 3 yumurta + 1 meyve suyu + muz yerim.

Akşam yemeğinde ise; ekmeğin 3/4 ünü ve ana yemekle beraber pilav veya makarna mutlaka yerim.

8. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    O zaman önce beslenmeni bir düzene oturtman gerekiyor. Günde 3 öğün değilde 5-6 öğün yemeye çalış. Azar azar sık sık ye. Sabah kahvaltısı ve antremandan sonrası en önemli öğünlerdir. Gece boyunca aç kalmış vucuduna protein takviyesinde bulunman lazım sabah kahvaltısında, 100gram lor+sütle yulaf/müsli/nesfit/lifalif vs+antremandan sonraki yumurtalarıda sabaha alırsan, güne bomba gibi başlarsın. Antremandan sonrada muz ve meyve suyu guzel bir ikili ama en azından 150-200 gramda tavuk eklersen kaslarının tamiri için gereken proteini sağlamış olursun. Akşam akşamda o kadar ekmek çok fazla. Beyaz ekmek değilde çavdar ya da kepek ekmeği yap(1-2) dilim. Sabahla öğle arası öğünede meyve ve lor/yoğurt ekleyebilirsin. Bunlar benim tavsiyelerim tabiki de herşey sana kalmış. Ama beslenmeni bu şekilde düzenledikten sonra protein tozuna bir sure daha ihtiyacın olmadığını göreceksin.

yakup16 bunu beğendi.
  9. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyelerin için teşekkürler...Dikkate alıcam

10. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    yaşını yazmayı unutmuşsun?

11. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısın..:) Yaşım 20.

12. kai

kai Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şüphesizki bodybuildinge dair olarak, herkes kendi bilgi, tecrube ve değerlendirme ölçütleri çerçevesinde yorumlar yapar, bende bu düstur çerçevesinde resimleri bir değerlendirmeye tabi tuttuğumda 5 aylık zaman dilimi içerisinde gayet başarılı bir profil ortaya çıkarmış olduğunu rahatlıkla belirtebilirim. Elbette birçok eksiğin var, ama kendini sunuş başlığında zaten iddialı bir söylemin olmamış, gayet mütevazi bir kavrayışla kendini ifade etmişsin, bu ifade ediş çerçevesinde değerlendirildiğinde vücudunun iyi bir gelişim gösterdiği aşikar. ön omuz başları ve kanatlara biraz daha ağırlık vermen mevcut olan durumu daha iyiye götürecektir. bunun yoluda elbette ağır çalışma prensibine dayalı bir antreman programı ve bu programa uygun bir sistematik oluşturmayı gerektiriyor. eğer sup. olayına yeni başlayacaksan 3-4 ay boyunca protein tozu, glutamin ve creatin dışında başka bir sup. kullanmamanı öneririm, sup. çeşitliliği arttıkça kullanılan ürünün tek başına göstereceği etkiyi anlayabilmek zorlaşıyor, ama mevcut ürünleri tanıyıp, karakteristiğini keşfederek çeşitliliği arttırmak ürüne dair bilgilenmeni sağlıyor. bu durum sahte ürünlere karşıda bir nevi emniyet sübabı işlevi görür, zira ürünün vucuda dair etki alanını biliyor olursun.

yakup16 bunu beğendi.
  13. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için çok teşekkürler öncelikle.Güzel bir yorum olmuş;hem spor yönüyle hem de edebi yönüyle...

14. Di

Di Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hocam, omuzlar cok meydana cikmis.

15. tanerrap

tanerrap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    helal valla 5. ayın sonunda toplam 16 kilo helal valla ben 3 bucuk aydır toplam 3 kilo alabildim nsl becerdin usta okadar kilo almayı?

16. fero

fero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm benim yas 17 boy 1.70 sizce boyum iyimi ve düzenli süt içiyorum ..aynı şekilde barfix çalısıyorum boyum biraz daha uzar mı?

17. degirmenciemrah

degirmenciemrah Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğin süre çerçevesinde 16 kilo alman büyük başarı, aldığın kiloların hakkını vererek antreman yapmanın zamanı gelmiş. Mesela press hareketlerinde max zorlamalara başlayabilirsin.

Başarılar

18. emre08

emre08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yakup helal olsun ii bi sonuç çıkarmışın büyük başarı 16 kilo vucutta üçgenleşmiş başarılarının devamını dilerim...

19. yakup16

yakup16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız İçin Teşekkürler Öncelikle. ''Nasıl bu kadar kilo aldın ?'' Sorusuna cevaben; Tek yaptığım düzenli uyku ve karbonhidrata yüklenmek. Şu örnekle açıklayayım; antrenmandan sonra ki öğüne çok dikkat ettim. Diğer aile bireyleri 10 dk da yemeklerini bitirirken benim yemek yeme sürem yarım saatti. Tamamen azim ve istek.

Fero arkadaşımın sorusuna gelince; Boyun Türk standartlarında. Yaşında 17. Belki 1-2 sene daha uzayabilirsin.Bu senin genetiğin ile ilgili. Bence genetik faktörü boy uzamasında oldukça etkili...

20. emre08

emre08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yakup ne zaman devam ediyon salona ?

Sayfayı Paylaş