Boks Ve Güçlenme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Eskiv tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Eskiv

Eskiv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler hepinize benim sizlerin yardımınıza ihtiyacım var ben boks ile ugraşıyorum 1 yıl oldu tam tamına :D ama kendimi güçsüz hissediyorum yani öyleyim ayaklarım kollarım antremanlarda titriyorlar ve kendimi evde yapabileceğim şeyler ile güçlendirmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz vereceğinizi hareketler bilgiler ile ? şimdiden teşşekür ederim

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu beslenme ile alakalı bir konu aslında.Beslenme tarzın nasıl?

3. Eskiv

Eskiv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok düzensiz fast food hazır yemekler ve tatlılar çok olarak tükettiğim birşey ne bilim barfıks sınav mekık ayakları guclendırmek ıcın falan boyle bır program lazım bana boks ıcın

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    sadece 1 sene düzenli olarak boks antrenmanı yapıp iyi beslensen bile kondisyon olarak çok ilerlerdin elin ayagın titremezdi. ama senin beslenmende sorun var demek ki harcadıgın kalori fazla olunca daha iyi beslenmen gerekiyor.

bende boks ile ugraşmaktayım maçlara hazırlanıyorum. en önemlisi düzenli antrenman + beslenme. ondan sonra ben güç çalışmaları yapıyım bana program lazım diyebilirsin.

haftada 2 gun evde uygulayabilicegin bi program verebilirim.
    5x 20 şınav
    5x10 barfix
    5x30mekik
    boksta bacaklarının güçlü olması şart bu yüzden squat yapmalısın.

bi süre sonra şınav , barfix çekerken sırt çantasına agırlıklar koyarak çalışabilirsin.

5. Eskiv

Eskiv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    squad derken squad çeşitleri var hangısını evde daya uygun sekilde yapabılırım onun ıcınde set verebılırmısınız ?

6. taylordurden

taylordurden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhba konuyu ve yorumları okuyunca box a ilgisi olan sporlada uğraşmış biri olarak "j.claude.er" inde dediği gibi box ta bacaklar önemli dengeni sağlamak açısından. evde dumbell ların varsa eğer yoksada sorun değil bacaklarını omuz genişliğinde aç eller ensede yada başın arkasında çök kalk set ve tekrar sayıları ilk 1 hafta için 20-25-30 vs. gibi (Dumbell varsa avuç içleri bacaklarına bakacak şekilde ve dumbellar omuzlarının üzerinde yapabilirsin) zaman geçtikçe de zaten kendiliğinden artıcaktır çok faydasını görürsün ve beslenme konusundaki söylenenede katılıyorum harcadığın enerjiyle ihtiyacın olan besin değerini dengeleyemediğin için olabilir diye düşünüyorum biraz daha dikkat edersen beslenmene idmanlarına kısa bi süre içerisinde beklediğin performansı elde ediceksin diyorum :)

Son düzenleme: 16 Ocak 2011
  7. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    1 sene boks yapan birinin böyle bi sorunu olmamalı diye düşünüyorum bi kickboxçu olarak.protein ağırlıklı beslenmeyi ve vitamin almayı deneyebilirsin 1 senede salonda oturmayan şeyi evde kendi çabanla oturtmak biraz zor gibi o yüzden beslenmene dikkat et,salonda alt yapını yap sonra evde güç antremanı yapabilirsin artı ilk olarak antrenörüne danış tabiki.

8. Eskiv

Eskiv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Antremanlar haftada 2 gün bu yüzden biraz sıkıntı oldu

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:26 ----------

taylordurden arkadaşım anlattıklarını pek fazla anlayamadım bırazdaha acıklayıcı olabılırmısın

9. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    %90 antrenmanların hakkını vererek çalışmıyorsun ... gölge boksu yapıyor musun en az her antrenmanda 4 raunt yapmalısın?

Sayfayı Paylaş