Boks

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve lekula tarafından 25 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lekula

lekula Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar;
    - 1 ay sonra 17 yaşıma gireceğim. 1.76 boyundayım ve ilkokul 8'den 14 yaşımdan beri (1cm) bile uzamadım. Bu yaşıma kadar sabah kahvaltısı yapmaz, akşamları döner, lahmacun bazen pideli köfte gibi yiyeceklerle beslendim. Bazen süt içmeye sabah kahvaltısı yapmaya çalıştım ancak en fazla 1 hafta sürdürebildim. Şuan 55 - 65 kilo arasında olduğumu tahmin ediyorum. Ağır siklet olmasada orta siklette müsabakalara girebilirim. Orta siklette hem dünyanın en çok para kazanan sporcusu Floyd Mayweather diğer avantaj ise ağır siklet kadar zor rakiplerle karşılaşmamam olacaktır. Fazla uzatmadan soruma geçeyim;

1) 17 yaşımda başladığım taktirde 2 senelik bir çalışma süreci ile önce olimpiyatlarda sonra dünya çapında derece almam mümkün müdür? Yoksa geride bıraktığım 7 seneyi geri getirmem imkansız mı? ( Boks'a başlama yaşı 10 - 11 )

2) Yanında vücut geliştirme ve yüzme gibi sporlarada başlamayı düşünüyorum bunlar yapacağım sporu olumsuz etkiler mi?

3) Balık yağı hapı, tereyağı gibi boy uzatmaya yardımcı besinler bu yaştan sonra etki gösterir mi? ( Ek olarak günde azami ip atlamayı planlıyorum. )
    Diyetisyen'e gidip doktor eşliğinde diyetlere gireceğim son sorum bunları yaptığım taktirde benden Floyd Mayweather çıkar mı? ( 43 maç 43 galibiyet 26 nakavt )

4) Boyum daha uzar mı? Ağır siklete girmek için yoksa umrumda değil boy :)

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    işin çok zor 17 yaşında boksa başlayıp başarı getirmek küçük yaşta spora başlayanlara göre çok çok zor.yanlış anlama fakat sen düzenli beslenme bile yapamıyorsun bir anda aşırı düzenli antreman düzenli beslenme çok zor gelir tutturamayabilirsin.

3. lekula

lekula Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardes işim zor olmasa burada cevap aramazdım. beslenemiyorum çünkü evin gelirlerinin kat kat üzerinde giderleri var. ben bunu halledicem orası kesin yani beslenme düzenine giricem orada sıkıntı yok. ancak ben burada o safhalardan geçmiş arkadaşlardan abilerden başarı vizesi almak için geldim. bu yaştan sonra ne yaparsam yapayım imkansızsa benim orta siklet boksör olmam hiç yola çıkmadan döneyim.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-b-l-f53.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-bodybuilding-fitness-f22.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-c-lar-ve-f18.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş