Boksda az da olsa iyi dövüşmek için ne kadar süre alır?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve fatihbey.0100 tarafından 12 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. fatihbey.0100

fatihbey.0100 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki yaz Allah nasip ederse 3 ay boks veya başka bir dövüş sanatı sporuna gitmeyi düşünüyorum. Benim özgüven sorunum var. Cılız biri değilim çok şükür fakat dövüşemiyorum, korkuyor gibi hissediyorum, Heycanlanıyorum (adrenalin sorunu). 3 ay boksa gidip sağlam bir duruş kazanıp, yumruktan kaçma, daha sağlam yumruk, kendini daha iyi savunma gibi yerlerde gelişmem olur mu? Ayrıca orada ki boks kursu hocası dövüşte adrenalin sorununu çözmek için 4 - 5 kere ringe çıkartır mı? Teşekkürler.

2. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    3 Ayda yumruk atmayı öğrenebilirsin oda belki. Acele etme bu sporda 1 yıldan sonra iyi olursun yani kafamda kişiye dönüşürsün tabikide herşeyi yaparsan mesela antreman kaçırmazsan üstüne düşersen yani antremana gitmek için gitme öğrenmek için git öğrendiğini diğer ders uygula vücudun oturacaktır belli bir zamandan sonra. Antreman maçları diye birşey var sparring deniliyor. Ondan yaparsınız bol bol o heyecanı atarsan yenersin yani rahat ol sadece başla ve aksatma herşeyi düzgün yap acele etme yürüyemeden koşamazsın unutma.

3. fatihbey.0100

fatihbey.0100 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol dostum fakat yumruk atmayı biliyorum ama ben yumruktan kaçmak istiyorum defans yani. Ayrıca evimiz şehir dışında yani her zaman gidemem spor salonuna.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Yumruk atmayi bilmedigini boksa gidince anlayacaksin.
    Kacma iside zamanla oturur.

fatihbey.0100 bunu beğendi.
  5. fatihbey.0100

fatihbey.0100 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Keşke gidebilsem boks kursuna :pensive:

6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Yumruk atmayı bildiğini sanıyor olabilirsin onu başlayınca anlarsın. Eskiv defans denen şeyler zamanla oturcak şeyler unutma her insanın iyi olduğu yönleri vardır bunları öğren ve üstüne git bu zamanla olur ve eksiklerini maçlara çıkınca görüp düzelticeksin maç dediğim sparring de dahil.

fatihbey.0100 bunu beğendi.
  7. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Istersen 10000kere ringe cik korkmasan bile heyecanlanirsin adrenalin seviyen yukselir 3ay sana disarda cok bir fayda saglamaz durusu yumruk atmayi öğrenirsin en fazla

Darksafir2 ve fatihbey.0100 bunu beğendi.
  8. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    İyi çalışır ve hevesli olursan sokakta kendini rahat koruyacak düzeye gelmen ve o özgüvene ulaşman 6 ayını alır ben toplamda 5-6 ay boks yaptım hala devam ediyorum yani şöyle 2 yıl önce 2 ay yapıp bırakmıştım bu yaz başladım 1.5 ay kadar ara vermek zorunda kaldım falan toplam 6 civarı ve salonda genelde hoca beni 2-3 yıllık en azından derecesi olan kişilerle dövüştürüyor ve çok ciddi ezilmiyorum tabi ki yenemiyorum henüz sonuçta benden 4 ila 10 kat uzun süredir spor yapıyor dövüştüklerim ama kimse 6 aylık sporcu olduğuma inanmıyor en az 1-2 vardır diyordum diyorlar bunu bir çok kişiden durdum yani antrenmanda ne kadar azimli olduğun önemli ben genelde bir abi ile dövüşüyorum mesela adam 90 kilo 3 yıldır geliyor ben 65 kiloyum sadece çok ciddi güç farkı var aramızda bazen bir yumrukta oturtuyor beni ama geri kalkıp dövüşüyorum millet çıkıyor antrenman çıkınca ben çalışmaya devam ediyorum biraz azim- hırs gerek kısacası. Korkman da normal yani içgüdüsel bir şey ama dediğim gibi biraz alışınca anlayacaksın korkacak bir şey yok , aylarca o salondakilerin güçlü yumruklarını yediğinde sokakta bir kekonun attığı yumruk canını yakmaz bile :D şu an sokaktan gösterdiğin 2 kişiyi dümdüz eder geçerim muhtemelen :D Çünkü iki ellerini aktif kullanamıyorlar, çok savuruyorlar counter vurmak için mükemmel fırsat olur. :) Her erkeğin kendini ve sevdiklerini koruyabilecek kadar dövüşmeyi bilmesi gerektiğine inanıyorum vakit kaybetmeden başla. Bu arada ilk başlarda çok yorucu ve ilerleme yokmuş gibi gelebilir sabret 3 ayın sonunda ciddi bir değişim olduğunu fark edeceksin :) başarılar

Pumpingİron, zRedDragon ve Darksafir2 bunu beğendi.
  9. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Aynı sorun yıllar evvel bende de vardı, boks salonunda dayak yiyince düzeldi.

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Gittigin salona
    Hocana
    Ve sana gore degisir
    3 ayda surer 3 yilda bilemeyiz

11. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen kişiye göre değişir bazı insanlar teknikdir yani vücudları yumruk tekme atarken en doğru acıyı ve poziyonu kendisi ayarlar ve hem hızlı hemde güçlü vuruşlar çıkartabilir bazıları ise ne kadar öğretsen de ileri gidemez ve hep zayıf dengesiz vuruş yapar doğuşdan gelen yetenek çok önemli sonra ise azim ve çalışkanlık tabi boksun % 50 si kondisyon bence kondisyonun seni ayakta tutmaz ise beynin isteklerini kollar ve bacaklar yerine getiremez ve teknik işe yaramaz vasat bir adam bile seni ringde bicebilir sırf yorulmadığı için ....

PapillonV bunu beğendi.
  12. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle öyle, ben maçı ilk 3 dk kazandım kazandım yoksa kondisyonum yetmez kaybederim. Tekniğim hızım çok şık bence ama işte kondisyonda çöpüm :(

13. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Boy kilo ne dostum ? nasıl çalışıyorsun kondisyona ? bende de aynı problem var beni izleyen arkadaşlar mike tyson gidisin diyor ama yüksek hızlarda kondisyon çok çabuk bitiyor 178 boy 100 kg yim ben ama tabi yağ oranım fazla çok 90 kg hedefim benim bakalım yapabilirsem birde 90 kg de kondisyonuma bakacağım ;)

14. fightingforlife

fightingforlife Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum yukarıda yazılanları okudum ve sanırım boks ile ilgileniyorsun ve hiç durmadan devam et elbet 90 a düşersin örnek olarak kendimi vereyim başlarken 103 kg idim şu an 80 im en fazla 73 ü gördüm çalışmaya devam :)

15. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    oooo süper olmuşsun valla 103 kg ikenki kondisyonun ile 80 kg deki kondisyon ve güçün nasıl anlatırmısın ? birde boy kaç hocam ?

16. Selimhoca

Selimhoca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    "sistemden bahsetmicem. indirim olayından bahsedicem.
    https://blog.sporcard.com/…sporcard-uyeligini-uzat/

arkadaşını kayıt ederken önceden kayıtlı olan kişinin e maili ile hem o kişiye hem kendinize 15 gün ekletebilirsiniz.

yani kayıt olmak isteyen varsa e mailimi atabilirim. 1 aylık + 15 gün yani = 45 gün süre kazanmış oluyor.

bu arada belirtmem gerekiyor ki bu olayı şu arkadaştan duydum; @xqkeyy

o kişiye de yazabilirsiniz. seçim size kalmış. iyi günler.
    "

Ekşi sözlükde böle bir yorum gördüm. sistemde bir sürü kick boks kursu olan salon var, bende başladım kullanmaya memnunum. Aylık 99 tl'ye geliyo cayır cayır kullanılıyo sınırsız bi bakabilirsin.

ekşi sözlük linkini de vereyim dur. https://eksisozluk.com/sporcard-com--4465153?p=3

17. fightingforlife

fightingforlife Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hocam boy 175 103 kg iken yavaş kalıyordum tekniğim iyiydi fakat 2. raundda pert oluyordum kilo olduğundan dolayı 80kg ye düşünce kondisyonum daha iyi oldu artık tekmeleri seri bi şekilde atabiliyorum ve eskisi kadar yorulmuyorum

Wolfman87 bunu beğendi.
  18. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Hadi canım o kadar kilo verilmez ya 6 ay yaptım 3 kilo verdim ancak

19. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Her bünye bir değil ayrıca yapılan spor,beslenme hatta uyku bile çok önemli neden verilmesin ama çok vermiş hiç sağlıklı değil.

20. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ben hiç veremiyorum ya şaka gibi...

Sayfayı Paylaş