boks yapmama karşın gene tırsaklık korkaklık var yardım (ciddi)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kralvalue tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    arkadaşlar benim şöle bi sorunum var boks yapıorum boyum 1.80 yaşım 17 biraz vücutta var hani ama mesela biri artistlendii zaman alttan alıyorum heyecanlanıyorum titriyorum yüzüm kızarıyor bu his yüzünden karşılık veremiyorum ama arkadaşlarıma göre baksan boks yapıorum yumruklarım iyi boyum uzun cılız deilim yani ama sokakta yürürkende karşıdan biri gelirken şöle bi baksa bile tırsarım kafamı deiştiririm lütfen yardım edin bu özelliği değiştirmek istiyorum yaşım 17 oldu ezilmemek istiyorum biri artistik yaptığı zaman alttan almaktan sıkıldım heyecanlanma titreme korkma bişi olma düşüncesi hissi gitse süper olucak özgüvenimmi eksik onuda bilmiyorum çoğu kişi boksa gidin geçer bu his der ama antremanlarda yaptığım müsabakalarda maçlarda bu his olmuyor çok güzel sallıyorum yumrukları yumrukta yiyorum ama antremandan çıkınca sokakta değişiyor herşey bi ara pskoloğa gitmeyi bile düşündüm ama ailemin kulağına gider ve çok para isterler diye geri çevirdim fikri olan varsa ciddi yazsın

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Aralık 2011
  2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Yalnız değilsin bu konuda öncelikle bunu bil derim.Aynı şeyler bendede vardır;)Herhangi bi olay olduğunda vücudum strese girer kalbim daha hızlı atar ve olay bittiğinde fiziksel aktivite yapmasamda yorgun hissederim.Ringle sokak çok ayrıdır zamanında boks yapmış biri olarak söylüyorum boş laf değildir.Sen gene alttan almaya devam et kavga her zaman dediğim gibi en son çare ama herkes bilir ki lafın bittiği zamanlar vardır.Muhtemelen dışarda çok kavga etmemiş birisin ve bu olay çok doğal bişey.Kendini sakinleştirmenin yolunu bul.Zaten kavga başlarda 1-2 tane yumruk atıp karşıdakinin duvar olmadığını görünce saldırganlık gelir üstüne.Sana bi öneri olaylar istek dışı geliştiğinde sakın geri adım atma sen ne kadar geri çekilirsen karşıdaki o kadar üstüne yürür.Boksta pis bakış taktiği vardır.Yüzüne sert bi ifade vererek rakibin gözlerinin içine bakma.Sert bi tavır takın gözlerini kaçırma üstüne git işe yaradığı bizzat onaylanmıştır :)

kralvalue bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kavga etmekten başka çare olmadığını düşünüyorsan, hiçbirşeyi ( senin yazıkların ; heyecanlanma, korkma, titreme, bişey olma düşüncesi) düşünme, ilk yumruğu atan sen ol ve adamı etkisiz hale getirmeden durma. Yoksa aynını o sana yapar.

ama bana kalırsa senin yaptığın doğru. Karşıdan gelen adamdan gözlerini kaçırmak korkaklığı göstermez, beladan kaçmayı gösterir. Şimdi durduk yere bana niye baktın diye kavga etmenin sana bi getirisi yok. Dövsen karakolluk, dayak yesen hastanelik olursun.

Beladan kaçmak korkaklığı göstermez. Kaçarsan canın yanmayacaksa kaç. Bu korkaklık değil, akılılıktır.Kaçışın olmadığı durumda baktın sen vurmasan adam seni benzetecek o zaman ilk hamleyi sen yapmalısın. Her zaman için amaç canının yanmaması, kendine zarar gelmemesidir.

SSUO ve kralvalue bunu beğendi.
  4. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    mesela bi olayı anlatiyim salona ilk başladıgım zamanlarda acemi idim bi çocukla karşılaştık baya yumruk yemiştim ondan acemi olduğum için o yüzden cocukla ilgli bi ön yargı oluşmuştu o günden sonra bana gıcık olmuş boş yere kavga çıkarmaya çalışıo üstüme yürüo alttan almaya çalışıorum ama içimdeki o bahsettiğim korku heyecn yüzünden bişide yapamıyorum :S bundan kurtulmak da istiyorum mesela çoğu kişiyi özenirim birileri üstüne yürüdümü anında kalkar kendini savunur hatta dalar haklı olduğu konularda bende haklı iken kendimi korumak isterim boks bilsemde bu hisler engellio

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Öncelikle karşılaştığın çocuk gerçek bir boksör değil bunu bil.Çünkü gerçek boksörler aynı senin gibi kavgadan ve beladan olabildiğince kaçmaya çalışırlar.Boksörüm diye sürekli sorun çıkartmaz kaldı ki bigün sağlam birine rastlar hayatının dersini alır.:D Şunu söyliyim sen ne kadar kaçarsan o çocuk o kadar üstüne gelip seni sindirmeye çalışcak kaldı ki böyle tipler genellikle boş çıkar.Cesaretini topla karşısında dim dik dur emin ol dayak yesen bile kolay kolay sana bulaşamaz artık ;)

CranTz ve kralvalue bunu beğendi.
  6. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    işte cesur olmakda asıl olay bakalım inş. yenerim bu heyecan korkuyu

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Korkmanı sağlayan şey noradrenalin dediğimiz hormondur, bu hormonun ilginç yanı hem korktuğumuzda hemde öfkelendiğimizde salgılanır...
    Yada şöyle söyleyelim; vücudunda bu hormon salgılanmaya başladığı zaman korku ile öfkeyi aynı anda hissedersin, fakat sen hangisini daha yoğun hissetmek istiyorsan saliseler içinde onu daha yoğun hissedersin, bu yüzden ilk salgılandığı saniyede 2 duyguyu birden hissettiğini bazen algılamazsın bile...

Kısacası iş sende bitiyor eğer biri sana artislendiği zaman ondan deli gibi nefret edersen korkmazsın...

Aman ne güzel tavsiyeler veriyorsun diyen arkadaşların sesini duyar gibi oldum :D
    Ama bilimsel olarak arkadaşın sorusunun cevabı bu ;)

Özetle cesurda da korkakda da aynı hormonlar salgılanır, bizi farklı yapan insanlara nasıl baktığımızdır...

R10, cakmak01, Rpac ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    belkide nefret ettim için korkuyorumdur veya çok artist oldu için

9. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    birazda genetikle alakalı yani kasanın doğuştan sağlam olması lazım aynı sorun bi aralar bendede vardı ama şimdi gayet rahatım en önemliside sonunu kesinlikle aklından geçirmeyeceksin vurursam şöyle olursa dersen kavgaya 1-0 geride başlarsın hatta korkudan başlayamazsın bile.

10. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    çok takıntılıyım en büyük hatam o

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    burdakı kımse bu konuda sana yardım edemez ya sadece sen kendine yardım edersin yada bir psikoloğa gitmen lazım bende aynı senin anlattığım gibiydim gerçi şuan tamamıyla değiştim diyemem ama bu konuda çok kafa yordum çok şey düşündüm yaptım sonunda takmamayı öğrendim.

kralvalue bunu beğendi.
  12. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    men's health'in sitesinde stres altında eziliyormusunuz diye bir makale var onu bir oku belki faydası dokunur

kralvalue bunu beğendi.
  13. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Sosyal fobin var. Daha fazla kitap oku, daha fazla arkadaş edin, daha fazla insanla tanış.

14. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    okudum ama yeterince bi cevap şekli olmamıs sadece açıklamıs hani çare sunmamış

15. TahinPekmez

TahinPekmez Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bak öncelikle psikoloğu falan unut,saçmalama.Yaşadığın şey çok normal birşey.çok kişi de yaşar bunu.
    Benim sana tavsiyem en yakın zamanda body e başla.İyi ye güçlen kuvvetlen.
    Güçlü biri kendinden daha güçsüz çelimsiz birinden kolay kolay korkmaz.Body yapan birinin geliştiği ölçüde, özgüvenide gelişir.

Ve o senin dediğin artist hemen kendini savunan kişilerde emin ol karşısında kendinden daha kaslı kuvvetli kalıplı biri olduğunda hepsi çekinir.Belli etsede etmesede.Ve bazılarıda alttan alır.

16. kralvalue

kralvalue Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Barista
    Yer:
    Antalya
    boks yapıorum öle geçicek olsa boksa yazıldımda geçmezmiydi sence

cakmak01 bunu beğendi.
  17. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Karşıdan gelen serserinin teki bana bakarsa eğer kafanı çeviririm ben bakmam. Ama kavga etmek zorunda kalırsam her türlü girerim.

Azi, ZeusS_, kralvalue ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. cakmak01

cakmak01 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim ben senın yasındayken her olaya atlardım dayakta yerdim ama hiç korkmadan adı kavga olsun kavga edıyorum deyip dalardım olaylara bilinçsizce iyi birseymı dersen cok kötü bi şey oldugunu sonradan yıllar gectıkce anladım sımdılerde sendekı duygu bendede var cok guzel bı duygu bence ama her olaydada öyle degılım yıllar gectıkce zaten gülersın o durumlara yasadıkların tecrube olur yasın cok genc 17 yaslarını bılırım delı caglardır ama sendeki olay bendekinin tam tersi olmus belki ilerde agrasif bir kişiliğe dönüşebilirsin sendeki sey herkezde var canını sıkma

19. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Orada bazı vitamin eksikliklerinden kaynaklandığını söylemiş onları takviye ederek azaltabilirsin diye düşündüm :)

kralvalue bunu beğendi.
  20. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    En güzeli, beladan uzak durun. İtle it olmayın, efendılıgınız on plana cıksın

Sayfayı Paylaş