Boks için beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CemBD tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CemBD

CemBD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, ben boks için bir beslenme programı aramaktayım ama nasıl olur ne olur bulamadım. Forumdakileri elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Benim ihtiyacım olan şey kilo almak veya vermek değil. 1.78 boy 70 kilo. Az mı çok mu bilmiyorum. Beslenmem şu şekilde:

Kalkınca 1 kaşık bal
    Biraz egzersiz
    Sonra 1 kase mısır gevreği + 1 yumurta.
    Ardından okula gidiyorum. Okulda yiyecek pek bir şey yok, ya hamur işi ya da abur cubur. O yüzden şimdilik bir şey yok, ne derseniz onu koyacağım.
    Eve 5'de geliyorum. Geldiğimde tavuk + pilav olabilir, ton balığı olabilir. Bu tür besleniyorum.
    Evde antrenman yapıyorum (boks harici vücut geliştirme 10+10 kilo dambıl ile).
    Sanırım antrenmandan sonra protein almak gerekiyormuş, o yüzden peynir, yumurta tarzı besleniyorum. Miktarı belirlemiyorum.

Böyle bir programım var. Çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Benim amacım çok vücut geliştirme ağırlıklı değil de, biraz daha boks antrenmanlarıma yardımcı olacak, biraz daha güç sağlacak şeyler...
    Eğer yanlışım varsa özür dilerim, doğru yeri gösterirseniz memnun olurum. :) Teşekkür ediyorum.

2. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    Şimdi boks için herhangi bir beslenme programı oluşturulamaz.Normal beslenirsin yediklerine az daha dikkat edersin zaten yediklerine dikkat edip boks yapdıgın sürece vucudun fit olur.Eğer herhangi bir yarışmaya hazırlanıyorsan yarışmaya 1 ay kala karbonhidrat ağırlıklı beslenmen lazım.Eğer vucudum hacimli olsun az kaslı olayım diyosan kilo başına 1.5 gr protein alman lazım günlük mesela şöyle yaparsın :

Sabah kalkış 1 kaşık bal
    kahvaltı:3 yumurta musli veya yulaf veya onlarda koysa kepekli ekmek çavdar ekmeği 3 dilim yiyebilirsin
    okulda tost yiyebilirsin
    eve gelince 150gr tavuk 200gr bulgur veya makarna
    antrenman
    akşam:150gr tavuk göysü yanında salata veya brokoli veya lahana
    yatmadan 2 saat önce:50 gr lor veya beyaz peynir veya 1 bardak süt iç

fazla detaya girmedim öğrencilik zordur bilirim bütçe konusu sıkıntı öğle yemekleri çok sıkıntı :)

Son düzenleme: 2 Aralık 2013
    CemBD bunu beğendi.
  3. CemBD

CemBD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen öyle, öğrencilik zor. :) Teşekkür ederim cevabınız için. Ancak 3 yumurta musli'yi tam anlamadım. Musli ne oluyor? :)

4. boksörr

boksörr Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Balıkesir
    musli marketlerde mısır gevreğinin yanında filan olur o tarz ürün ilaki musli olcak diye bişi yok yulaf veya mısır gevreğide yiyebilirsin ama musli tavsiyemdir yulafın tadı kötü yiyemiye bilirsin.

CemBD bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş