boks kasları geliştirir mi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    merhaba ben 14 yaşındayım boyum 170 kilom 60 vücudum fit sıkı ama hacim yok.2 aydır boks yapıyorum.boks yapmaya devam ettikçe kilomda artış kaslarımda gelişme olur mu? ne kadar bir sürede bu gelişimi görürüm? yağ oranım % 15 in altında zaten kaslar gözüküyor.boyuma etki eder mi? kilo alabilir miyim? bunları merak ettim cevaplarsanız sevinirim.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bildiğim soruları cevaplıyım.Sitede biyerde okumuştum.Beyaz kas liflerini çalıştırıyor onları geliştiriyor.Ağırlık kaldırmak ise kırmızı kas liflerini çalıştırıyor.Ve çalıştıkça gelişirler :) Boks yaparken çok hareketli , kondisyon kazanma içerisinde olucaksın kilo almak için iyi bir beslenme programın olması gerekli bence yani kolay birşey olmuycak senin için.Boyun ile alakalı bokstaki ip atlama çalışmaları uzamanda artışa sebeb olabilir.Bildiklerim bu kadar sitede boksör varsa asıl o kişi bu konuya cevap yazarsa bence en iyi cevabı almış olursun..

vücutcuu bunu beğendi.
  3. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sir'e katılıyorum. Boyunu uzatır hatta örneğin depar atarak koşma, koşma, sıçrama,ip atlama, sırt esnetme boyunun uzamasına yardımcı olur. Ben de 16 yaşındayım. Beslenme bu yaşlarda biraz kasıyor bizi. Uygulamak istiyoruz. Fakat okul dershane vs.oralarda çıkanyemekler uymuyor. O yüzden çok çok iyi beslenebilirsen belki kilo alırsın. Fakat boks kiloyu reddeder. Hacim esnekliğe ve hıza ters düşer. Nasıl çıkıyor bu ağır sıkletler dersen bir bilgim yok. Fakat -illa hacim, kilo istiyorsan yani ağır sıklet- hocana söyleyerek yolunu çizebilirsin. Kilo alsan da sıkletinin içinde hızlı olmaya bak. Bakınız: Sinan Şamil Sam. Kendi sıkletindekilere karşı hızını kullanıp puan topluyor ve maçı kazanıyor.

vücutcuu bunu beğendi.
  4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boks kasları geliştirir. yumrukların seri ve kuvvetli olur zaten yediğin yumrukların etkisini azaltmak için kas yapıcaksın göğüs,karın.vs

vücutcuu bunu beğendi.
  5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Tabiki geliştirir. Sonuçta boks antremanında o kadar güç sarfediyosun. Fakat ağırlık antremanıyla desteklersen birde çok daha iyi verim alırsın. Çalışmanın hiçbiri karşılıksız kalmaz.

vücutcuu ve MScylla bunu beğendi.
  6. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Boks antrenmanları omuzlarının muhteşem gelişimine sebeb olur beslenme programına yumurta süt et eklersen yaptığın antrenmanlar sana kaybetmekte zorlanacağın kas yapısı getirir birkaç sene sonra antrenman sonrası amino alırsan çok iyi olur. Ayriyetten omuzlarında genişler.

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi zaten bazı şeylere dikkat ediyorum.sporcu gibi besleniyorum doğru şekilde beslenmeye çalışıyorum.uykuma dikkat ediyorum.idmandan önce enerjimi başka yerlere harcamıyorum idmanda enerjimi idareli kullanıyorum idmandan sonra dinlenmeye dikkat ediyorum.1 ay sonra güç antrenmanlarına başlayacağım.3 ay sonra 12 haziran da.8 inde okullar kapanıyor 9 unda sınavım var 3 gün sonrada maçım olabilir :) çok yoğunum.vücut kaldırmadı artık hastayım şuanda bugünde idmana gidemedim nasipse çarşamba günü bomba gibi olacağım.boks omuzlara etki ediyor biliyorum.inşallah hedeflerime ulaşırım.havalar ısınsa çok iyi olur salonda uzak. thums: sanırım boks fit bir vücut sağlıyor benim vücudumda zaten fit olsun dahada fit olur :) yaşım küçük olduğu için beslenme uykuya düzenli olarak spora devam edersem kaslarım hacimlenecektir zaten gelişim olur muhakkak hacim pek olmasa bile sıkı bir vücut olur.

8. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Hacim de olur beslen çalış karşılığını alırsın.

vücutcuu bunu beğendi.
  9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Çalışmalarını ihmal etme tüm sporlarda başarılı olmanın altın anahtarı : ÇALIŞMAK

kolay gelsin.

vücutcuu bunu beğendi.
  10. anderas

anderas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kickboks
    Kasların gelişir :)
    Boyun uzar
    Kilon yerine oturur :)

11. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    tüm aktiviteler ilgili kasları belirli oranlarda elbette geliştirir, ama tabi bi noktaya kadar, bi çok boksör bi miktar vücut geliştirmeylede boks aktivitesine güç bazında destek sağlamakta,

lakin ben bi spor olarak görmediğim bu aktiviteyide kimseye önermem tavsiyede etmem,
    çünkü kafaya alınan her darbe ileriye dönük ama 3 ay ama 3 yıl ama 30 yıl sonra farklı psikotik hastalıklarla kendisini göstermeye içten içe sinsice gelişmeye ve kişinin yaşam kalitesini düşürmeye başlamakta, 100 boksörün en az 50si bu hastalıklara yakalanmaktadır,
    ben psikiyatri polikliniğinde çalışıyorum kafaya alınan darbeler nedeniyle gelişen psikotik bozukluklar nedeniyle okadar çok kişi geliyor ki, aralarında depresyon mu ararsın şizofren mi ararsın konuşma bozukluğumu ararsın el ayak titremesi mi ararsın gözlerde sabit bakamamayı mı ararsın panik atak mı ararsın , dikkat bozukluğu mu ararsın odaklanamamayı mı ararsın hepsi var, bunların hepsine neden olabilmekte

en temiz spor body den şaşma kafaya darbe alınan hiçbir sporu tavsiye etmiyorum :)

yazımda hem soruna cevap verdim hemde tavsiyede bulunmak istedim gönlümden koptuğu için umarım başını şişirmemişimdir...

Son düzenleme: 7 Şubat 2013
  12. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Aslında vücut geliştirmeninde boxtan eksik yanı yok.Amatör branşta tecrübesiz hocalarla çalışmak sıkıntı 2 ayda ringlere çıkaranlar vs. var.Fakat gidenler bilir profesyonel hedefi olmayanlar için öyle ağır darbe alma durumu yok(tecrübeli hocaların yanındaysa)..Boxuda , vücut geliştirmeyide profesyonel bazda ele alırsak bence risk bakımından eşitler.

13. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    benim tecrübeme göre
    ilk başlarda ciddi olarak etki ediyor kas ve görüntü olarak
    ama bir kaç ay sonra artık sadece kondüsyon artıyor, kas gelişimi çok yavaşlıyor, ama fit bir vücut oluyor.

14. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Boks Adamı Güçlendirir ! Boksda şuana kadar en fazla 1.300 bişeyler ton yumruk ağırlığı vuran bokscu olmuş amatör bokscu bile 250 - 300 kilo ağırlığında vurabiliyor. bu dahada fazla artıyor :)

15. Gizli boksör

Gizli boksör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 14 yaşındayım (boyum 1.83) (kilom 83) ve boksa başladım gerçekten kas yapmaya yardımcı oluyo tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş