Boks ve Bodybuilding..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kmturan2 tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar ben boks ve body building yapiyorum. programim ise: 1 hafta boks haftasi, diger hafta agirlik haftasi olarak calisiyorum. Boks haftasinda hafif agirliklarla kondisyona yonelik calisiyorum ve yumruk calisiyorum. Agirlik haftasinda ise max agirliklarla hacim yapiyorum. Bu sekilde calismanin bir zarari olurmu? Yani boks ve bodybuilding'in birbirini yavaslatan ve engelleyen yonleri varmidir?

2. defou

defou Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende boxa başlamayı düşünüyorum

p.tesi salı : body

çarşamba :box

perşembe cuma : body

c.tesi :box

pazar: dinlenme

bu programı uygulamak istiyorum ama vucud güçsüz düşüp gelişim yavaşlarmı diye korkuyorum banada cevap verirseniz sevinirim

@kmturan2
    senin konunun üstünden yardım istediğim için kusura bakma bitanede ben açıp forum kirliliği yapmıyım dedim :)

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu programa vücudun adapte olması çok zor. Sağlam box antremanları ertesi gün sizde enerji bırakmaz, bıraksa da tıpkı body de olduğu vücudun dünlenip toparlanması gerekir. O yüzden bir gün box hemen ertesi gün body çok zor. Arada 1 er gün dinlenme bırakarak yaparsanız daha verimli olabilir.

Diğer yöntem ise (1 hafta box diğer hafta body) bana değişik geldi. İstenen sonuca göre farklı yorum yapılıabilir. Eğer amaç fit grünüm ve definasyon ise uygun olabilir ama hacim alayım diyorsanız pek olmaz gibi. Sonuçta kaslar tam birine adapte olacakken araya 1 hafta boyunca bambaşka birşey girecek, tam bürüne adapyte olmaya çalışırken dieri başlıcak.

4. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aslinda herkes ikisinden birini tercih etmemi soyluyor. Ama birakamiyorum ikisini de. Bu yuzden boyle bi programa karar verdim. Amacim hem guzel goruntu elde etmek, hemde patlayici gucumu gelistirmek. Yeteri kadar beslenerek bunu yapabilecegimi dusunuyorum.

5. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Normalde bu işi yapanlar günde en az iki defa antreman yapıyorlar ama bizim gibi çalışanlar için o imkansız

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    O dediğin iş yeterli dinlenme olmadan imkansız. Çok hacimli değil de fit ve define görünmek istiyorsan zten box bu söylediklerini sağlar body e gerek yok

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    olay şu mesela kendine bu soruları sor ve cevabını ver mesela sen boksu sürekli profesyonel olarak yapmayı mı düşünüyorsun yoksa 1-2 yıl teknik edineyim bana ilerde yararı olur maksadında mısın eğer 1. ise sürekli boks yap derim sonra hocanla konuş sana uygun şekilde yardımcı olur ama yok teknik edinsem güçlü olsam yeter diyorsan boksunu geliştir sonra vucut geliştirmeye başla derim...

8. ..MehmetEmin..

..MehmetEmin.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba benimde bu konuyla ilgili bir sorum olucaktı.
    22 yaşındayım 1.84 boy ve 77 kiloyum. 1 senedir body yapıyorum ve 1 hafta öncede boxa başladım.
    Şimdi benim sorum body ve boxu bir arada yürütmemiz mümkün mü?
    bodyi çok severek yaptığım için ona ara vermek istemiyorum ayrıca box antremanları yüzünden küçülmekte istemem(tabi böle bişey varmı yokmu tam olarak bi bilgiyede sahip değilim)

ptesi,carşamba,cuma box
    salı,persembe,ctesi ve pazar günleride body yapıyorum.

Bikaç kişiyle bu konuyu görüştüm ama istediğim bilgileri alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bende lisanslı olarak boks yapıyorum. haftada 3 gün boks antrenmanları olur. ve bu antrenmanlar çok yorucu geçiyor. bazen ertesi sabah uyandıgımda agırlık kaldırıcak halim olmayabiliyor. 3gün boks ve 3 gün body vucudumuz için zararlı olabilir. boks yapıyorsan tam anlamıyla body yapamazsın. sadece boksa yardımcı olarak agırlık antrenmanları yapılabilir bununda haftada 2 günü geçmemesi gerekir. boksa yararı olucak en iyi çalışma bacak ve omuz çalışmalarıdır. bunlara daha fazla önem verilebilir. 1 haftada bütün kas guruplarını çalıştırmak yerine bunu 2 haftaya yayarak yaparsan daha iyi sonuçlar elde edersin.çok iyi ve sağlıklı beslenerek vucudunuda geliştirebilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:05 ----------

ayrıca bench press dışında yaptıgın çalışmalarda agırlıgın fazla olmamasına dikkat etmelisin. boks veya baska bir dövüş sporuyla ugraşanlar 10 tekrar yapabilicegi bir agırlık yerine 20..25 tekrar yapabilicegi bir agırlıkla çalışır. bunun nedenide vucudun gelişmekle beraber hızını kaybetmemesini saglamaktır.

Sayfayı Paylaş