Boksa gidenlere soru.Burunla ilgili

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Scoot kickboks ta burun kırılma ihtimali cok yüksek diye düşünmen yanlıs her sporun kendine göre zorlugu var ... boksta burun kırılma yok mu sanki elbette ondada var ... taekwondo da ayakların ayak bileklerinin kırılma zedelenme ihtimali yok mu war yani burun kırılma ihtimali yüksek diye kickboks ' a gitmiyeyim dersen o senin önyargın olur :) sende 1 seneye kadar burnunu dikkatli bi sekilde korursun daha sonra maclarda daha ii korursun maçlara çıktığında..:)

Scott Adkins bunu beğendi.
  2. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol superman bide başladımmı geri dönüşü olmasın artık zaman kaybetmemek gerek.mma yı karıştırmıyorum ama

kickboks ve boks hangisinde mesela çok iyi oldum.önü daha açık para kazanma daha iyi fikrin varmı cidden inş çok yakın da başlayacam artık bu soruya hala net cvp alamadım kimseden

3. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Scoot Kardeşim ... Müsabıklık istiyorsan başarı istiyorsan esneklik hız ceviklik madalya istiyorsan teakwondo ama avrupa ya da dünya şampiyonluguna gidene kadar uzun bi calısma dönemi gerektirir ki o kadar parayıda alamazsın istediğin gibi ama sana tavsiyem K1 dövüşlerini biliyorsan kick boksun çeşit çeşit bransları var kendi icinde ayrılan istersen o branslardan bir kaçını arastır ve kendin bi bak bakalım hangisi daha iyi hem şampiyon olmak hem başarılı olmak hemde maddi anlamda iyi para kazanmak ama ben sana isteğine göre kickboksu öneririm :)
    Tabi kendin düşün taşın karar ver iyice araştır
    Bu Arada Scoot Adkins Gerçekte Siyah kuşak 4.dan taekwondocu ve bi cok başarılar var aynı sekildede kick boksta dünya çapında başarılar var yani taekwondo ve kick boks yapmıs biri
    ( vücut geliştirme ve aletli jimnastikte suan yapıyor tabiki ) ama o adamın isi o ekmeği o kazancı yapması gereken sey spor )
    Ama kick boksa başlamadan önce alt yapı olarak taekwondo yapmanı tavsiye ederim sürat çevik hız özelliklede esneklik bakımından ve daha sonra kickboksa geçersin :) mesele burda taekwondonun esnekliği hızı cevikliğini alabilmen :)

4. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Evet o branşlar aklımda tek takıldığım nokta ülkemizde kickboks yapan kişilerin fazla olması.şuan 80 kiloyum zaten ve boks ağır sikletten girsem ve iyi olsam şansım sence daha yüksek olmaz mı daha çok para var sanırım.şuanda açık ünide okuduğum için full zamanım boş bodynin yanında yüzmeyede başlayacam inş.bide buna karar verdiğim an tmmdır.bendeki hırsla 1 senede hazır olacağıma inanıyorum :)

5. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Kick boks kadar bu ülkede futboldan sonra en cok taekwondo ve kick boks geliyor :) tabii karar senin sen nasıl düşünürsen scoot kardeşim :)

yani kardeşim sen gene gönlünden ne geciyorsa onu yap derim cünkü hla sende bir boks hevesi var bunu anlamıs durumdayım :D ben sana ne kadar kick boks desemde senin kararın sanırım boks la ilgili olucak Sanıyorum :) o yüzden icinden ne geciyorsa onu yap düşün taşın arastır ama boks mu kick boks mu dersen cevabım sana K İ C K B O K S :)

6. Rocky Kırması

Rocky Kırması Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sen galiba hiç gerçek bir boksör görmedin.Belki kick boks ta bir boksöre yakın yumrukların olabilir ancak boksördeki bir kişinin refleksleri ve esnekliği olmaz(belden üstü için)
    Hem, sanmaki bir boksöre tekme atmak o kadar kolay.

7. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    tamam belden üst olarak boksör iyidir fakat ben boks ta yumrukta adı üstünde boksör boksörün yumrugu güclüdür ben bişey demiyorum ama arkadasın kendine göre düşünceleri war müsabık başarılı ve cok para kazanabilceği bir sporu tercih ediyor :) ama gerçek bir kickbokscu gördüm vurdugu yumrukla adamı yerden kaldırmayan bilmiyorum belki de sana denk gelmemiştir gerçek kickbokscu :)
    ben arkadasın hem belden üstü hemde belden aşağı tekmeleri iyi kullanabilmesi icin hemde onun düşündüğü gibi kickboksa gitmesini tavsiye ettim :)
    ve sana sunu söylim boksöre yumruk atmak o kadar kolay deqilse bi kick bokscunun yakınına girip tekme atmak yumruk atmak o kadar kolay deqildir :)

bir boksör kendine yumruk atttırmaz kolay kolay
    bir taekwondocu bir kickboks cu da kendine tekme attırmaz asla kolay kolay
    burda spordan almıs oldugu teknik cok önemlidir
    kimi yakın dövüşür kimide uzaktan dövüşmeyi tercih eder

8. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    superman bak şu linkteki yeni haber daha bizim şehirde yapılıyor.bunların bu işten para kazandığını sanmıyorum http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=1&newscatid=8&newsid=75592 senin bahsettiğin böyle olmak mı.burdan alacağım cvp yolumu çizecek benim body de 1.ay programı bitmek üzere ozaman yazılacam.benim kafamda boksta ağır siklet var ama senin dediğinle arasında çok kararsızım hala.ikiside çekiyo kendine beni :))

9. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim o zaman sen gönlünden geçeni yap ve ileride pişman olmadım de kendin :) ben sana fikrimi beyan ettim sen kendin nasıl düşünür nasıl istersen :) boks ta cok güzel bi spordur yani tabi benim tercihim boks ve kickboks arasında kick boks olurdu :) fakat sen kickboks düşünmüyorsan sana elbette boks yapmanı tavsiye ederim :) daha ilerleyen zamanlarda da üst bölümün nasılsa boksta gelişim gösterceği icin bundan sonra bunun yanına taekwondo filanda yaparsın ... Ve de yumrukları bokstan , ileride de tekmeleride taekwondodan alıcağın icin daha süper olur fakat o zaman önce boksu düşünüyorsan boksta kendini ilerletmelisin :)
    bu anlamda taekwondo örneğini neden verdim kick boks dememe rağmen :)
    Nasılsa boksta yumrukların üst vücudun gelişti kick boksa gidip tekmenin yanında sürekli yumruk çalışması yapıcagın icin gerek yok senin isin yumruklarını geliştirdikten sonra artık tekme tekniğini geliştirmen olucaktır ki ... nasılsa kickboksta yumruk tekme kombinasyonu oldugu icin sen direk bokstan sonra ileride taekwondo yapabilirsin senin icin daha ii olur :) bu anlamda taekwondo da vücudun %80 ' i tekmeye dayalı bi spor oldugu icin bokstan kazandıgın o güclü yumruklarla taekwondo birlesimi cok güzel olur :)

Ha direk K İ C K B O K S A gidersen zaten tekme-yumruk kombinasyon çalışmalarını da yapmış olacaksın zaten ama anladıgım kadar sen boksa daha yakınsın bu anlamda gönlünden gecen boks sa hic durma boks yap o zaman :) icinde kalmasın icindeki sporu ortaya cıkar :)

Son düzenleme: 1 Haziran 2011
  10. yigit64

yigit64 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara.
    scott adkins bende kickboks yapıyorum tavsiye ederim bir kere bunlardan korkma korktuğun başına geliyor antreman maçlarında ilk başladığımda aman burnuma yersem yumruk tekme diyordum hep burnuma geliyordu :) guardını saglam tut zaten antreman maçlarında burun kırılma olasığı düşüktür eger ilerde maçlara çıkmayı düşünüosan düşünüosun galiba burnunun kırılma ihtimali yüksek gülü seven dikenine katlanırmış:)

11. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    yani o madalya alan insanlar o bana göndermiş oldugun linkteki kisiler bildiğim kadar para kazanmıyor ... cünkü taekwondodan bile bir sürü madalya alan insan gördüm sehir ici sehir dısı turnuvalarda ancak madalya alabilirse alıyorlar dediğin gibi para kazanma olasılıkları düşük ancak sen isi profesyonele döküp hem para kazancam hem spor yapıcam diyorsan icinden geceni yap ... yani bu konuları biraz daha arastır kafanda toparla uygun olanı kendine sec...sonucta senin icin spor mücadele para kazanmak ve başarı önemli bunları istiyorsun nitekim .. benim sana tavsiyem boks öncelikle ama istemezsen eğer kick boksun k1 bölümleri var ona yazıl derim sonucta son kararı vericek olan kendinle ilgili sensin kardeşim :)

12. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    16 yaşındayım 3 sene boks yaptım 2 kez kırdım burnumu. Hala sağlam yola devam :)

13. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    uslüba dikkat lütfen ercan diye hitap ettiğin kişi belki babandanda büyüktür ve türkiyenin en iyi muay thai antrenörlerinden birisidir.

14. alistanblue

alistanblue Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    İstanbul
    Bence sen biraz hayale kapilmissin altyapın yok sanırım ve bir yıl içerisinde filmlerdeki gibi mma dövüşlerine katılıp para kazanmayı düşünüyosun...

15. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    evet:) malesef fılmlerdekı gbıı degıl bu işler.

16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Benim boks sakatlanmaları arasında en çok korktuğum şeydir burun kırığı başka hiçbirşeyden korkmuyorum göz morarması falan onlar 3-4 güne geçiyor ama kırık çok fena.

17. rampage

rampage Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    kırılmasa bile deforme olacağına garanti veririm.(müsabık olmasan bile)

18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Deforme olacağına bende eminim kesinlikle boksörlerin burunları zaten yamuk yumuk oluyor yumruk almaktan.burun kırığı aşayan varmı çok acıyormu boksta en çok korktuğum sakatlanmadır kaş yarılması göz morarması elmacık kemiği yarılması bile hiçbirşey değildir yanında peki ağrısı çok oluyormu aşırı kan akar ya ağrı?

19. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    maç esnasında burnunuzun kırılması bildiğim kadarıyla çok büyük bir acıyla olmuyor, çünkü o sırada adrenalin çok yüksek olduğundan acı büyük ölçüde tolere edilebiliyor. deformasyon olabilir, olmayabilir de. çok sıkı ve sık idmanlar yapmıyorsanız burnunuz pekala deforme olmayabilir. pasif rakipleriniz olursa burnunuza bir zarar gelmeyebilir ama bunların hepsi bu sporu amatörce ve alt düzeylerde yaparken geçerlidir. boksta ilerledikçe sakatlık ihtimali de elbette artacaktır.

vücutcuu bunu beğendi.
  20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    İlerledikçe sakatlık ihtimali artacaktır ama rakibiminde artacağı kesindir :) Adrenalinden dolayı hissedilmeyeğini daha öncede duymuştum o yüzden boksörler kaşları yarık gözleri mor şekilde maça devam edebiliryorlar bu birazda konsantrasyon meselesi gibi.Sadece rakibe maça odaklanmak lazım.

Sayfayı Paylaş