1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boks Yapiyorum Bu Vücuda Neler önerirsiniz.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve TySoN4287 tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar ben yaklaşık 1 yıldır forumu hergün takip etmeme ragmen konulara fazla katılmıyordum fakat bişeylerin değişmesi gerek dedim ve gerçekten bu kadar bilgili insanın içinde ben hayallerime ulaşacak motivasyonu saglayamıyorsam bir sorun olmalı dedim ve kendi gelişimimi bu sayfada aktarmaya karar verdim.

Kendimi tanıtıyım 20 yaşındayım konyada yaşıyorum çocuklugumdan beri döğüs sporlarına meraklıyım ama bu sene boksle tutkuya dönüştü artık boks benim için bir sevgili gibi spora aralar vererek dewam ettim fakat hiçbir zaman tam disiplinli olamadım ama 1 hazirandan itibaren çok disiplinli çalışmaya başlıyorum.
    Aşağıya resimleri koyuyorum ve bazı sorularımı ekliyorum özellikle beatboxer dan cevap bekliyorum kendisininde boksör oldugunu forumdan biliyorum.

******YENİ BİR BAŞLANGIÇ İLYAS TUNÇ/KONYA***********
    SORU1:Ben bokste başarılı olmak için hangi kas gruplarını daha fazla geliştirmeliyim hızlı ve güçlü olmak için hangi kas gruplarına odaklanmalıyım?

SORU2:Agırlık çalışmalarına ne kadar önem vermeliyim hangi dozda örnegin yüksek agırlık az tekrar mı düşük agırlık çok tekrar mı yapmalıyım ?

SORU3:Hangi hareketlere daha fazla odaklanmalıyım squat,bench press,deadlift?

SORU4:Vucut yag oranım sizce nasıl bana fazla geliyor ekstradan kardiyo yapmam gerekiyor mu?

ÖZEL SORU :BEATBOXERA VE BOKSTEN GERÇEKTEN ANLAYANLARA)
    Bana verebileceginiz püf noktaları nelerdir özellikle hızlı hareket konusunda vb konularda?

Not:İlgilenen ilgilenmeyen herkese çok teşekkür ediyorum başarılar diliyorum.

http://img475.imageshack.us/img475/679/grnt004cp1.jpg
    http://img75.imageshack.us/my.php?image=grnt003hs7.jpg
    http://img461.imageshack.us/img461/5163/grnt005ku1.jpg
    http://img75.imageshack.us/img75/8222/grnt006hb0.jpg

Bir tanede video koyuyumda tam olsun:D:D:D
    https://www.youtube.com/watch?v=6z0BZAD9LAw

Son düzenleme: 31 Mayıs 2007
  2. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Şimdi birçok sprorun alt yapısında body var fakat kendini savunman açısından sadece body yeterli değil tabikide sen boks yapmanı takdir ediyorum öncelikle sölemek istedim
    1-)Bildiğim kadarıyla boksta önemli olan şeylerin başında bel bölgesinin güçlülüğü ve hareket kabiliyeti gelemkte.Bu bölge senin hızında ve vururken güç almanda büyük rol sahibi bunun içinde belini ve karnını güçlendirmeni öneririm bunun içinse ağrılıkla mekik bayağı işe yarar güç açısından sopa ve sağa sola yatış hareketleride hızına da katkıda bulunur
    2-) Yine belin dışında tabikide ön omuz çok ama çok önemli bunun için ön omuz hareketlerini press vs..(egzersiz bölümünden bulabilirsin) ağır kilolar ile hızlı bir şekilde çalışmanı öneririm bu sana güç ve hız kombinesini sağlayacaktır
    3-)Yine boköörlerin çoğunda arka kol olmamaktadır.Sen ön kol ve arka kolu ihmal etme derim ben sana ağır kilo hızlı çalış
    4-) bacaklarda bu işin olmazsa olmazı zaten biliyosundur ki ip atlamak ve adım antreamnları sana hızı sağlar ,

Not: Unutma sen bodyci değilsin boksörsün onun için ağırlıkları çok tekrar ağır kilo yapman gerekir çünkü fazla hacim ve kas kötlesi sana çeviklik sağlamaz aksine hantal olursun ve çok kas çok Oksijen isteyeceğinden çabuk yorulru kalırsın ortada grogi vaziyette mazallah onun için örneğin bacak çalışrıken fazla ağıra girmene gerek yok bacaklarının sişmesi yerine hızlı ve çevik olması önemli buna dikkat et bence

:

zoparrat bunu beğendi.
  3. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim ilgilendigin için ben daha fazla destek bekliyordum forumdan ama hayırlısı olsun önerilerini kesinlikle dikkate alacağım

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Daha önce bir dönem benim devam ettiğim salona gelen aynı zamanda boks yapan birinin antrenmanından izlenimlerimi aktarayım. Kendisi spor akademisi mezunu aynı zamanda. Benim anladığım kadarıyla çok hızlı kaldırışlar yapabileceği ağırlıklarla çalışıldığı gibi, maksimum kuvvete yönelik az tekrarlarda çalışmakta faydalı oluyor. Mesela bench press ve incline presste 20-15-10-5-2 gibi çalışıyordu çok tekrarlı setleri çok hızlı yapıyordu yumruk attığını canlandırıyordu kafasında, son setlerde de hızlı kaldırış yapmaya çalışıyordu ve maksimum kuvvetini artırmaya yönelikti, ağır setlerde indirişleri 2 katı yavaş yapıyordu. Bicepste çekiç haraketininde kroşelere çok faydası olduğunu söylerdi ve bunuda aynı şekilde çalışıyordu ve ilk hafif setleri neredeyse dumbella yumruk atar gibi yapıyordu son ağır setleride maksimaline yakın ağırlıkla kocaman dumbellarla yapıyodu. Önemli bilgiler değil ama belki bir fikir verir sana. Boks çok güzel spor yalnız devamlı maça çıkmak biraz yıpratıcı oluyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Haziran 2007
  5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bence düzenli bir proglamla mümkün olduğunca ağır çalışmalısın

6. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim arkadaşlar verdiginiz bilgilerden dolayı hepsini çok dikkatli okuyorum bu topici genişletelim çünkü internette fazla türkçe kaynak yok boks hakkında o yüzden burda yazdıklarımız benim gibi birçok insana faydalı olacaktır ve türk boksu zirveye oynayacaktır zaten zircede ama daha fazla destek ve bilgi lazım

7. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Boks için tavsiye edeceğim özellikle eskivler için önemli olan şınavdır.Çünkü şınav sağlam omuzlar, göğüsler ve kanatların yanında çok güçlü sırt kasları için ideal harekettir boksta.Mekikten bahsetmeme gerek yok zaten boksun olmazsa olmazıdır ayrıca şınav 3 set(diğer vg hareketleride 3 set önerilir) yapabilirsin hem direklerin için hem de kroşelerin için çok önemli bir harekettir şınav.İp atlarkende sağ sağ sol sol şeklinde atlamalısın , bandajsız yumruk atma özellikle torbaya çalışırken.Ayrıca resmine baktımda gardın biraz açık duruyo daha kapalı tutmalısın , kafanı öne doğru eğmişsin kafanı değil belini öne doğru eğeceksin(beline göre ayarlayarak kafanı da öne eğebilirsin) yani kambur durmak gibi biraz.

Son düzenleme: 6 Haziran 2007
    zoparrat bunu beğendi.
  8. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerini kesinlikle dikkate alacam çok teşekkür ederim ewet gardımı dövüşürkende çok açıyorum unutuyorum bazen yukarıda tutmam gerektigin,i birde bende degişik bir vucut yapısı var ayakta solak elde saglağm valla olur mu böyle bişey ama öyleyim düz gard dövüşüyorum

9. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    El sağ ise düz gard dövüşmen gerekir ama ayak sol hmm güçlü ayağın arkada olması gerekir boksör yürüyüşünü hızlı yapabiliyor musun o şekilde ayakların saat gibi işlemeli(örümceğin ayakları gibi).Hinterlandı dar bir liman gibi olursun eğer hızlı yürüyemezsen ilginç bir durum hocan ne diyor.

10. TySoN4287

TySoN4287 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocada bir çare bulamadı şimdilik böyle dövüşüyorum yürüyüşüm falan gayet iyi sorun yok ama bu benim için bir dezavantaj galiba çünkü sol ayagım güçlü oldugu için onu geriye aldıgımda daha saglam duruyorum ama elde saglak oldugum için geriden gelen ymruklarım çok sert olmuyor o yüzdende düz gard dövüşüyorum

11. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evt kasları ne akdar sıkı oluesa o kadar cabuk yorulur kesinlikle az kilo kullanmamalı yüksek kilolarla calismalı

Sayfayı Paylaş