Boksa baslamak istiyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SoMuchBetterr tarafından 10 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SoMuchBetterr

SoMuchBetterr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abiler ablalar kardesler boks sporuna baslamak istiyorum çok spor denedim ancak yaparken memnun olacağım sporun bu olduğunu düşünüyorum yaşım 15 kilom 64 boyum 183 sizce umut varmı yoksa geç mi kaldım eger bi hata yaptiysan kusra bakmayin daha yeniyim .

2. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Bence hemen basla. Yasın dolayısıyla tam zamanı senin için. 3 sene falan yapsan kendini hem çok iyi savunursun hemde o zamana kadar maçlara çıkarsın. Çok zevkli bir spordur.

3. SoMuchBetterr

SoMuchBetterr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tesekkurler abi cevapladigin icin peki sadece salondami calısabilirim yoksa salonda ogrenip evde calissam olurmu malum okullar açılcak

4. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Ben de okuldan dolayı 2 senedir evde çalışıyorum. Sadece yazları kursa gidiyorum. Evde çalışman için en az 2 ay kursa gitmelisin ki tekniğin otursun
    Yoksa evde elini falan kırarsın. Ben kickboksu evde yapayim dedim belimi yırttım. Artık fazla tekme atamiyorum yoksa felç kalabilirmişim. O yüzden ilk 2 ay kursa git fakat antremanlarını hafife alma sakın.

5. SoMuchBetterr

SoMuchBetterr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    gecmis olsun kotu olmus yirtilmasi bende teknik oturtmadan vurmam zaten kum torbasina peki son bi sorum olucak evde imkan var neler almaliyim atlama ipi var o bileklwri calistiran alet dumbel var kumtorbasi falan neler almaliyim ilgin icin tesekkur ederim ayrica

6. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Ne demek kardeşim önemli değil. Bende kum torbası, dambıl set, boks eldiveni, el bandajı, ip, barfiks çubuğu var. Bunlar ev icin yeterli. Barfiks almana gerek yok istersen al. En önemlileri kum torbasi, eldiven ve el bandajı. Kum torbası en az 35 kg olsun. İstersen sonradan içini elyafla doldurabilirsin daha ağır ve sert olması için. Ama sakın içini full kum doldurma. Boks hayatını bitirirsin. Sakatlık kaçınılmaz olur. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Sana başarılar diliyorum.

Kubılayyy7 bunu beğendi.
  7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    15 yaş geç değil bütün dövüş sporları salonda bilgili ve üyelerle ilgilenen kişiler tarafından öğrenilmesi gerekir çünkü sakatlık çıkabilir eğer hobi olarak düşünüyorsan 1-2 yıl gibi salonda çalışıp evde devam edebilirsin yok proluk gibi bir amacın varsa zaten bunu sende biliyorsun salon şart

8. SoMuchBetterr

SoMuchBetterr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamamdir yardimin icin tesekkur ederim bi salona yazilicam
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    yani oyle profosyonel olma gibi bi amacim yok sadece vucud sıkı olsum yumruklarim sert olsun istiyorum bakalim salona yazilcam belki isi ilerletirim kim bilir .tesekkurler yardimlariniz icin

9. bulut118

bulut118 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ankara maltepe yakini boks salonu bilen varmi :)

10. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Senin yasında başladım şuan 2. Dan ım 18 yasındayım ilerletmeyi dusunuosan lisansını çıkarıp en az 1. Dan olmalısın (sonra 2 geliyor 7 e kadar gidiyor ki daha kimse gelemedi bruce lee6. Dan felan) yani 2 sene calısman lazım ama çok güzel bi spor bence basla emin ol body yaparsın bu yasta boyun kısalır toz alırsın bırakırsın yag olur pişman olursun bunda ole bişi yok pişman olmazsın 1 ay gidersin hayatın boyunca düzgün yumruk atarsın kuvvet gecici teknik kalıcıdır iyi duşun.

11. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada tavsiye salona yazılınca hocan söyler zaten soylemiosa bilki o iyi hoca deildir bizimki federasyonda çalışıyor milli antrenör - sana dicekki sakın , evde , antrenman yapma cunku yanlış ogrendigin teknik hafızana kazınırsa geri donusu olmaz - bu arada ayak için neopren bileklik almanı öneririm ayak bileğin sismesin ustune basamazsın ve tekme atarken dikkat et calıstıgın kisinin dirsegine doğru atma hafif yukarı at o dirsegin ayağına batması çok kotu Bi olay ne demek istedigimi baslayınca anlarsın sargı bezlerini (bandaj) 3.5 metreden kucuk alma yoksa eline yetmez yeterince kapatamassın çok sıkma kangren olurdu ellerin hissizleşir yumruk atamassın eldiven bandaj neopren ayak bileği bandajı bu 3 u nu alman yeter hepsi 70 tl tutar eldiven 35 lira bandaj 10 lira neopren biraz pahalı olur ama çok iyi bi urun 20 lira filan yani 75 lira maksimum para bu ucu için daha fazla verme ayak bilekligi en az 15 tl deilse alma kofti maldır isine yaramaz orjinal güvenilir bi yerden al

Sayfayı Paylaş