Boks vb sporların geç saatte yayınlanması ve Medyanın hali...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okaaan tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Boks vb sporlar genelde saat 24:00'de başlamakla beraber çok izlenmesi nedeniyle bol reklam aldığı için gece 03:30 a kadar sürüyor.....
    İzlemesemde amerikan güreşide falanda aynı....

Anlamadığım nokta şu bazı dizilerde bakıyorum kimisi amcasının karısıyla kırıştırıyor biz amcamızın karısının namusu sayan hassas insanlar değilmiydik şimdi bakıyorum herkes malum kişilerin aşkına destek bile çıkıyor...

Diğer dizilere bakıyorum kan gövdeyi götürüyor..Kimisinde kısa yoldan köşeyi dönmek anlatılıyor..

Altadıcı reklamlarda insanların güven duyduğu sanatçılar halkı kandırıyor..
    Spor yapmamaya teşvik eden kısa yoldan form kazandırdığını iddia eden reklamları saymıyorum bile...

Artık sağlık için spor tarihe karışıyor amaca en kısa zamanda ulaşmak için her türlü zararlı şey deneniyor...

Evlenme programlarında birbirlerinin mal varlığı sorgulanıyor...Nerde eski fedakar dedelerimiz babaannelerimiz evlilik peşinde miras kavgası almış başını gitmiş...

Bazı programlarda gene cinsel hayata kadar girilip bütün kirli çamaşırlar ortaya dökülüyor..

Magazin programlarındaki şaşalı hayatları gariban insanımızın zorla gözüne sokuluyor...

Ya anadilimiz Türkçemizin gittikçe bozulmasına ne demeli?

Siyasetçilerin attığı yalanları asıl geç saate koymaları gerekmiyormu sizce??

Yani çocuklarımız amcasının abisinin kaısına yan gözle baksın, üçkağıtçı olsun, yalancı olsun, bütün ailevi sırlarını herkese açıklasın, Hayatı sadece menfaat olsun sadece parayı sevsin, Türkçe konuşmasın, Sporla uğraşmasın, tembel olsun magazin izlesin kitap okumasın Futbol oynayacak alan bile bulamasın sadece yorum yapsın zaten futbol bile izleyemiyorlar çünkü şifreli......

Şimdi toplumun özel kesimini oluşturduğuna inandığım site üyeleri;
    Şimdi soruyorum:

Bütün yukarıda yazdığım rezilliklerin çocuklarımızın rahatça izleyebileceği saatlerde olması rahatsızlık vermiyor denetlenmiyorda bir tek boks mu onları rahatsız ediyor........?

Not:Yukarıdaki yazı tamamen doğaçlama olarak şu anda yazıldığı için hatalar varsa affedin selamlar.....

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben resmi bir baskı olduğunu sanıyorum boks ve kickboks maçlarının geç yayınlanması için..
    canlı yayınlarda müsabakaların geç saatte başlıyor olması sebeplerden biri olabilir..
    bunun dışında tarık solak'ın A1 turnuvaları neredeyse prime time daydı..

okaaan bunu beğendi.
  3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Diez doğru söylemişsin ancak bir konu yanlış tabi belirtmişsin onuda Bilgehan demir bile söylemişti turnuvaların geç saatlerde yapılmasının sebebi canlı yayınla yayınlanması amacıyladır yoksa tvde yayınlanmayan amatör turnuvalara öğleden sonra bile yapılıyor.. hadi 22:00 da olsun bari baskı olduğu belli şiddet içeriyormuş söylenen o zaten cumartesiye çektiler ki insanlar sabah uyanamazsa işinden kalmasın diye..

Son düzenleme: 20 Aralık 2009
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    açıkçası ben de iyi bir dövüş sporu izleyicisimdir..her nekadar pro. boksun spor olduğunu kabul etmesem de..
    boksu spor olarak kabul etmeyen bir ülke olsak anlarım ama boksu resmi olarak spor olarak kabul etmiş bir ülke spor yayınına baskı yapması gereksiz tabi..
    yani bir çelişki yok değil..

okaaan bunu beğendi.
  5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki Haklısın zaten yasaklara karşıyız boksu spor olarak kabul etmesenizde diğer yukarıda yazdığım eleştiriye konu olan programlar karşısında fazlasıyla masum kalır yoksa benim ablam falanda pro boksu sevmiyor ama bende o dizileri sevmiyorsam ne olacak ozaman eşitlik olsun:)

6. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Amerika'da tonlarca kanal var sadece bu tarz boks ve kickboks için ayrı kanallar var onun için ayrı kanal bunun için ayrı kanal var oğlu var, bizde Digiturk'un D-Smart'ın yaptığınını milyon katını düşünün öyle bir sistem. Bizde de böyle sistem olmadığı için ( ki ileride büyük ihtimal olacak ) prime time zamanında yani en çok izlenene 20:00-23:00 saatleri arası bu tarz dizileri reality showları koyarak kanallar reytingi tavana vurma çabasında

okaaan bunu beğendi.
  7. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bendeki Fox daki bazen de Cine5 deki box ve kick box maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum, ama dizilerdeki filmlerdeki şiddetle onu kıyaslamanın ne kadar doğru veya yanlış olduğunu kestiremiyorum yani sonuçta senaryo icabı yapılan şeyler, ringde ise gerçek yumruklar konuşuyo, belki bundan dolayıdır.. Bide bu maçları gece yayınlamak için doğru düzgün sebepte olduğunu sanmıyorum, çünkü canlı değil daha önceden çekilmiş maçlar

Kick box ve box maçlarının değilde Amerikan güreşinin geç saatlerde yayınlanmasını destekliyorum, insan ister istemez özeniyo belki bende yapabilirim düşüncesi oluşuyo kafada : )

Sayfayı Paylaş