boksa gitmek istiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 23 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar şimdi ben boksa gitmek istiyorum ama şöyle; gidip sadece ayna karşısında çalışmak, kum torbasında çalışmak vs istiyorum yani genel olarak bireysel. Gidip de prof. olcak halim yok burnumu da kırdırmak istemiyorum o yüzden. Sizce gidip konuşsam yadırgarlar mı ? :D Yani böyle yapabilir miyim ? Birde body ile birlikte olmaz herhalde yazın mı gitsem yoksa haftada 2 gün falan mı gitsem sizce nasıl yapayım ?

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Darbe almaya alışmassan boksa gitmenin anlamı yokki al aynayı karşına boks yap okadar kolay olsaydı herkes boksör olurdu :) bir arkadaşınıda kafaya al beraber gidin öyle yabancılık çekmezsin hem arkadaşınada izah edersin olayı ona göre çalışırsınız eşleştiğiniz zaman dediğim dibi darbelere alısman senin için iyi olacaktır tamam yalnız çalışırsın kendini güçlendirirsin yumrukların güçlü olur ama darbelere karşı dayanıksız olursun bu BODY YAPIPTA BACAK ÇALIŞMAMAK gibi birşey :)

3. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    ya boksör olmak istemiyorum da nasıl desem teknikleri öğrenmek yumruk atma tekniğini öğrenmek istiyorum. üstümde ki hantallığı atmak istiyorum. peki hafta da 3 gün falan gitsem boksa idman için yeterli olur mu ?

4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Body ile birlikte kötürmek çok zor olur senin için eğer sadece boks yapacaksan 3 gün yeterli tabi salon hoacısna bir izah et istersen bunda gülünecek birşey yok anlayışla karşılar zaten bizim salonada geliyorlardı 1 aylık verip 2 gün geliyorlar bir sakatlanma oluyor dahada gelmiyorlar :)

5. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    ya sana şunu sorayım böyle yeni başlayınca ben orada ne yapacağım ? bana kısaca bi özetleyebilir misin ? :D

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    amacın hantallığı atmaksa başka sporlara yönel örneğin karete çok hızlı bir spordur hem antremanları ve maçlarında sakatlıklar daha az rastlanır.fakat amacın ben boksa gideyim artislik yapanı döveyim gibi birşey ise(belki bu değildir ama genelde böyle olur) çok pis dayak yersin birgün söyliyim.

2157 bunu beğendi.
  7. byno97

byno97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bence Muay thai ye git zamanın varsa body ile birlikte yapabilirsin ama çok yorucu oluyor.

8. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Öyle bir yazmışsınki ben korktum bu arkadaş bu yazıyı gördükten sonra bu spora başlamaz :)

9. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

acemiler için çok doğru ama hakkını vermiş bir boks gönüllüsünü normal bir insan bi tarafını yırtsa dövemez. istediği kadar güçlü vs olsun.

10. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    dediğin gibi yapıcaksan hiçbirşey öğrenemezsin yanlız :(

enerji harcarsın ve 1 ayda öğreneceğpini 6 ayda öğrenirsin mesela

11. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Herkes farklı kafadan konuşmuş.Sen git zaten sağlam hoca kendini başta belli eder.Niye boks yapmak istiyorsun? der sende hocam spor olsun diye dersin.Hayır gelme demez zaten.Sormasının amacı kişinin hedefi var mı yok mu ölçmektir.Amatör boksta futbolda sakatlanma riskinden daha az risk vardır bunu işin içinde olan biri olarak söylüyorum.Senin kararın tabi sen gene spor olarak yaparsın torba çalışırsın vs. Profesyonel kişiler için ağırlık çalışmak sadece maç zamanları yaklaştığında örneğin 2 ay varsa 1 ay kondisyon amaçlı çalışılır.Dinlenmeni beslenmeni ayarlayabileceksen haftada 3 gün boks varsa misali olarak 2 günde ağırlık çalışabilirsin.Kolay gelsin..

12. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    artislik değil tabi. şimdi kum torbasında falan çalışmak istiyorum hem iyi kondisyon oluyor hemde hoşuma gidiyor torbada çalışmak ama yumrukları zayıf kalıyor torbaya yumruk atarken ve yumruk atma tekniğini tam bilmiyorum gidip pat küt yumruk atarsam kendimi sakatlarım biraz da o yüzden

13. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk olarak malzemelerini verecektir hoca El bandajı,eldiven,dislik vesaire diye gidecek sonrasında antreman saatlerini söyleyecek antremanlarda ise ilk olarak hafif tempo kosu ile baslayacaksınız ısınma hareketleri mekik şınav barfiks derken biraz böyle devam edecek ardında biraz yalnız ayna karşısında gölge boksu, eşlenerek lapa çalışması, yine eşlenerek 2 dakikalık raundlardan ufak maçlar ve son olarak kum torbası çalışması diye sıralayabiliriz.

14. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Daha yeni başlamış birini hoca kum torbasına almaz.İlk etapta eldivene dişliğe felan gerek yok.Sana boksun en temelini öğretecek nasıl gard alıcağını nasıl yumruk çıkarıcağını ayaklarınla yumruklarını nasıl kombine edeceğini yum atarken gardınını bozmamanını.Gölge boksu şeklinde kombinasyonlar gösterecek.İp atlatır şınav,barfiks,mekik yaparsın bitirir antrenmanı.

Sayfayı Paylaş