boks antrenmanı için üç hareket önerebilir misiniz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kuvvet dayanıklılık için yapılan kasları çalıştıran hareketleri antrenman sırasındamı antrenaman sonundamı yoksa antrenmandan başka bir günde mi yapılmalıdır? önce bu sorunun cevabını alayım.pazartesi çarşamba cuma boks idmanı yapıyorum.diğer günler boşum.

Aklımdaki hareketler push ups pull ups deadlift bu üç hareket ile vücudun tamamını çalıştırmış oluyorum sizce başka eklemem gereken bir şey var mı?

şınav ve barfiksin hangi versiyonlarını yapmalıyım?

deadlift zaten tüm vücudu çalıştıran bir hareket doğru yapmaya çalışacağım.

bacaklar için lunges jump squat gibi bir kaç hareket daha ekleyeyimmi deadlift yeterli olur mu?

maksat kasları çalıştırmak güç artışı yapmak.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    şınav,mekik,barfiks daha şimdiden pek güç işlerine girme 16yaşına kadar tekniğini tam oturt bence şimdi pek verimli olmaz daha ergenliğe girmediğin için

vücutcuu bunu beğendi.
  3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    mekiği geç abi mide ve boyun çalışması yapıyorum ayrıca antrenmanın sonunda.boyun için neck curl olabilir mide için crunch oblique crunch leg raise olabilir.

ayrıca ergenliğe girmediğimi nerden biliyorsunuz?

4. Zapo

Zapo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    :d:d:d:d:d:d:d:d

5. yavuzhan123

yavuzhan123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonunda fazla olmamak kaydıyla (en fazla 30 -50 ) mekik şınav çekebilirsin...ama onun haricinde güç antremanlarını boks antremanlarından ayrı günlerde tut..boksta zaten vücut yeterince yoruluyo daha fazla zorlama...3gün boks 2 gün kuvvet antremanı yapsan yeter..deadlift yapmak için çok erken onu yapma..daha temel hareketlere yönel..

6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ne oldu komik bir şey mi var ortada?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:52 ----------

deadlift çok önemli bir hareket vücut geliştirmenin en temel hareketi deadlift ve squat ikisinide yapsam iyi olur.

antrenman sırasındamı antrenman sonundamı yoksa boks antrenmanlarından başka günlerdemi yapmalıyım hareketleri?

bu soruya en iyi ercan gürgöze hoca cevap verir hani verse :)

7. yavuzhan123

yavuzhan123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    boks antremanı ile kuvvet antremanının AYRI günlerde olması gerektiğini yazdım yukarda dikkatli okursan...

ya kardeşim madem sorduğun soruların cvplarını biliyosun neden soruyosun..yada sorduğun sorunun cevabını daha iyi cvplıcak kişiler var neden burda topic açıpta burdaki insanları meşgul ediyosun...git ercan hocana sor ozmn...

14 yaşında olupta 2 ay boks yada body yapıp deadlift becerebilinirmi zannediyosun sen??okdr kolaymı herşey...bi dene yapta bu yaşta yırt belini olurmu deadliftte...yada deadlift in şuandda sen seviyedeki boks antremanı yapan birisine nasıl bi faydası var anlatsana bana...

neyse bnm yaşım 29 seninki 14..sinirlenmicem yazmıcam bşey daha UMARIM...

lion ve vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tamam abi bir hata ettiysem özür diliyorum sadece çok etkili tüm vücudu çalıştıran bir hareket olduğundan programa almak istemiştim.

başka günlerde yapmak doğrudur ama ben 3 gün boks idmanını zar zor yapıyorum baya yorucu ağır oluyor zaten.bu yaşta bu seviyede prof boksör gibi çalışmanın bir anlamı yok sürantrenman olurum.5-6 gün idman yapamam.

ya antrenman sırasında yada antrenman sonunda yapabilirim.en iyisi antrenman sonudur diye düşünüyorum.

şınav ve barfiks mutlaka olacak zaten.

9. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    senin yerinde olsam

p.tesi: güç idmanı
    salı:boks
    çrşmba: off
    perşmbe:güç idmanı
    cuma:boks

şeklinde uygulardım hem dinlenme günüm olur daha iyi gelişirim hemde her ikisini eşit şartlarda yapıp vucut direncimi sabit tutarım.

Ve şu gerçek var ki boks antranörleri küçük yaştaki boksörlere asla güç idmanı yaptırtmaz.

vücutcuu bunu beğendi.
  10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ben zaten güç idmanı yapmayacağım ki :) sadece antrenman sonrası için tüm vücudu çalıştıran temel 3 tane hareket ismi istedim konu güç idmanına kadar geldi.

11. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Hangisi doğru bu dediklerinin ? Biz sana boks idmanında güç çalışması yerine başka günlerde yaparsın diyoruz.

vücutcuu bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boks idmanının hemen ardından güç çalışması yapmayacağım.sadece bir kaç tane mutlaka yapılması gereken hareket var onları yapacağım.

13. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Boş günlerinde squat,deadlift,bench press yapabilirsin.Farklı bölgeleri aynı anda çalıştıran 3 temel hareket.

vücutcuu bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    fazla ağırlık altına girmek istemiyorum.antrenman sonunda vücut ağırlığıyla bir kaç temel hareket yapsam yeterli olacaktır.

şınav ve barfiks mutlaka olmalı zaten ama en iyi versiyonları hangisidir bilmiyorum.geniş tutuş enseye barfiks en iyisidir diye biliyorum.şınavı çok değişik şekillerde yapabilirim geniş olarak iyi olur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:35 ----------

sen boks yapıyor musun abi?

15. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Boksu bırakmıştım ama kısmetse 11 haziranda sağlam bi dönüş yapıcam:).Eğer ağırlık altına giriceksen kesinlikle boks antrenmanlarıyla aynı gün olmasın.Dediğim gibi üç temel hareketi yapıcaksan haftada 1 gün yeterli olur.Kaç gün antrenman yaparsan yap muhakkak vücudu tamamiyle dinlendirecek 1 gün bırak.Ayrıca plank egzersizlerini ve sağlık topuyla şınav çekmeyi deneyebilirsin.

vücutcuu bunu beğendi.
  16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    anlamıyorsunuz ben sadece antrenaman sonunda bir kaç tane hareket yapacağım.ya bizim hoca bile yaptırıyor bunu.veya antrenman sırasında yapıyoruz.şınav barfiks yeterli olur zaten ben vücut ağırlığıyla çalışmak istiyorum ağırlık altına girmeye gerek yok benim seviyemde benim yaşıtımda bir sporcu için ağırlığa gerek yok.zaten şınav ve barfiks bütün vücudu çalıştıran hareketlerdir izole olarak çalıştırmasa bile hemen hemen her bölgeyi çalıştırıyor.bacaklar içinde jump squat lunges yapabilirim.

mide ve boyun çalışmasını karıştırmayın o ayrı zaten mutlaka yapıyorum.karın kaslarımın sıkı olması lazım.boyun kaslarımda güçlü olacak.mide için plank side plank yapacağım sıkılaştırıyor.

ben sadece pazartesi çarşamba cuma boks idmanı yapacağım yazın o kadar.vücut geliştirme ağırlık antrenmanı kardiyovasküler antrenman düşünüyordum ama vazgeçtim çünkü seviyeme yaşıma göre ağır oluyor.adam gibi haftada üç gün boks idmanı yapınca yetiyor zaten.

hareketleri yapmada ki amacım kaslarda büyüme değil.kuvvet ve dayanıklılık güç artışı amaçlı yapacağım.bunda bu kadar abartacak bir şey yok.bir çok boks antrenörü benim hocam dahil antrenman sırasında sonunda yaptırıyor bu tür hareketler.

17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    hareket önerilerinizi bekliyorum.dün idmanda deaflift squat lunges yaptım.şınav yapmadım çünkü salı günü yapmıştım göğüs kasları ağrıyordu zorlamadım fazla.barfiks çektim biraz dar 4-5 tane geniş ilk çekişte 10 tane oluyor sonra 7-8 oluyor.geniş daha iyi çekiyorum.

başka önerebileceğiniz hareket var mı? vücut ağırlığıyla yada ağırlıkla yapılan.ben şuana kadar hiç o kadar ağırlıkla hiç bir hareketi yapmamıştım ilk defa dün ağır girdim kendi çapımda en az 20 30 kg vardı vg cilere göre hafif tabi :)

squat yaparken barı enseye almak zor oluyor ya birde ensedeyken acıyor havlu koydum oraya havlu kaydı bu seferde dikkatim dağıldı.

yani vg bokstan çok daha zahmetli zor bir spor.

boks daha zevklidir tabi.

Sayfayı Paylaş