Boxta kariyer yapmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve steve fox tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. steve fox

steve fox Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba foruma yaklaşık 2 aydır üyeyim şimdiye kadar fazla mesaj yazmadım sadece takip ederdim ama kafama takılan ve geleceğimde önemli aklıma takılan bir kaç soru var ve cevabını hiç bulamadım yaşım 15 170 boyundayım 1 yıldır falanda body yapıyorum birazcık omuz biceps ve karın kaslarımı güçlendirdim ama boxör olmak istiyorum bu işe başlayıp milli sporcu olmam için box salonuna gitmek için geçmi kaldım yoksa ileridemi gitmeliyim özet:boxörlüğü meslek haline getirmem için neler yapmam gerek
    hepinize şimdiden teşekkürlerbench_O

2. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    geç kalmadın bulunduğun ilde il gençlik spor salonuna git yada özel salona git lisans çıkart gerisi gelecektir.

3. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    boks veya dövüş sporlarında kariyer için en fazla şu kadar yaş olmalı diye bir kaide var mıdır? Bir adam gidip 30 yaşında da başlayabilir mi bu tür işlere? Amatör olarak olmadı devam edip ilerleyen 2-3 yılda prof. olma şansı nedir?

4. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Nefes alıyosan geç değildir :)

mirposs ve vücutcuu bunu beğendi.
  5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    prof. boksör olmak doğuştan gelen yetenek olarak açıklana bilir çalışarak bu yetenekler geliştirilir..

İlerleyen yaşla birlikte bedenin bazı faaliyetlerinde genel bir yavaşlama, görülür. düzenli sporla aşılabilecek eksikliklerdir.

10-15 yaş küçük biri kadar aktif olamamamız sizin için şaşırtıcı olmamalıdır. yaş aralığı ile kondisyon farkları mutlaka olacaktır ama bu spora başlamak için bir engel oluşturmayacağı genel olarak söylenebilir. buna örnek k-1 de Peter aerts ilerleyen yaşında halen aktif olarak ringde kendinden yaşça ufak rakiplerine karşı..

Öte yandan, özellikle ülkemizde müsabık sporcuya yetiştirmeyi ana amaç olarak gören bazı branşlar belli yaş üzerindeki kişileri kabul etmemektedirler. Bu branşlarda eğitmenlerden, antrenörlerden ayrıntılı bilgi almanız yerinde olur.

6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Benimde hep hayalimdi boksör olmak ne yazikki olmadi tam yaşindasin hem git saglam bi yere yazil derim

7. 414141

414141 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    33 yaşından sonra lisans vermiyolar..daha önceden lisansın yoksa..e lisans almak içinde en az 2 yıllık idman şart..30 için üst sınır diyebiliriz...boksör olmak içinde kas triceps falan değil..ayaklarını ve belini çok iyi kullanmam lazım....

deist190 bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    30 yaşında başlayıp 34 yaşında dünya şampiyonu olan bir Türk vardı düşün artık erken mi geç mi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:27 ----------

ekleme : prof değil

deist190 bunu beğendi.
  9. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    genç arkadaşım bence sen derslerinde kariyer yap. sporu da beden ve ruh sağlığı için yap. o yaşlarda herkesin hayalidir televizyonda izledikleri sporcular, aktörler gibi olmak. yaş ilerledikçe düşünceler değişir, olgunlaşır. insan hayal dünyasından gerçek dünyaya geçiş yapar. bu nedenle zamanın kıymetini bil ve gerçekçi hedeflere yönel.

ParZ bunu beğendi.
  10. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    netten aradım bulamadım o şahsı ama büyük bir başarı 30'da başlayıp 34'te şampiyon olmak. Ben de çok isterdim böylesine bir başarı açıkçası. Peki bu boks için nereye başvurmamız gerekmektedir bilginizi alabilir miyim? en azından lisans alsak da bir uğraş olsa mesleğimizin yanında... :)

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    senin dediklerinin aynısını Arnold Schwarzeneggere Sylvester Stallone ye hatta bütün oyuncu müzisyenlere demişlerdir bir ülkenin boxsörede aktörede müzisyenede ihtiyacı vardır başkaları hayallerini gerçekleştiremedi diye bu arkadaşımızında hayallerini gerçekleştiremiyeceği anlamına gelmez yeterki azimli kararlı çalışkan olmalım

Son düzenleme: 12 Mayıs 2012
    neverbackdown., ttolga1111, ParZ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Boksör olmak istiyorsan önce boksörlerin biyografilerini oku maçlarını izle bilgi edin.sonra bir salona yazıl istanbul da isen fenerbahçeye git zaten boksör olur çıkarsın :) iyi kulüptür.antrenmanları aksatmadan devam ettir zamanla boksör olup olamayacağını anlarsın.hayallerinin peşinden git kardeşim.muhakkak izlediğin filmlerden etkilenmişsindir bende filmlerden etkilendim boksörlerden etkilendim tabi.boks yapmadan boksu seviyorum demek olmaz.suratına direktleri kroşeleri yedikten sonra seviyorum diyebileceksin boks dövüş sporları arasında en gözü kara olanıdır.

daha fazla bilgi almak istersen özelden görüşelim

13. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence yaşın iyi 1 yıldırda body yapıyormussun vucudun iyi bir halde olmalı. Yani başlamaman için bir sebep yok. Umarım başarılı olursun.

14. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    bende futbolcu olmak istiyordum ailem istemiyordu git sanayide çalış dedi 11 yaşında tornacıya çırak olarak girdim 1985 imkanlar kısıtlı mahallede başladık futbola futbol topunu bulmak zor plastik topla oynuyorduk muhalli ligteki takıma 14 amötere 19 yaşında gittim iş ve antremanlardan pestilim çıkıyordu büyük sahada oynamak hakketten zor olamadık profosyonel futbolcu içimde uhde kaldı 23 yaşında vücut geliştirmeye başladık maddiyatı ağır hala devam ediyorum 35 yaşında kicxboks profosyonel sporcu olmak için hem yetenek istiyor hem zamanın ve paran olacak .
    bu arkadaşlarda yaşayıp deniyecekler yeterki ellerinden tutan destek olan olsun
    ben boksun ,muaythanin,mma türkiyede yayılmasını istiyorum.

rockybalboa7 ve vücutcuu bunu beğendi.
  15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    helal olsun..

keşke futbolcu olsaydınız iyi para var prof futbolculukta :) bu zamanda en kötü topçu bile trilyonlar kazanıyor.1.lig ten bir takıma gidebilseydin tamamdı hayatını kurtarırdın.ama çok istekliymişsin senden benim gibi abi.ben ailem çevremin beni engellemesine izin vermeyeceğim.inançlıyım istekliyim kararlıyım başaracağım.

Türkiye de boksör olmak zor daha elinden tutan destek olan olmuyor işte.yurt dışına gitmek lazım.

ne yazık ki dövüş sporları mücadele sporlarına karşı ülkemizde hiç ilgi alaka yok.bırakın dövüş sporlarında futboldan başka hiç bir sporda yok :)

sizdeki başarma isteğine hayran kaldım.35 yaşında prof kick boks imkansızdır.vücut geliştirme yarışmalarına katılmayı düşünüyor musunuz? bence kendini deneyin ;)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerin doğruda son yıllarda ülkemizde basketbolda ilgi görmeye başladı birazda voleybol tabiki birilerinin elinizden tutması gerekir yardımsız olmaz azim karalılık çalışkanlıkta bir yere kadar

17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tabi ki ben şimdi azimli olsam çalışsam inansam muhakkak bir gün başaracağım.ama sonucu hiç iyi olmayacak.ülkemizde boksör olmak zor elinden tutan olmuyor işte.örnek selçuk aydın adam prof boksör oldu gitti almanya ya neden çünkü Türkiye şartlarında prof boks yapamaz antrenman yapamaz.seneye yazın şampiyonaya katılacağım tam 1 yıl oluyor boks yaptığım müsabık olacağım.şampiyon olursam antrenör bana biraz daha ilgi gösterecek kendimi kanıtlamış olacağım önümdeki tüm kapılar açılır.

ercan hocaya soruyorum oda mt diyor başka bir şey demiyor :) ben müsabık olmak istiyorum başaracağım.ülkemizde boksörlüğün zorlukları vs. nedir biraz bahsetse iyi olacak.

18. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    türkiyede boks ile uğraşanı desteklemezler bide üstüne adamın psikolojisini bozarlar.kendini kanıtlamak isteyen birileri sürekli sana bulaşır ister ki kavga çıksın döversem ben kralım.kimse boksörü tanımaz ben ondan daha iyi adam döverim derler bilmezler ki boksörüm amacı adam dövmek değildir.sınıfımda milli satrantçı var okulda kimse tanımıyor ama okulun futbol takımına bile giremeyen futbol sevdalısı arkadaşları herkes övüyor adamları.

rockybalboa7 ve vücutcuu bunu beğendi.
  19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    aynen dediğin gibi olur kimse benim amacımın adam dövmek artistlik yapmak vs. olmadığını anlayamaz.benim amacım müsabık olmak sporcu olmak.hatta başarabilirsem milli olup ülkemi temsil etmek Türk bayrağını göndere çekmek isterim.benim hedeflerim amacım hayallerim var.bir yol çizdim ve bu yolda ilerleyeceğim.

rockybalboa nında dediği gibi bu ülkeye aktörde lazım mimarda lazım doktorda çöpçüde boksörde thums:

birde annem anlasa benim şampiyon olmasan ne olsun :)

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    futbol basketbol dışı sporlardan para kazanmak ünlü olmak için avrupa ve amerikaya gitmek gerekir kick boxtan örnek verelim Gina Carano hanım uğraştığı bu spordan milyarlar kazandı ülkemizde boxsör bir bayan milyarlar kazanıyormu yada fitnessdan Dana Linn Baıley Jaime Eason gibi hanımlar büyük paralar kazandı acaba ülkemizde fitnessdan büyük paralar kazanan bir bayan var tabiki yok

Son düzenleme: 13 Mayıs 2012
    vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş